A tým - preview
06.09.2023
Autor: David Hora

Poslední zápas přípravy! Kozly čeká další mezinárodní utkání

clanek-1

Kozlové ve čtvrtek 7. září zakončí přípravné období této sezóny. Odehrají již sedmé mezinárodní utkání, doma budou hostit rakouský Linec. Zatím všechny zápasy proti zahraničním týmům Kolínští v této sezóně zvládli a budou tak bojovat o to, aby zůstali neporažení v mezinárodních střetnutích.


Poprvé tak po téměř třech týdnech odehrají zápas před svými fanoušky. Kozlové vstoupili do letošních přípravných utkání ve skvělé formě, když po devíti odehraných zápasech mají na kontě sedm výher a pouze dvě prohry. V přípravě teprve třetí domácí zápas bude generální zkouškou na první kolo Chance Ligy, které odehrají proti Přerovu.

Pro tým ze severního Rakouska toto bude osmé a předposlední utkání této přípravy. Linec bude bojovat o pátou výhru, v sedmi odehraných utkáních odcházel z ledu úspěšně čtyřikrát, po výhrách nad Novými Zámky, nad německými Iserlohn, Bad Nauheim a Norimberkem. Porážku utrpěl třikrát, a to proti Slovanu Bratislava, Landshutu a Českým Budějovicím.

Čtvrtfinalista z minulého ročníku ICE Hockey League v přestupovém období viděl mnoho odchodů, ale zároveň také příchodů. Odešel například Kanaďan Matt Murphy anebo Nor Michael Haga, kariéru v Linci ukončil Martin Schumnig, který sem přestoupil po jdenácti letech v Klagenfurtu. Na druhou stranu tým posílil například o Seana Collinse a Mikaela Sahu. Největší posilou však byl obránce Matt MacKenzie, který minulou sezónu nasbíral 39 bodů ve slovenské Extralize. Do Kolína zavítá kombinovaný tým i z hráčů rezervního Steel Wings.

Přijďte Kozly podpořit v jejich posledním přípravném utkání ve čtvrtek 7. září od 17:30 proti Steel Wings Linz. Vstupenky si můžete zakoupit online. Lze je také koupit před zápasem u jedné z pokladen.


Sestava z minulého zápasu

Tichý (Soukup) – Pinkas, Piegl, Hampl, Němec, Klinecký, Naar, Koštoval, Hausler – Bernat, Skořepa (A), Král (A) – Vrhel, Moravec, Ouřada – Dlouhý, Koukal (C), Pajer – Síla, Morong, Šedivý