Tiskové zprávy
16.05.2024
Autor: David Hora

Kozlové hlásí další posilu do kolínské ofenzívy!

clanek-1

Po sezóně, ve které se Kozlové potýkali s ofenzívou nyní hlásí již druhou posilu do modrobílých útočných řad. „Když mě Kolín oslovil, měl jsem několik zájemců a možností, ale Kolín se jevil jako nejlepší volba,“ komentoval Martin Lang, který v minulé sezóně dostal až do finále první ligy v dresu zlínských Beranů.


Mladý útočník, který na začátku sezóny oslaví své dvacáté třetí narozeniny, začal s hokejem v 6 letech v Rokycanech, odkud si ho v páté třídě vytáhla Plzeň, ve které působil poté působil do svých 17 let a podával skvělé výkony, kterými si vybojoval místo jak ve výběru národního týmu U16, tak poté I U17.

V sezóně 2017/18 vstřelil 37 gólů a nasbíral 59 bodů v 35 zápasech a tím si vybojoval místo v CHL Import Draftu, ve kterém si ho jako čtrnáctého vybrali Kamloops Blazers, za které odehrál následující sezónu a půl, předtím, než byl vyměněn do Moose Jaw Warriors. V těchto dvou sezónách v severoamerické juniorské soutěži WHL zapsal dohromady 76 bodů.
Po Covidem ukončené sezóně 2019/20 se však vrátil zpět na západ Čech, kde nastupoval za Plzeň a Litoměřice. Svými výkony si také vybojoval účast na MS juniorů v Kanadě. V Plzni pak také pokračoval v následujících dvou sezónách s tím, že několikrát naskočil i ve druhé lize za Klatovy a Zlín.
Za Zlín nakonec nastupoval i v průběhu celé minulé sezóny. V základní části, ale mohl naskočit pouze do 40 zápasů, když utrpěl otřes mozku. „Ze začátku minulé sezóny se mi dařilo, ale po otřesu mozku to bylo těžké a nebylo to ono, ale od ledna už se mi hrálo dobře,“ okomentoval svou sezónu poté, co v ní nastřílel 11 gólů a přidal 7 asistencí. V play-off, ve kterém s Berany došel až do finále zaregistroval 7 bodů v deseti zápasech.
V Kolíně se ukázal například i v posledním vzájemném střetnutí Beranů s Kozly, které modrobílí sice zvládli, ale Martin Lang ještě v žlutomodrém překonal Jakuba Soukupa. „V Kolíně je vždy úžasná atmosféra a fanoušci jsou skvělí,“ okomentoval svoje zkušenosti s Kolínem. „Také je tu super zázemí a velmi mladý kolektiv,“ dodal.
Společně s týmem se už také připravuje na další sezónu, „je to hodně běhání a posilování.“ „Mým cílem je rozhodně vydat ze sebe to nejlepší a pomoct týmu k co nejlepším výsledkům,“ přidal na závěr.
Vítej!