A-tým - reportáž
02.09.2023
Autor: Věra Pavlovská, David Hora

Z Rakouska Kozlové odváží dvě výhry! Druhá třetina rozhodla o jasné výhře Kozlů

clanek-1

Kozlové své třetí utkání ve třech dnech zvládli na jedničku s hvězdičkou. O výsledku zápasu rozhodla druhá třetina, kdy Salcburští sice snížili, ale pak následovaly tři góly Středočechů. Kozlové tímto zůstávají v této přípravě neporažení proti zahraničním soupeřům.


S jedinou změnou v sestavě se Kozlové postavili proti EC Red Bull Salzburg, do branky se místo Jakuba Soukupa postavil Tomáš Tichý.

Štěstí se přiklonilo na stranu Kolína, když se Petr Moravec dostal společně se Stanislavem Vrhelem po přihrávce Kryštofa Ouřady do situace 2 na 1 a Moravec střelou zápěstím překonal Ankirchnera. Hráčům Salcburku se poté podařilo obdobné přečíslení, ale Tichého se jim prostřelit nepovedlo. Tým EC Red Bull Salzburg měl šanci v dvou přesilových hrách ale hostující obrana je v klidu zvládla ubránit. Pak Salcburští dostali šanci si zahrát i přesilovku 5 na 3, ani tu však nedokázali využít. Podobně si to zkusili i Kozlové, do branky se jim však puk dostat nepovedlo. Do kabiny se tak šlo za stavu 1:0.

Hned v první minutě druhé dvacetiminutovky Kryštof Ouřada získal při napadání kotouč a vyjel sám na branku Arkirchnera, kterého překonal backhandem a poslal Kolín do dvoubrankového vedení. Po faulu Daniela Šedivého bylo nařízeno trestné střílení, které využil Maxmilian Mackner, když prostřelil Jakuba Tichého. V druhé polovině třetiny se už podruhé prosadil Petr Moravec, když po přihrávce Kryštofa Ouřady poslal puk do šibenice. Kozlům ale dvoubrankový náskok nestačil a když se v přesilové hře puk dostal k Josefu Skořepovi, který svou střelou z první prostřelil brankáře domácích a zvyšoval už na 4:1. Už o necelou minutu a třičtvrtě Zdeněk Král zamířil kotouč před odkrytou branku, kde střelu dorazil Kryštof Ouřada. Stav po druhé třetině 1:5.

Ze začátku třetí periody se ani jeden z týmů nedostal do větší šance. To se však změnilo v 51. minutě, když nejprve šanci Kozlů vychytal Arkirchner, ten už si pak ale neporadil se střelou René Piegla, který střelou od modré poslal puk pod horní tyč branky. Poslední gól v zápase zaznamenal Salcburk, když se trefil Vasily Zelenov, tento gól už však výsledek zápasu neovlivnil a Kolínští si tak připisují výhru 2:6 a domů odjíždí s bilancí sedmi výher a dvou proher.

Poslední přípravný zápas této sezóny Kozlové odehrají doma, ve čtvrtek 7. září od 17:30, přijďte je podpořit!