A-tým - reportáž
01.03.2023
Autor: Daniel Krátký

Po porážce na Vsetíně Kozlům soutěžní sezona skončila

clanek-1
01.03.2023
4:0

VHK ROBE Vsetín vs SC Marimex Kolín

1:0, 0:0, 3:0


Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 12. Sihvonen (Přikryl, Bláha), 48. Lichanec (Hořanský), 58. Holec (Klhůfek), 59. Lichanec (Jenyš). Rozhodčí: Micka, Mejzlík – Kleprlík, Pěkný. Vyloučení: 4:2. Bez využití. V oslabení: 2:0. Střely na branku: 32:27 (14:4, 8:8, 10:15). Zblokované střely: 8:20. Vhazování: 33:27. Průběh utkání: 4:0.


Sestavy

Žukov – Kajínek, Jenáček, Němec, Česánek, Smetana, Ondračka – Jonák, Bērziņš, Rob – Holec, Klhůfek, R. Půček – Sihvonen, Přikryl, Bláha – Hořanský, Lichanec, Jenyš – Číp.

Soukup – Aubrecht, Gaspar, Piegl, Kukla, Zajíc, Čáp, Naar – Novák, Koukal, Král – Sklenář, Matějček, Kadlec – D. Šedivý, Morong, K. Lang – Moravec, Pajer, Jelínek.


Před posledním kolem byly karty rozdané jasně: Pokud chtěl Kolín postoupit do předkola, potřeboval porazit Vsetín a doufat v přízeň osudu na dalších stadionech. Jenže Kozlové na ledě jednoho z favoritů Chance ligy nedokázali vstřelit ani branku, a tak pro ně sezona začátkem března končí.

Na ledě vsetínského Lapače vyjeli Kozlové i se Zdeňkem Čápem, který byl dva zápasy mimo sestavu. Nyní se zkušený bek zařadil do třetího obranného páru, do útoku se pak přesunul univerzál a kolínský odchovanec Tomáš Jelínek.

Start utkání patřil Valachům, kteří se, mohutně povzbuzováni svým publikem, tlačili dopředu a snažili se rychle uzmout vedení pro sebe. Jakub Soukup v brance Kozlů se musel hodně ohánět, aby všechny šance vychytal. Famózní zákrok vytáhl při přečíslení dvou proti jednomu, kdy kolínský brankář fantasticky vychytal Romana Půčka, tedy bratra Jana Půčka, který se několikrát představil i v dresu Kozlů během této sezony. Domácí se dostali do vedení nakonec díky Riku Sihvonenovi, který zakončil rychlou souhru do prázdné branky po přihrávce od Romana Přikryla – 1:0.

Výkon hostujícího týmu se v prostřední dvacetiminutovce výrazně zvedl. Kolín se tlačil dopředu, byl aktivnější, svému vsetínskému soupeři se minimálně vyrovnal. Velký tlak si hosté přichystali v přesilové hře, ale ani v ní se z branky parta kapitána Petra Koukala neradovala. Největší možnost na srovnání měl v závěru Martin Kadlec, který z nenápadné akce pálil do břevna branky Maksima Žukova, což ostatně při zkoumání potvrdilo i videozáznam. A tak měli Kozlové dvacet minut na to, aby se zápasem něco udělali.

Kolínští hned na začátku třetí dvacetiminutovky zmáčkli svého soupeře, ale Daniel Šedivý ve dvou poměrně zajímavých šancích před brankářem Maksimem Žukovem neuspěl. Předvést se ale musel i Jakub Soukup, který vyrážel střelu z pravé strany z hole Štěpána Bláhy dokonce maskou. Kolín se se cpal dopředu, ale narážel na kolínskou obranu a také Maksima Žukova, který prokazoval svou extratřídu. Navíc se Valaši dostali do dvougólového vedení, do slotu dostal přihrávku volný Peter Lichanec, jenž nedal gólmanovi šanci – 2:0. Závěr okořeněný několika potyčkami poté přinesl ještě dva vsetínské góly do prázdné brány, které obstarali Miroslav Holec a Peter Lichanec, Kozlové na Vsetíně prohráli 0:4 a o dva body jim utekl postup do předkola play-off.

Ohlasy trenérů