Rozhovory
12.09.2023
Autor: David Hora

Sportovní ředitel Lukáš Krejčík o přípravě a následující sezóně

clanek-1

Bývalý kolínský hokejista a současný sportovní ředitel klubu Lukáš Krejčík hodnotí dosavadní přípravu, mluví o očekáváních a cílech týmu pro tuto sezónu. Zhodnotil také dosavadní přípravu mládeže a fanouškům vzkazuje: „Choďte na hokej.“


Příprava se výsledkově povedla, jak bys ji zhodnotil ty?

Jsme rádi, že už přípravu máme za sebou a těšíme se na start nové sezóny. Co se týká výsledků, tak nějaká míra spokojenosti byla, ale nepřeceňujeme to. Během přípravy jsme potkali silné, ale i slabší soupeře. Každý soupeř je v jiné fázi přípravy, tak opravdová prověrka přijde až ve středu doma s Přerovem. Spokojenost je s tím, že jsme odtrénovali to, co jsme chtěli a že jsme přípravu absolvovali bez vážnějšího zranění.

Sestava se od minulé sezóny značně změnila, jaká je dynamika v kabině?

Nálada v kabině je zdravá a pracovitá. Snažili jsme se kostru týmu udržet a doplnit o dravé mládí a také o zkušenost. Co se týká složení týmu, tak na tom neustále pracujeme. Smlouvu jsme podepsali nově s Honzou Hamplem, který je odchovanec Kolína a celou přípravu už za nás nastupoval. Na střídavé starty z Vrchlabí k nám přichází David Sýkora, který nás přesvědčil v přípravě svými výkony. Náš tým posílí i zkušení hráči Petr Kolmann a Adam Dlouhý, kteří nastupovali za nás už v loňské sezóně.

V minulé sezóně chyběl k Play-off bod, jaký je cíl v této sezóně?

Cíl play-off má nebo by měl mít každý tým, a to platí i pro nás. Jdeme do sezóny s velkou pokorou a cílem hrát v každém zápase na maximum, bez toho se už hokej hrát nedá.

Jaká jsou očekávání k prvnímu utkání Chance Ligy proti Přerovu?

Hrajeme doma před vlastními fanoušky, tak musí být očekávání nejvyšší. Víme, že start sezóny je důležitý, chceme do něj vstoupit vítězně.

Ty od nové sezóny máš na starosti i kolínskou mládež. V následujících týdnech své první mistrovské zápasy odehrají i mladí Kozlové, jak bys zhodnotil jejich dosavadní přípravu?

Zatím nechci hodnotit výsledky, na to je příliš brzo. U nejvyšších kategoriích jsme ještě ve fázi výstavby kádru jak u dorostu, tak u juniorky. Uvidíme, co se nám podaří. Výchova mládeže je pro nás důležitá, chceme pracovat jak s dětmi, tak trenéry. Nějaké personální změny nastaly a teď nás čeká jen práce.

Je něco, co bys vzkázal fanouškům?

Určitě ať chodí v co největším počtu, budeme jejich podporu potřebovat. Víme, že poslední sezóny máme dobrou bilanci domácích zápasů a je to i jejich zásluha. Za mě osobně poslední rok nabrala Chance liga velkou kvalitu a já očekávám vyrovnanou soutěž. Budou k nám jezdit kvalitní mančafty, tak doufám, že si fanoušci hokej užijí a my to podpoříme dobrými výkony.