22.01.2023
Autor: Věra Pavlovská, Daniel Krátký | Foto: Jan Jack Kobzáň / SC Marimex Kolín

V sedmnácti za áčko? Hodně to pro mě znamená, líčí odchovanec Tomáš Hora

clanek-1

V pátek večer pomohl sedmnáctiletý kolínský odchovanec dvěma góly, asistencí a vítězným nájezdem k velkolepému obratu juniorky z 0:3 na 4:3 proti pražské Kobře. O den později pak Tomáš Hora naskočil poprvé v Chance lize, kde vypomohl (nejenom) marodkou postiženému A-týmu proti zřejmě nejatraktivnějšímu soupeři a dlouholetému účastníkovi nejvyšší soutěže –⁠ Zlínu. A šikovný centr si nevedl zle, odehrál přesně dvanáct minut, prostor dostal i během přesilovky. Jednou také ohrozil střelou brankáře Daniela Hufa. Jak si užil kolínský mladíček premiéru v áčku?

Tomáši, gratulace k debutu v Chance lize. Kdy jste se dozvěděl, že budete hrát? Jak váš sobotní den probíhal?
Měl jsem po včerejším zápasu s juniorkou volno, měl jsem hrát až v neděli za béčko. A v tom se ozval pan Martínek s tím, že mají málo hráčů, a že se mám dostavit v půl třetí na zimák. Tak jsem přijel (usmívá se).

Jaké vám stihli trenéři dát pokyny před zápasem?
Hlavně mi říkali, ať se nebojím hrát. Vzhledem k tomu, že to byl můj první zápas, tak ať nejsem vyjukaný a nebojím se.

Nervózní jste ale asi trochu přece jenom byl, ne?
Ano, byl. Ale tak po dvou střídáních to ze mě opadlo. Pak už to bylo celkem dobré.

Jak vlastně celkově hodnotíte zápas? I přes velkou bojovnost jste nakonec prohráli 1:3...
Já bych zápas hodnotil kladně. Měli jsme málo hráčů, ale přesto jsme se Zlínem drželi krok. Ale pak přišla třetí třetina, kde jsme dostali hned rychlý gól, pak udělali hloupý faul a nakonec dostali i druhý a třetí gól. To rozhodlo.

Jak jste vy cítil v zápase? Pomáhali vám asi i spoluhráči, že?
Jo, kluci mi hodně pomohli. Popravdě jsem sám nečekal, že bych odehrál tak dobrý zápas. I když vždycky by to mohlo být lepší.

Co to pro vás znamená, že jste si jako odchovanec zahrál za áčko Kolína v Chance lize?
Znamená to pro mě hodně. Hrál jsem dřív za Kolín, pak jsem šel do Hradce. Jsem za tuhle příležitost hrozně rád.

V Hradci jste si zahrál extraligu juniorů, v Kolíně si zahrál i krajskou soutěž dospělých. Jak moc to byl velký skok do Chance ligy?
Byl hrozně velký. Je to jak silově, tak i rychlostně všechno o level výš. A také je to i takticky náročnější.