A tým - preview
12.09.2023
Autor: David Hora

PREVIEW: První kolo Chance Ligy je tady! Kozlové se utkají s HC ZUBR Přerov

clanek-1

Přípravu mají Kozlové úspěšně za sebou s bilancí osmi výher a pouze dvou porážek. Ve středu 13. září se však začíná od nuly a bude to úplně jiný hokej. První Chance ligové utkání Kolínští odehrají proti Přerovu, který to nikdy nikomu nedá zadarmo, takže se můžeme těšit na pořádnou bitvu. Těšit se můžeme také na diváckou soutěž o trampolínu od společnosti Marimex, který je partnerem tohoto utkání.


Do středečního utkání Kozlové nastoupí v podobné sestavě jako k předchozímu utkání proti Linci. V týmu po uplynulé sezoně jak to bývá zvykem došlo hráčskému pohybu. Mezi nejvýznamnější odchody patří změna kolínského dresu Zdeňkem Čápem. Naopak zároveň tým přivítal několik nových tváří.

Z těch nejvýraznějších to je rozhodně útočník Josef Skořepa, velezkušený centr, který řadu sezón výsledkově táhnul jihlavskou Duklu. Naopak mezi mladé posily a nadějné útočníky se řadí Stanislav Vrhel, který loni úspěšně působil v Sokolově. Dobrou formu v přípravě předváděli mladí forwardi Petr Moravec, Kryštof Ouřada a Lukáš Pajer a je na nich, aby potvrdili svůj potenciál zlepšovat se dále a pomoci celému týmu k úspěšnému vstupu do sezony.

V obranných řadách se v kolínském dresu představí hned několik zajímavých hráčů. Zkušení René Piegel, Petr Kolmann v kombinací s mládím v podání Matěje Pinkase či Štěpána Němce budou těmi, kteří budou jistit hru zezadu a podporovat útočníky.

Domácí branku jako v minulé sezoně bude hájit zkušený Jakub Soukup, který dlouhodobě patří mezi špičku Chance ligy. Krýt záda mu budou mladí gólmani Tomáš Sajdl a Jakub Tichý.

Domácí tým prožil úspěšné přípravné období s pozitivní bilancí 8 výher a 2 porážek. Na tuto bilanci budou chtít jistě navázat a zahájit nový ročník stejně jako předchozí, kdy se tým pohyboval ihned v popředí tabulky. Pozitivní zprávou je, že tým je téměř kompletní a natěšený na první domácí utkání, ve kterém jim však v cestě bude stát neoblíbený soupeř z Moravy.

Přerovští v průběhu přípravy odehráli dohromady pouze šest zápasů, ze kterých si odnesli čtyři prohry, včetně porážky proti druholigovému Vyškovu, a pouze dvě výhry. Tým z Moravy si po nepovedeném čtvrtfinále prošel celou řadou odchodů. Na druhou stranu však tým doplnil mladou krev. Tým bude stát na mladém brankáři Michalu Postavovi, který i přes svůj mladý věk patřil již v minulé sezoně mezi nejlepší brankáře Chance ligy. V obraně to je především prvoligový matador, důrazný bek Jan Krisl a v útoku budou Zubři spoléhat především na ex-vsetínské duo Antonín Pechanec, David Březina. Přerovský hokej je vyhlášený především svojí precizní defenzivou, se kterou každoročně slaví úspěchy. Uvidíme jakou formu si Moravané přinesou z přípravy, která nebyla příliš přesvědčivá. Ale ve středu začínají všechny týmy od nuly a příprava se stává minulostí.

Středeční utkání bude zahájeno slavnostním úvodním buly. Utkání se odehraje se speciální edicí puků pro tento zápas. Během utkání budou tyto puky budou postupně stahovány ze hry a budou zapečetěny v krabičce s popiskem a budou následně součástí aukce pro zájemce a sběratele, více naleznete na www.gotauthentic.com. Sběratelé hokejových artefaktů se mají opravdu na co těšit.

Během první přestávky na led vyjedou mladé naděje kolínského hokeje, které už jsou v jak tréninkovém, tak i zápasovém procesu a předvedou nám své hokejové umění. Budou tak prezentovat Velký hokejový nábor malých hokejistů a hokejistek od věku 4 let, který proběhne ve čtvrtek 14. září od 17:15 na kolínském zimním stadionu.

Během přestávky mezi druhou a třetí dvacetiminutovkou se diváci můžou těšit na diváckou soutěž o dětskou trampolínu společnosti Marimex v hodnotě 6 000 Kč.

Vstupenky na středeční zápas můžete zakoupit na pokladně před utkáním a hlavně také online na našem webu bez čekání a fronty.

V průběhu celého utkání pro vás bude samozřejmě k dispozici připravené kvalitní občerstvení s příjemnou obsluhou. Tak již není na co čekat a ve středu 13. září od 18 hodin všichni na kolínský zimák a nová hokejová sezona může být zahájena! Těšíme se na Vás.

Sestava SC Marimex Kolín:
Soukup (Tichý) – Pinkas, Kolmann (A), Hampl, Němec, Piegl, Naar, Sýkora – Pilař, Koukal (C), Král (A) – Vrhel, Moravec, Ouřada Dlouhý, Skořepa, Pajer – Síla, Morong, Šedivý
Trenér: Jan Šťastný