Rozhovory
02.07.2024
Autor: David Hora

Áčko má za sebou letní přípravu, na led se vrací za tři týdny

clanek-1

Á tým za sebou má dva měsíce příprav, a to jak na suchu, tak na ledě, a nyní před sebou má tři týdny volna, než se navrátí na led a započne předsezónní přípravu. Tým se během posledních měsíců pomalu stavěl a vyvíjel a „v současné chvíli, se dá říci, že kádr je z 90% hotový,” potvrdil trenér Petr Martínek.


Kozlové začali na začátku května se zaměřením na všeobecnou fyzickou připravenost a pracovali hlavně na síle a vytrvalosti. Ke konci se zaměřili už na více specifický trénink a soustředili se hlavně na rychlost a výbušnost. Zároveň také přípravu na suchu prokládaly 2x týdně tréninkem na ledě. „Příprava probíhala přesně podle našeho plánu, všichni hráči pracovali na 100% a nikdo není zraněný, takže za mne spokojenost,“ okomentoval Petr Martínek, který v dubnu prodloužil s Kozly smlouvu jako trenér Á-týmu.

„V plánu je ještě získání jednoho obránce a jednoho útočníka. Také pracujeme na získání kolegy k Jakubovi Soukupovi,“ odpověděl na otázku ohledně dalších hráčských příchodů. S týmem také působí několik hráčů na zkoušku, „jsou s námi bývalý hráči z hradecké juniorky bratři Michal a Matěj Benešové, Matašovský, Dommers a kolínský odchovenec Tomáš Moravec, který působil v juniorce Mladé Boleslavi.“

Tým nyní čekají tři týdny volna, předtím, než se vrátí na led 22.7. v Poděbradech, ve kterých poté budou několik týdnů trénovat, a dokonce i odehrají svůj první přípravný zápas proti Litoměřicím. Poté už se vracejí do svého stánku v Kolíně, kde je čeká více než měsíc příprav a několik utkání. Kouč Petr Martínek je s plánem přípravy opět spokojen, „za mě příprava bude určitě kvalitní.“ „Stejně jako v předchozích sezonách jsme chtěli hrát s mužstvy s kterými se nepotkáme v soutěži, což se nám podařilo.“

„Zpestřením bude určitě turnaj ve Zvolenu,“ na který se Kozlové tento rok vydají místo tradičního výjezdu do Salcburku. „Moc se tam těšíme, potkáme se tam s výbornými mužstvy, které nám ukáží, jak jsme připraveni na sezonu a na čem zapracovat do začátku soutěže.“ Kozlové se na Slovensku utkají s domácím týmem Zvolenu, maďarskou Budapeští a polským Tychym.