A tým - preview
30.08.2023
Autor: David Hora Foto: Jan Jack Kobzáň

Kozlové chtějí zůstat neporažení proti zahraničním týmům! Vyráží směr Bratislava a Salcburk

clanek-1

Kolínští hokejisté se po Letních hokejových hrách v Pardubicích připravují na trojzápas v zahraničí, když nejprve vyráží na jihovýchod do hlavního města Slovenska k zápasu proti Modrým Krídlam, rezervě Slovanu Bratislava, ve čtvrtek 31. srpna od 14:00, a poté do Salcburku, kde odehrají dvě utkání, to první v pátek 1. září opět od 17:15, a to druhé o den později opět od 12:00.


Středočeský tým míří do zahraničí s plnou sestavou dvanácti útočníků, osmi obránců a dvou brankářů. Jádro týmu zůstává stejné jako v předchozích zápasech. Do branky se však vrací Jakub Soukup, který minulý týden vypomohl partnerskému Mountfieldu HK na Lehner Cupu. V sestavě se také objevuje Tomáš Bernat a Michal Koštoval.

Rezervní mužstvo Slovanu Bratislava úvod přípravy nezvládlo, když prohrálo všechny čtyři zápasy, do kterých nastoupilo. Tři z nich byly proti týmům, které Kozlové budou potkávat v průběhu sezóny Chance ligy.

Tým Red Bullů do sezóny nevstoupil ideálně, když z pěti odehraných zápasů vyhrál pouze jednou, a to proti Českým Budějovicím. Rakouský tým v následujících týdnech čekají zápasy Ligy Mistrů předtím, než začne nový ročník rakouské ICE hockey league v polovině září.

Kozlové stojí na třech výhrách proti týmům ze zahraničí, po výhrách nad Vienna Capitals, Banskou Bystricí a Jastrzebie GKS. Tyto tři výhry jsou hlavní součástí pozitivní bilance Kolína v přípravě, z šesti odehraných zápasů si Kolínští odnesli čtyři výhry a dvě porážky. Podaří se jim prodloužit svoji neporazitelnost v mezinárodních soubojích?

Textovou reportáž ze zápasů můžete sledovat na webovém portálu Onlajny.com.