Tiskové zprávy
08.07.2024
Autor: David Hora

Nová posila do obranných řad v modrobílém dresu!

clanek-1

Do obranných řad Kozlů se připojí bek Karel Křepelka, který je z další z řady mladých nadějných hráčů. V Kolíně to nebude jeho první rodeo, protože právě Kozlové ho uvedli k profesionálnímu hokeji v sezóně 2022/23. Od té chvíle si zahrál i v extralize a odehrál i celou sezónu druhé nejvyšší soutěže.


Původem z jihočeského Tábora, kde hrál extraligu mladšího dorostu a kde si vybojoval pozornost Mladé Boleslavi, ve které strávil svou dorosteneckou a juniorskou kariéru. Ta byla plná menších i větších úspěchů, když například v sezóně 2019/20 ovládl bodování beků extraligy dorostu, nebo když jen o rok později jako nejmladší ročník v juniorce obsadil 6. místo v bodování obránců.

V juniorce Mladé Boleslavi také krátce působil jako kapitán a vybojoval si zde účast za reprezentaci do 19 a 20 let, ve které odehrál dohromady 11 zápasů.

Sezóna 2022/23 byla velkým zlomem v jeho kariéře, když dostal šanci si zahrát nejprve Chance Ligu právě za Kolín, za který nastoupil devětkrát, a poté i za Áčko Boleslavi v Extralize. Zbytek sezóny poté odehrál ve Slávii a naskočil i zpět do mladoboleslavské juniorky, kde vypomohl v play-off k zisku bronzové medaile.

Minulou sezónu odehrál téměř celou za Slávii a byl i u vyřazení Kozlů na konci sezóny. Opět dostal šanci i v Extralize a vyzkoušel si poté také play-off druhé nejvyšší soutěže. Sezónu a svou mládežnickou kariéru zakončil v juniorce Bruslařů.

Do Kolína přichází z bruslařského klubu na hostování se zpětnými střídavými starty do Extraligy za Mladou Boleslav.