Autor: Daniel Krátký | Foto: Samuel Rychecký / HC Frýdek Místek

Druhá třetina rozhodla důležitý duel. Kolín prohrál ve Frýdku

13.02.2023
5:1

HC Frýdek - Místek vs SC Marimex Kolín

1:1, 3:0, 1:0

Branky a nahrávky: 9. K. Lang (Morong, Čáp) –⁠ 15. Haas (Hotěk, Klimša), 29. Dostálek (TS), 30. Klimša (Haas, Hotěk), 37. Hotěk (Teper), 56. Doktor (Vrdlovec, Dostálek). Rozhodčí: Zavřel, Micka – Otáhal, Veselý. Vyloučení: 6:2. Bez využití. Střely na branku: 31:36 (9:14, 12:15, 10:7). Zblokované střely: 5:15. Vhazování: 25:31. Průběh utkání: 0:1, 5:1.

Švančara – Havránek, Teper, Zeleňák, Michálek, Sova, Žůrek, Homola – Svačina, Zeman, Macháček – Doktor, Vrdlovec, Dostálek – Hotěk, Haas, Klimša – Geidl, Matěj, Ramik.

Soukup – Gaspar, Čáp, Piegl, Zajíc, Aubrecht, Naar, Jelínek – Novák, Koukal, Král – Pajer, Korkiakoski, Kadlec – Lang, Morong, Ouřada – Šedivý, Matějček, Moravec.

Po reprezentační pauze Kozlové nevstoupili do kolotoče Chance ligy ideálně, na ledě Frýdku-Místku padli 1:5. A výrazně si tak zkomplikovali svou situaci na cestě za postupem do předkola play-off. Šanci napravit dojem budou mít Kozlové proti Pardubicím ve středu od 18:00 v Kolíně.

Do duelu 46. kola na ledě Haly Polárka vstoupili Kozlové s navrátilci po zranění – a to s Petrem Koukalem a také Michaelem Gasparem. Vypomoct rovněž dorazili junioři z Hradce Králové, a to Lukáš Pajer a Petr Moravec. Kolínští tak šli do boje hned se sedmi obránci a dvanácti útočníky.

Úvodní třetina nabídla nakonec dvě branky, a to po jedné na obou stranách. Nejprve ale měli domácí Rysi velké šance. Tu největší po zmatcích v kolínské rozehrávce zakončoval ze slotu Vlastimil Dostálek, ale toho ještě vychytal Jakub Soukup. Skóre nakonec otevřel Kryštof Lang, před kterým se otevřel volný prostor na pravém křídle a mladý forvard Kozlů svou střelou na protější tyč překonal Švančaru – 0:1. Jenže srovnání přinesla parádní přihrávka na Oskara Haase, který z voleje trefil poloodkrytou klec – 1:1.

Prostřední dvacetiminutovka vyšla mnohem lépe Frýdku-Místku, což nakonec rozhodlo o osudu celého utkání. Nejprve během přesilovky Kolína ujel jeden z domácích. A dle názoru rozhodčích to bylo při zakončení s faulem, a tak přišlo na řadu trestné střílení. Kolínská lavička pouštěla směrem k sudím hromy a blesky, ale to na rozhodnutí sudích nemělo vliv. Nájezd následně proměnil Vlastimil Dostálek. Rysi potrestali svého soupeře ještě dvakrát z rychlých brejků, to se trefili David Klimša a Michal Hotěk. Po dvou třetinách tak Kolín prohrával 1:4.

V závěrečná dvacetiminutovce se parta trenéra Jana Šťastného snažila se zápasem něco udělat, ale všechny snahy byly marné. Dobře konsolidovaná obrana Frýdku-Místku nepouštěla Kolín do větších šancí. Navíc díky brance Jakuba Doktora domácí celek ještě odskočil na rozdíl čtyř branek. Kolín tak po reprezentační pauze v důležitém boji o umístění v předkole padl vysoko 1:5 a na postupové pozice ztrácí Kozlové čtyři body.

Martin Janeček (HC Frýdek-Místek): Nezačali jsme špatně, kluci chtěli, což bylo i vidět. Bruslili jsme, myslím si, že jsme na začátku měli i trochu převahu, akorát jsme tam jednou propadli a soupeř nás hned potrestal. My pak trochu znervózněli, ale naštěstí jsme rychle dokázali srovnat jak ve skóre, tak i herně. Nás to tedy nerozhodilo a pak nám to tam v té druhé třetině zaplať pánbůh napadalo, jelikož my ty druhé třetiny máme slabší. Chtěli jsme dnes sehrát více přesilovek, ale o tom ani nechci mluvit. Mužstvo si šlo zkrátka za svým a já jen doufám, že to bude pro nás odrazový můstek a krůček k tomu, že si uhrajeme to, po čem toužíme. Teď je jen důležité na to navázat, takže my se už nyní soustředíme na středu, kdy chceme něco ze Slavie dovézt domů. Víme ale, že to bude strašně moc těžké.

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): My jsme samozřejmě po zápase zklamaní, hlavně z toho, co jsme tady předvedli. Třicet minut jsme tu byli domácím důstojným soupeřem, dostali jsme se dokonce i do vedení, pak jsme ale po jednoduché chybě dostali gól. Ale dobře, ta první periody byla 1:1, šli jsme do druhé třetiny s tím, že tady máme šanci uspět. Soupeř nám dokonce nabídl dvě tři přesilovky, ale my jsme v jedné udělali fatální chybu a bylo z toho trestné střílení, které Vlasta Dostálek dobře proměnil a od té chvíle na ledě existovalo už jen jedno mužstvo. My se dostali do křeče a domácí nám v té chvíli dali tři branky. Dá se říct, že v té chvíli bylo o zápase rozhodnuto. I když jsme pak kluky stále nabádali, že můžeme dát z kraje gól, že se stále můžeme vrátit do utkání, tak nás domácí do ničeho nepustili. Hráli výborně a my jim gratulujeme. Je to pro nás těžké, ale je to fakt. Nepředvedli jsme dobrý výkon, nemůžeme tedy brát body.