B-Tým
29.08.2023
Autor: Věra Pavlovská, David Schlegel

Přípravu na nadcházející sezónu odstartovalo také kolínské béčko. Jak se mu zatím vede?

clanek-1

​Po letní přestávce se kolínský B-tým vrhl do příprav s plným nasazením a odhodláním. Tréninky zahájil 7. srpna a od té doby se tým intenzivně připravuje a pracuje na zdokonalování svých dovedností.


Sestavu týmu tvoří celkem 19 hráčů do pole a tři brankáři. "Rádi bychom zapracovali do sestavy co nejvíce mladých hráčů tak, aby měli odpovídající zápasové vytížení. Záleží ale samozřejmě především na nich, jak k tomu budou přistupovat. Pokud vše půjde dobře, chtěli bychom se pokusit postoupit do play off," zhodnotil ambice týmu asistent trenéra B-týmu Petr Martínek.

Šest hráčů z béčka se rozhodlo otestovat své schopnosti a zúčastnilo se try-outu do týmu v druholigovém Hronově. "Všech šest kluků v Hronově uspělo, což je fajn. Do Hronova ale nakonec půjde jenom Filip Vaňkovský, který navíc bude k nám do Kolína mít střídavé starty. Ostatní se nakonec rozhodli cestou Hronova nejít, i když jejich zkouška dopadla úspěšně, a zůstanou v Kolíně. Rozhodlo u nich, že tu mají nějakou práci nebo jsou studenty vysokých škol a dojíždět z Prahy do Hronova není žádná legrace. Trochu mě překvapilo, že to šli vůbec do Hronova zkoušet, když tam nakonec nešli, ale je to jejich volba. Dva hráči od nás, Radek Pilný a Dominik Špinka, se rozhodli pro jinou štaci a jdou do Nového Bydžova, což mě trochu štve, ale nic s tím nenadělám," vyprávěl Martínek.

Tým zatím odehrál dva přípravné zápasy. V prvním zápase proti Kutné Hoře zaznamenal výhru 7:1, následně pak utržil porážku 3:6 s Čáslaví. "První přípravný zápas s Kutnou Horou jsme odehráli velice slušně. Bylo to i tím, že jsme hráli v podstatě v kompletní sestavě, kdežto Kutná Hora na ledě teprve začínala, takže jsme měli už za sebou více tréninků na ledě. V utkání jsme byli jasně lepší a zaslouženě jsme vyhráli. Druhé utkání s Čáslaví jsme hráli v kombinované sestavě, protože šest kluků bylo na zkoušce v Hronově. Šanci dostali junioři, ale nezvládli jsme první třetinu. Sice jsme vedli, ale pak jsme totálně propadli v obranné činnosti a prohráli jsme jí 1:4. Pak jsme ve zbytku zápasu byli možná i lepší, ale na kdyby se nehraje a první třetina se už zpátky vzít nedala. Zápas nám ukázal nedostatky v obraně a potřebu větší kreativity v útoku. Věřím, že se z toho hráči poučí a budou dělat to, co dělat mají," popsal zápasy Martínek.

Béčku Kolína bude na startu chybět zraněná brankářská jednička Ondřej Martínek. "Táhnout nás musí první pětka. Tihle kluci musejí vytáhnout mladíky, kteří teprve v dospělém hokeji začínají a ukázat jim správný směr. Jde o kluky, kteří tu hráli druhou ligu, a mají zkušenosti a mladí to od nich musejí okoukat. Začínáme už za týden a chtěl bych všechny fanoušky pozvat do hlediště. budeme se snažit předvádět takový hokej, který bude lidi bavit. Loni na nás chodili občas i kluci z kotle, kteří spoustu našich hráčů znají, protože tu řada z nich bojovala o postup do Chance ligy. Věřím, že budeme podávat dobré výkony a dokážeme fanoušky na naše zápasy přilákat," dodal na závěr Petr Martínek.