Autor: Daniel Krátký | Foto: Jan Jack Kobzáň / SC Marimex Kolín

Z důležitého zápasu pouze s bodem. Kozlové padli s Jihlavou v prodloužení

22.02.2023
3:4p

SC Marimex Kolín vs HC Dukla Jihlava

2:2, 1:1, 0:0 – 0:1

Branky a nahrávky: 1. Koukal (Aubrecht), 17. Sklenář (Morong, Piegl), 27. Koukal (Mar. Novák, Z. Král) – 6. Karabáček (Křehlík, Bilčík), 10. Kočí (Handl, Pořízek), 33. Skořepa (Karabáček, Havránek), 61. Karabáček (Kočí, Skořepa). Rozhodčí: Bejček, Čáp – Bohuněk, Pěkný. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. Střely na branku: 18:23 (7:8, 9:9, 2:5 - 0:1) Zblokované střely: 1:3. Vhazování: 32:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 3:2, 3:4p.

Soukup – Aubrecht, Čáp, Piegl, Gaspar, Zajíc, Naar, Jelínek – Novák, Koukal, Král – Sklenář, Matějček, Ouřada – Šedivý, Morong, Lang – Moravec, Korkiakoski, Pajer.

Beran – Kolář, Haman, Bilčík, Kočí, Vala, Dvořák, Vovsik – Havránek, Skořepa, Karabáček – Chlubna, Handl, Pořízek – Cachnín, Juda, Brož – Křehlík.

Předposlední domácí zápas v základní části Chance ligy se Kolínu nevyvedl. Svěřenci Jana Šťastného na svém ledě prohráli 3:4 po prodloužení s Jihlavou. Na pozice zaručující předkolo play-off Kozlové tak ztrácí čtyři body.

Do utkání 49. kola proti Jihlavě naskočili Kozlové v brance s Jakubem Soukupem, kterému však záda kryl čerstvě osmnáctiletý dorostenec Jan Kasal z Mountfieldu HK. A to, jelikož na marodku přibyl po zápase s Porubou Tomáš Sajdl. Změny nastaly také v obraně i v útoku, trenérům byl totiž k dispozici Petr Moravec z Hradce Králové, jenž naskočil ve čtvrtém útoku s Markusem Korkiakoskim a Lukášem Pajerem.

Kdo přišel do Kolína na hokej pozdě, ten musel litovat. Prakticky z první akce totiž Kolín otevřel skóre. Petr Koukal za brankou vybojoval puk a poté jej poslal do brankoviště, kde si herní předmět za vlastní záda srazil gólman soupeře – 1:0. Jenže Dukla se rozhodně nevzdala a rychle se do zápasu vrátila. Po smolné teči ve středním pásmu se do úniku dostal Václav Karabáček, který si tváří v tvář Jakubu Soukupovi věděl rady – 1:1. A to nebylo vše, v přesilovce se hosté dostali dokonce do vedení, před bránou tečoval puk Fabien Kočí – 1:2. Početní převahu ale využili i Kozlové, po parádní přihrávce Matěje Moronga se před bránou ocitl volný Jakub Sklenář, jenž bekhendem v 17. minutě srovnal – 2:2.

Divoký průběh pokračoval i ve druhém dějství. I když branek o něco ubylo, přestože týmy celkově kupily velké množství chyb. Do vedení se dostali Kolínští opět zásluhou Petra Koukala, jenž na brankovišti dotlačil puk za Adama Berana poté, co z dobré pozice pálil Zdeněk Král a před gólmana vracel puk Martin Novák. Jenže i tentokrát Jihlavští zvládli odpovědět. Rozehrávku Kozlů vystihl Václav Karabáček, jenž našel volného Josefa Skořepu, který si před Jakubem Soukupem věděl rady a srovnal – 3:3. Následovaly další možnosti na obou stranách, největší měl zřejmě Štěpán Matějček, jenž po přihrávce Jakuba Sklenáře nastřelil břevno.

A tak měla rozhodnout třetí dvacetiminutovka. Ta se změnila ve velkou taktickou bitvu, ve které ani jeden z týmů nechtěl chybovat. Rozhodnout tak mohly například přesilové hry, ve kterých mohly udeřit oba celky. Ale tak se nakonec nestalo. Nevyužita zůstala jak šance Kryštofa Langa, který pálil ze slotu, tak také příležitost Tobiáše Handla, jenž se protáhl po levém křídle až před Soukupa, za jehož záda ale puk neprotlačil. A tak se nakonec body dělily.

Rozhodnutí přineslo až prodloužení, v něm se hned z první akce radovali hosté. Josef Skořepa našel za obranou Václava Karabáčka, který rozhodl o výhře Dukly 4:3 po prodloužení. Kolín ztrácí na pozice play-off čtyři body.

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): Jsme zklamaní, věděli jsme, o co se hraje. Bohužel jsme urvali jen bod. Šance na předkolo stále ještě je, ale hodně jsme si to zkomplikovali. Měli jsme výborný vstup do utkání, rychle jsme vedli 1:0. Ale všechny góly jsme dnes soupeři darovali. Soupeři jsme tím umožnili brát body, nepodali jsme nejlepší výkon. Jednalo se o hodně bojovné a rychlé utkání, ale bylo tam velké množství nepřesností a chyb. Na mužstva možná dolehla tíha toho, že se hraje o play-off. Nedá se nic dělat, stále žijeme a dokud je šance, tak musíme dřít a makat. A spoléhat, že soupeři zaváhají a my se do předkola dostaneme, ale bude to hodně těžké.

Viktor Ujčík (HC Dukla Jihlava): Jsme hrozně moc rádi, že jsme dokázali zvládnout zápas za dva body. Věděli jsme, o co se dnes hrálo. Musím kluky pochválit, protože když pominu prvních deset minut, kdy jsme byli zaražení a dostali první gól a domácí byli lepší, tak jsme se do toho dostali. Hráli jsme na tři lajny a celkově deset útočníků, během zápasů ještě jeden musel odstoupit, protože se necítil dobře. Jsme rádi, jak jsme to zvládli, na domácí máme šest bodů náskok a jen se modlím, aby nám to zase nepolehalo, protože nás čekají ještě tři kola. Abychom dali tým do obrany. Ale dnes velký respekt a poklona klukům do kabiny.