Autor: Daniel Krátký | Foto: Jan Jack Kobzáň / SC Marimex Kolín

Důležitá výhra! Kozlové zdolali potřetí v sezoně Dynamo

15.02.2023
4:2

SC Marimex Kolín vs HC DYNAMO PARDUBICE

2:1, 0:1, 2:0

Branky a nahrávky: 10. Novák (Král, Koukal), 11. Král (Novák), 42. Ouřada (Novák, Král), 60. Koukal – 7. Hruška (Nedbal), 38. Mandát (Zdráhal, Matýs). Rozhodčí: Wagner, Čáp – Baxa, Dědek. Vyloučení: 4:6, navíc Zajíc (KOL) a Lichtag (PCE) oba 5 minut za bitku. Využití: 1:0. Střely na branku: 19:35 (9:13, 6:15, 4:7). Zblokované střely: 2:4. Vhazování: 34:39. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.

Soukup – Aubrecht, Gaspar, Piegl, Čáp, Zajíc, Jelínek, Naar – Novák, Koukal, Král – Korkiakoski, Morong, Kadlec – Pajer, Matějček, Ouřada – Šedivý, Moravec, Lang.

Růžička – Bukač, Zdráhal, Nedbal, Hanousek, Chabada, Hrádek, Oliva – Matýs, Rákos, Mandát – Rohlík, Hruška, Svoboda – Kaplan, Kaut, Pochobradský – Machač, Urban, Lichtag.

Pokud chtěli Kozlové udržet naděje na play-off, tak museli doma za každou cenu porazit Pardubice. A to se povedlo, Kolín na svém ledě Dynamo zdolal 4:2 a dotáhl se na jediný bod na desátou Jihlavu. Vítězný gól zapsal Kryštof Ouřada.

Do utkání 47. kola vstoupili Kolínští v brance s Jakubem Soukupem, nicméně změny jinak nastaly jak v defenzívě, tak také v ofenzívě. Prakticky kámen na kameni nezůstal v obraně, v útoku zůstala pohromadě jen první lajna ve složení Novák-Koukal-Král.

Začátek duelu patřil Dynamu, které se tlačilo dopředu a bylo rozhodně aktivnější. A to i díky přesilovce, která dostala hostující celek do tempa. Ostatně v první třetině nakonec svého soupeře hosté přestříleli 13:9. Gólu se hráči z Pardubic dočkali v 7. minutě, kdy kolínský odchovanec Karel Nedbal parádní přihrávkou vysunul dopředu Jana Hrušku, který z pravého kruhu zamířil přesně do protějšího rohu – 0:1. Kolín kontroval v přesilové hře, tu využil Martin Novák, a to po parádní nahrávce od Zdeňka Krále, brankář Jan Růžička se nestačil přesunout – 1:1. O minutu později už domácí vedli díky Zdeňku Královi, jenž dostal přihrávku od Martina Nováka po objetí brány – 2:1. Pardubice se pak snažily vyrovnat, ale Jakub Soukup se svou obranou odolali.

V prostřední třetině se už nehrál tak atraktivní hokej jako v úvodní dvacetiminutovce. Pardubice pokračovaly v herní převaze, tlačily se dopředu za srovnáním. Ale narážely na výborného Jakuba Soukupa v brance Kolína. Vyrovnání nakonec přinesla 38. minuta, kdy Ondřej Matýs nahrál na modrou Janu Zdráhalovi, jehož střelu kolínský gólman pouze vyrazil před sebe. A to přímo k Janu Mandátovi, který kotouč jednoduše zasunul do odkryté brány – 2:2. Prostřední dvacetiminutovku okořenila bitka, ve které se utkali pardubický Jakub Lichtag a kolínský Josef Zajíc. Rukavice tedy zahodil pouze (a pěstmi mnohem aktivnější) pardubický forvard, ocenění trestů nicméně bylo stejné. A tak měla třetí dvacetiminutovka přinést rozhodnutí.

Hned z kraje třetiny měli Kozlové velkou šanci na to, aby se znovu ujali vedení, ale přesilovku nevyužili. Nicméně chvilku potom, co Mandát naskočil na led, tak se ujala šťastná dorážka Kryštofa Ouřady, který u pravé tyče nachytal Jana Růžičku – 3:2. Pardubice se následně tlačily dopředu, jenže snaha o srovnání byla marná. Jakub Soukup vychytal v samotném závěru při hře bez brankáře parádně i Tomáše Svobodu. A když necelých devět sekund před koncem trefil prázdnou klec Petr Koukal, tak bylo jasno. Kolín porazil rezervu Dynama potřetí v sezoně, tentokrát 4:2. Kozlové tak zvýšili svoje šance na předkolo, stále však zůstávají mimo pozice zajišťující play-off.

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): My věděli, že to bude hodně emotivní zápas a velká válka. A to se do puntíku potvrdilo. Oba týmy mají o co hrát, soupeř o záchranu a my o předkolo. A po třech nevydařených zápasech jsme si řekli, že můžeme za každou cenu urvat body a zápas jakkoliv vyhrát. Po první třetině jsme vedli 2:1, ale věděli jsme, že soupeř změní hru. To se stalo, Pardubice začaly bruslit, přitvrdily. A dělalo nám to velké problémy. Soupeř byl lepší a po zásluze vyrovnal. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že si počkáme na příležitost, kterou pak musíme proměnit. Zkrátka nechat na ledě srdce a duši a urvat to za každou cenu. To se povedlo, dostali jsme přesilovky, a tak i hodně na kotouč. Vstřelili jsme gól a pak už to v závěru bylo jen o vůli a nadšení to dotáhnout. A to se povedlo. V power-play jsme soupeře zlomili a máme tři body, za které jsme moc rádi.

Václav Baďouček (HC Dynamo Pardubice B): My odehráli špatně první třetinu, pustili jsme naší nedůraznou hrou domácí do vedení 2:1. Ve druhé třetině to pak následně bylo mnohem lepší, bohužel jsme z toho vytěžili pouze jednu vyrovnávací branku. Ve třetí třetině jsme dostali smolný gól na 2:3 po ubráněném oslabení. Domácí si pak náskok a výsledek hlídali. My nebyli schopní si sáhnout alespoň pro ten bod.