Starty třetin rozhodly, Kozlové před pauzou prohráli v Praze 3:6

04.02.2023
6:3

HC Slavia Praha vs SC Marimex Kolín

2:0, 1:1, 3:2

Branky a nahrávky: 5. Brož (Všetečka, Knotek), 6. Klikorka (Strnad, Mrňa), 21. Žejdl (L. Stehlík), 44. Křepelka (Žovinec, Krliš), 46. Mrňa (Kern, Strnad), 52. Brož (Všetečka) – 35. Aubrecht (Jiruš, Sajdl), 49. Morong (Čáp, Jelínek), 57. Korkiakoski. Rozhodčí: Kostourek, Petružálek – Jindra, Štofa. Vyloučení: 3:3. Bez využití. V oslabení: 1:0 Střely na branku: 28:36 (11:7, 4:16, 13:13) Zblokované střely: 9:16. Vhazování: 24:37. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:3.

Málek – Klikorka, Matyáš, Žovinec, Křepelka, Hejda, Szathmáry – Stehlík, Žejdl, Kulda – Všetečka, Knotek, Brož – Mrňa, Kern, Strnad – Krliš, Havrda, Simon.

Soukup (6. Sajdl) – Čáp, Jelínek, Piegl, Naar, Aubrecht, Zajíc – Novák, Morong, Král – Šedivý, Korkiakoski, Kadlec – Sklenář, Matějček, Ouřada – Jiruš.

Před reprezentační přestávkou kolínští Kozlové v atraktivním souboji na ledě pražského Edenu padli 3:6, rozhodly branky na startu všech třetin, které nasměrovaly sešívaný celek k třetímu skalpu Kolína v sezoně. Kozlové nyní musejí nabrat síly na náročný závěr sezony.

Do duelu na ledě pražské Slavie v Edenu vstoupili hokejisté Kolína se změnami v sestavě, a to jak v útoku, tak také v obraně. Ve speciálním dresu na podporu projektu O Kapku lepší hokej zase naskočil nejproduktivnější hráč středočeského celku, a to Zdeněk Král.

Jenže samotný zápas na ledě Slavie začal pro družinu trenéra Jana Šťastného naprosto strašlivě, sešívaní se dvěma velmi podobnými brankami do prázdné branky dostali snadno do vedení 2:0, přičemž o první trefu se postaral Jaroslav Brož, o chvilku později se trefil Karel Klikorka. Trenéři Kolína si následně vzali oddechový čas, navíc mezi tyče poslali náhradníka Tomáše Sajdla. V první třetině už ke změně skóre nedošlo, Kolín se však ztuha dostával do nějakých příležitostí, střelecky aktivnější byli domácí. Největší šanci hostujícího celku měl Daniel Šedivý, jenž po střele Jakuba Naara dorážel do poloprázdné branky, jenže Málek se stačil přesunout, navíc ale při zákroku vykopl bránu.

Jestli se Kozlům nepovedl start první dvacetiminutovky, tak tomu tak bylo stejně i ve třetině druhé. Kolín měl sice přesilovou hru, ale po chybě se do úniku dostal Lukáš Žejdl, jenž potvrdil pozici nejlepšího střelce Slavie a zvýšil už na 0:3 z pohledu hostů. Kolín se postupně dostával do zápasu více a více, Slavia nicméně hrála to, co potřebovala. Každopádně snížení se přece jen Kolín dočkal, Vojtěch Jiruš sebral volný puk po zákroku Sajdla, následně projel středním pásmem a předložil touš pro Davida Aubrechta, který z pozice nad kruhy odčaroval Romana Málka a snížil – 1:3. Kolín byl ve druhé třetině střelecky aktivnější 16:4, jenže ze své převahy (i na kotouči) vytěžil pouze jeden gól.

Kdo čekal, že by se snad ve třetí třetině zrodilo drama, mýlil se. Slavia totiž i brzy po staru třetí dvacetiminutovky udeřili. Střelu Žovince od modré šťastně tečoval ex-kolínský Karel Křepelka, jenž zvýšil a nakonec definitivně rozhodl. Kozlové se sice snažili ještě něco se zápasem dělat, ale sešívaní trestali bezmezně sebemenší chybu svého soupeře. Po parádní kombinaci tak zvýšil Pavel Mrňa, na jehož branku ale poměrně rychle odpověděl po akci na pravém křídle Matěj Morong. Slavia se dočkala i šesté trefy, tu obstaral povedenou střelou z pravého křídla Jaroslav Brož. I na jeho branku Kozlové reagovali, ale šťastná dorážka Markuse Korkiakoskiho už znamenala pouze snížení na 3:6. Kozlové tak před reprezentační přestávkou prohráli v Praze, a to i přes velkou podporu svých fanoušků.

Daniel Tvrzník (HC Slavia Praha): Ze zápasu mám rozporuplné pocity, můžeme být spokojení se třemi body, což je hodně důležité. Poslední zápasy jsme se střelecky trápili, takže jsme spokojení i s tím, že jsme dali šest gólů. A taky můžeme být spokojení s úvodními pěti minutami, kdy jsme hráli tak, jak jsme si řekli. Ze zápasu jsme pak ale úplně vypadli, přestali hrát to, co trénujeme. Zaplať pánbůh, že jsme byli produktivní, s výkonem spokojení být nemůžeme. Ale na to se historie ptát nebude, máme tři body a jsme za ně strašně rádi.

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): Domácím gratulujeme k vítězství, my dnes pět gólů soupeři darovali jako na stříbrném podnose, jeden parádní gól si pak domácí vypracovali. Předvedli jsme fatální minely, není možné, aby hráči na takové úrovni dělali takové fatální chyby. Poté jsme se tlačili dopředu, vypracovali si spoustu šancí, ale domácí gólman to zavřel. Jsme hodně zklamaní z toho, co jsme v Praze předvedli.