Mládež
12.06.2024
Autor: David Hora

Kozlíkova Olympiáda mateřských školek

clanek-1

​Ve středu 5.6.2024 náš klub uspořádal na atletickém stadionu v Kolíně Kozlíkovu olympiádu mateřských školek. Zúčastnilo se jí deset soutěžních týmů ze sedmi školek z Kolína a nejbližšího okolí. Závodníci měli velkou podporu z tribuny. Skvělou atmosféru vytvořilo přes 200 fandících dětí a vydatně jim pomáhal i maskot klubu Kozel Ruda.


Soutěžní disciplíny byly zaměřené na rozvoj pohybových dovedností a týmovost. Jeden soutěžní úkol čekal i na paní učitelky. Celou olympiádou provázal každý tým jejich kapitán z řad hráčů A-týmu a trenérů SC Marimex Kolín. Soutěžící děti byly odměněni zaslouženými cenami. Putovní pohár za 1. místo si odnesl tým z MŠ Bezručova.

Kozlíkova olympiáda proběhla tento rok i v lednu na ledě, kde měla také velký úspěch. Její letní varianta byla nyní v červnu premiérou. "Jsme rádi, že se akce dětem líbí a že máme velmi kladnou odezvu od mateřských školek," okomentovala akci za vedení klubu Iva Horová. "Je to pro nás velká motivace a závazek v takových akcích pokračovat. Už nyní plánujeme na leden 2025 Kozlíkovu olympiádu na ledě," dodala o výhledu do budoucnosti.