A-tým - reportáž
25.02.2023
Autor: Daniel Krátký | Foto: Věra Václavková / DRACI PARS Šumperk

Zodpovědný výkon v Šumperku a výhra 3:0. Šance Kozlů na předkolo žije

clanek-1
25.02.2023
0:3

DRACI PARS ŠUMPERK vs SC Marimex Kolín

0:0, 0:1, 0:2


Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 26. Matějček (Sklenář, Zajíc), 45. Lang (Šedivý), 60. Král (Novák, Naar). Rozhodčí: Pilný, Jaroš – Beneš, Peluha. Vyloučení: 3:6. Bez využití. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 19:41 (7:16, 7:13, 5:12). Zblokované střely: 15:9. Vhazování: 27:26. Průběh utkání: 0:3.


Sestavy

Hamalčík – Eliáš, Kunst, Dudycha, Hrachovský, Kadeřávek – Průžek, Bartoš, Žálčík – Svoboda, Šuhaj, Jelínek – Mácha, Nedvídek, Vachutka.

Soukup – Aubrecht, Gaspar, Piegl, Kukla, Zajíc, T. Jelínek, Naar – Novák, Koukal, Král – Sklenář, Matějček, Kadlec – Šedivý, Morong, Lang – Jiruš, Moravec, Pajer.


Pokud chtěli kolínští hokejisté živit šanci na předkolo play-off, museli na ledě posledního Šumperka vyhrát. A ideálně za tři body. A to se nakonec i díky zodpovědnému výkonu povedlo. Kolín se snažil kvalitně bránit, zároveň však pálil na brankáře soupeře jednu ránu za druhou. Ze 41 střel nakonec hned tři putovaly do sítě. Kozlové díky výhře 3:0 živí šanci na předkolo play-off.

Kozlové na ledě Šumperka nastoupili v brance s Jakubem Soukupem, velký návrat do sestavy si trenéři připravili v defenzívě, kde poprvé od října naskočil Miroslav Kukla. V útoku se zase po zranění vrátil Martin Kadlec, ve čtvrté formaci do utkání vstoupil také Vojtěch Jiruš. Volno dostali Zdeněk Čáp a Markus Korkiakoski, kteří k zápasu nebyli nominováni.

Vstup do prvního dějství patřil Kozlům, kteří se ihned od začátku tlačili dopředu. Na Petra Hamalčíka v brance Šumperka létal jeden kotouč za druhým. V úvodní dvacetiminutovce vyslali Středočeši na brankáře Draků hned šestnáct střel. Za zády Hamalčíka však žádný kotouč neskončil. Největší šance si vypracoval mladičký čtvrtý útok, z levého křídla dvakrát velmi nebezpečně pálil Lukáš Pajer mimo. A Kozly to mohlo i mrzet, Vojtěch Šuhaj totiž prokličkoval obranným pásmem Kolína a po skrumáží před brankou odklízeli hosté kotouč ve zmatcích z brankoviště na poslední chvíli. Odkrytou bránu z voleje ve výborné pozici minul také obránce Ondřej Hrachovský.

Ve druhé třetině se Šumperk o něco zvedl, přesto byli Kolínští v ofenzívě střelecky mnohem aktivnější. Ve 25. minutě měli Draci přesilovou hru, ale v ní od Štěpána Matějčka putoval kotouč po rychlé kombinaci přes Josefa Zajíce a Jakuba Sklenáře zpět ke kolínské devítce, která se zjevila osamocena před bránou. A nedala Hamalčíkovi v bráně Šumperka šanci – 0:1. I přes možná větší aktivitu Draků si šance připravovali hosté, tu největší nevyužil Tomáš Jelínek, jenž dostal do druhé vlny kotouč v ideální pozici. Ale z prostoru mezi kruhy nechal vyniknout brankáře domácího celku, který se opravdu nenudil. Celkově nakonec musel čelit porci hned 29 střel po dvou třetinách. Přesto mohli Draci srovnat, a to rovněž v oslabení. V něm však Štěpán Dudycha z brejku orazítkoval tyč!

Ve třetí třetině bylo velmi důležité, kdo vstřelí druhý gól. I díky dobrému forčeku a dostupování soupeře se to nakonec povedlo hostujícímu celku. Do brejku totiž vyrazili mladíci, Daniel Šedivý parádní přihrávkou našel Kryštofa Langa, který nedal střelou do horní části brány Hamalčikovi žádnou šanci – 0:2. Kozlové si náskok chtěli v klidu hlídat, přesto pustili Draky několikrát do mnoha velmi nebezpečných pozic, jenže ze slotu minuli bránu Jakuba Soukupa postupně Lukáš Nedvídek, Šimon Jelínek a také Lukáš Žálčík. Kolín mohl přidat třetí gól po parádní kombinaci Petra Moravce s Vojtěchem Jirušem, druhý jmenovaný však nastřelil tyč. V samotném závěru ještě zmatků v obraně soupeře využil Zdeněk Král, jenž snadno z bezprostřední blízkosti uzavřel skóre na 3:0 pro Kolín. Kozlové tak i díky druhému čistému kontu Jakuba Soukupa drží šanci na předkolo vyřazovacích bojů. Šumperk má naopak dvě kola před koncem jistý sestup do třetí nejvyšší soutěže.

Ohlasy trenérů

Josef Málek (DRACI PARS Šumperk): Kluci toho tlačili před sebou už příliš moc. Zůstalo nás pouze patnáct, někteří navíc hráli v horečkách. K tomu všemu, co se tu ještě přihodilo, se objevila nějaká viróza v kabině. Věděli jsme, o co dnes hrajeme a to bylo možná právě to, co nám svazovalo ruce. Bohužel zápas dopadl jak dopadl. Rozhodující byla asi situace, kdy jsme sice inkasovali v oslabení, ale následně jsme to mohli Kolínu stejnou mincí oplatit, jenomže jsme trefili pouze břevno. Do třetí třetiny jsme šli trpělivě. Chtěli jsme vyrovnat a pak se pokusit ze zápasem ještě něco udělat. Ale bohužel i přes všechno, co se nám dnes dařilo, se Kolín dostal do jednoho brejku, který zápas ukončil. Pro nás v téhle situaci se třemi formacemi už nebyla síla na případný zvrat.

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): Do Šumperka jsme přijeli udělat všechno pro to, abychom tu zvítězili, protože stále ještě živíme naději na předkolo play-off. To se nám naštěstí podařilo, navíc s čistým kontem, o to je to lepší. Sice jsme dozadu měli okýnka, ale domácí šance nevyužili. Nicméně my jsme jich taky měli hodně neproměněných, takže to bylo takové hodně útočné. Jsme hrozně rádi, že bereme tři body a budeme i nadále živit naději na předkolo. V pondělí máme Sokolov, takže se zase pokusíme vyhrát a rovněž budeme čekat, jestli klopýtne Frýdek-Místek, abychom tam proskočili. Chceme play-off do Kolína přivézt hlavně kvůli našim skvělým fanouškům, kteří za námi jezdí. Ale uvidíme, každopádně první krok jsme udělali dnes.