A-tým - ohlasy
16.09.2023
Autor: David Schlegel

O porážce rozhodla nepodařená první třetina, krčil rameny trenér Martínek

clanek-1

Své první vystoupení venku mají za sebou v letošní sezóně hokejisté Kolína. Po nepodařené první třetině už ztrátu nedotáhli a v Kravařích podlehli Porubě 2:3. “Jsme samozřejmě hodně zklamaní, hlavně z našeho výkonu v první třetině, kterým jsme soupeři darovali vítězství. Prohráli jsme ji 0:3 a to rozhodlo. Od druhé třetiny jsme byli více než vyrovnaným, možná i lepším týmem, ale už jsme to nestihli dotáhnout, i když jsme ty šance na to měli, ale neproměnili jsme je a odjíždíme s prázdnou,” hodnotil zápas po sezóně trenér Petr Martínek.


Kozlové mezi 8. a 18. minutou třikrát inkasovali, dvakrát udeřila druhá porubská formace Šedivý, Berisha, Razgals. “V první třetině nám chyběl důraz, propadávali jsme a soupeř si vytvářel šance, protože jsme si nedokázali pokrývat hráče v předbrankovém prostoru. Od druhé třetiny jsme zlepšili bruslení, důraz a zvýšili aktivitu,” popisoval kolínský trenér.

Od druhé třetiny zahájil Kolín stíhací jízdu, obě zbývající části Kolín vyhrál shodně 1:0, když se pokaždé trefil jedndvacetiletý Vojtěch Síla. “Vojta Síla má zatím parádní vstup do soutěže. V prvním zápase měl asistenci, dneska dva góly. Moc mu to přeju, protože je to velmi poctivý kluk uvidíme, jak se mu bude dařit dál.”

26 vteřin před koncem byl vyloučen domácí Šoustal a Kolín to zkoušel v šesti, na vyrovnání už však hosté nedosáhli. “V závěru už jsme si nevypracovali žádnou extra šanci. Nedokázali jsme dostat kotouč do bezbrankového prostoru a soupeři jsme to tak hodně ulehčili. Ne vždycky se hra bez brankáře povede. Vytvořili jsme si velký tlak a mohli jsme si sáhnout na bod nebo i na dva, je to škoda, ale už to nevrátíme,” smutnil Martínek.

V prvním kole Chance ligy neskončil žádný zápas větším než dvoubrankovým rozdílem. Ve druhém kole byl maximální rozdíl mezi týmy třígólový. “Nejen naše zápasy, ale i všechny ostatní zápasy ukazují, že ta soutěž bude extrémně těžká a obrovsky vyrovnaná. Zápasy budou rozhodovat detaily, vypadá to tak, že každý tým může hrát vyrovnanou partii s každým, je jasné, že se musíme na každý zápas připravovat na sto procent, jako by to byl ten poslední zápas v sezóně. Bude pro kluky obrovská výzva ukázat, že na to mají,” přemítal dlouholetý kolínský lodivod.

Hokejisté Poruby mají na papíře jedno z nejsilnějších mužstev v soutěži a mnozí odborníci je pasují mezi favority Chance ligy. Z tohoto pohledu porážka venku o branku tolik bolet nemusí. “Poruba by měla patřit k favoritům soutěže, ale nechceme se koukat, zda hrajeme s Porubou, se Vsetínem nebo někým jiným. Každý může hrát s každým a rozhodovat bude momentální nastavení hráčů a jejich přístup,” dodal na závěr třiapadesátiletý kouč Kolína.