A-tým
18.09.2022
Autor: Věra Pavlovská, Daniel Krátký | Foto: Jan Jack Kobzáň

Dva zápasy, dvě výhry a dva góly čtvrté letky. Šlape nám to, těší Kryštofa Langa

clanek-1

Výborný vstup do sezony za sebou mají kolínští Kozlové! Svěřenci Jana Šťastného nejprve překvapivě zvítězili ve Zlíně 4:1, na vítězství nad jedním z favoritů celé soutěže dokázali i navázat. V domácím prostředí totiž porazili loňského semifinalistu z Prostějova 5:3. V obou zápasech se dokázala gólově prosadit čtvrtá formace – konkrétně se dvakrát trefil Kryštof Lang. Jak mladý dvacetiletý útočník vnímá vstup do nového ročníku Chance ligy?


Kryštofe, Kolín do Chance ligy vstoupil skvěle, vaše čtvrtá letka mladíků zatím mile překvapuje. Jak náročný je z vašeho pohledu přechod z juniorského do dospělého hokeje?
Už minulý rok jsem pár zápasů v Chance lize odehrál, takže jsem tak nějak věděl, co od toho mám čekat. V týmu máme teď nějakou pozici, kterou si musíme držet a navíc plnit svoje úkoly. Myslím si, že dva zápasy jsme nyní zvládli dobře. Ukázalo se, že to zase není až takový rozdíl.

Vypadá to, že si vaše "hradecká trojka mladíků" s Matějem Morongem a Danem Šedivým docela sedla...
Je to super, rozumíme si i mimo hokej. Jako musím říct, že nám to šlape, nemám si na co stěžovat.

Vaše dva góly ve dvou zápasech ale byly celkem rozdílné…
To rozhodně. Ve Zlíně jsem jen tečoval střelu, která letěla úplně vedle. Bylo to o štěstí. Ale proti Prostějovu v Kolíně jsme výborně vystartovali po buly. Dal jsem puk Šéďovi a on mě našel do prázdné.

A jak se vám zatím v Kolíně líbí?
Jsem tady spokojený, máme to z Hradce kousek a jezdíme sem každý den. Nemám si na co stěžovat.