B-Tým
11.09.2023
Autor: David Hora

Garda vs. USA! Do Kolína přijede americký amatérský tým Jokers

clanek-1

V pondělí 11. září od 17:30 se utkají bývalí hráči Kolína a „hobíci“ z okolí proti týmu z USA. Tým posbíraný z celého světa se představí na kolínském ledě při jejich druhém tripu do Evropy.


Americký tým byl založen v roce 1999 hráčem Jokeritu Helsinki Markusem Sepanenem, který tým vede, trénuje a organizuje. Jokers je tým složen ze zhruba padesáti hráčů ze zemí po celém světě a převážně tedy z USA. Cestují hlavně po Severní Americe a navštívili například Las Vegas, Miami anebo také Nashville.

Tohle je podruhé, co se Jokers vydávají do Evropy. Poprvé vyrazili na cestu po Finsku a Estonsku a nyní cestují po střední Evropě. Začali zápasem v Mnichově, zahráli si také na olympijském stadionu v rakouském Innsbrucku. Hlavní hokejovou událostí této cesty byl turnaj v Praze.

Motivací týmu je poznávání nových kultur a užívání si hokeje. Tým sídlí v hlavním městě Severní Karolíny, Raleighu. Kuriozitou tohoto utkání bude například hráč z asijského Singapuru. Za Jokers budou také hrát hráči z obou pobřeží USA.


Sestava SC Kolín

Petr Muzika, Jan Veselý, Miloslav Hartman, Tomáš Hartman, Jiří Kampe, Karel Koubek st, Karel Koubek ml, Lubomír Šubrt, Radek Novák, Petr Chlumský, Lukáš Beňovský, Tomáš Procházka, Michal Král, Karel Kozdera, Martin Turyna, Milan Pomichálek