Autor: Daniel Krátký | Foto: Martin Voltr

Prohra s neoblíbeným soupeřem. Kozlové padli s Přerovem i počtvrté

01.02.2023
1:3

SC Marimex Kolín vs HC ZUBR Přerov

0:2, 0:0, 1:1

Branky a nahrávky: 48. Zajíc (Matějček) – 8. Doležal (Jan Svoboda), 12. Süss (Pechanec), 44. Okál (Krisl, Kratochvil). Rozhodčí: Svoboda, Kosnar – Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 6:9. Bez využití. Střely na branku: 29:24 (8:14, 9:5, 12:6). Zblokované střely: 4:2. Vhazování: 34:25. Průběh utkání: 0:3, 1:3.

Soukup – Piegl, Čáp, Aubrecht, Naar, Zajíc, Jelínek – Sklenář, Morong, Z. Král – Novák, Korkiakoski, Kadlec – Šedivý, Matějček, Ouřada – Jiruš, Hora.

D. Král – Černý, Kudělka, Němec, Chroboček, Krisl, Ševčík, Gřéč – Březina, Pechanec, Süss – Doležal, Indrák, Jan Svoboda – Okál, Kratochvil, Jakub Svoboda – Goiš, Ministr, Dobša

Kolín po dvou výhrách v řadě toužil navázat na povedené výkony a znovu urvat body s týmem z elitní šestky. Jenže neoblíbený Přerov si pro sebe uzmul vedení 2:0 v první třetině, následně přidal jednu branku i v závěrečné dvacetiminutovce a znovu uzmul proti Kozlům tři body. Jediný gól Kozlů vstřelil obránce Josef Zajíc.

Do domácího duelu proti Přerovu vstoupili Kozlové s brankářem Jakubem Soukupem, do sestavy se po nějakém čase vrátil zkušený bojovník Martin Novák, navíc nechyběla ani nová akvizice do ofenzívy – Vojtěch Jiruš. Naopak scházel Vojtěch Síla, jenž absentuje dlouhodobě kvůli zlomené ruce ze zápasu v Třebíči.

První dějství patřilo hostujícímu celku z Hané, který potvrzoval, že na Kolín v této sezoně umí. Zubři svého soupeře přestříleli 14:8 a dokonce se dostali do dvoubrankového vedení. Úvodní branku vstřelili hosté v 8. minutě, z rychlého brejku se po přihrávce Jana Svobody trefil Tomáš Doležal – 1:0. Kolín se snažil něco vymyslet, ale první dějství zkrátka patřilo soupeři. Ten se dostal ve 12. minutě dokonce do dvoubrankového vedení. Po buly se ke kotouči dostal Jan Süss, který svižnou střelou překonal Soukupa podruhé – 0:2.

Ve druhé třetině se Kozlové snažili něco s výsledkem udělat, byli rozhodně aktivnější na puku. Jenže Přerov se velmi dobře bránil. Dobývání defenzivní tvrze Hanáků bylo neúspěšné i během přesilových her. Nejvýraznější možnost si domácí celek připravil poté, co se Martin Novák právě v početní převaze na pravé straně proháčkoval až před bránu, jenže ve finální fázi jej hostující beci zastavili. I hosté mohli vstřelit gól: Jan Svoboda jen těsně nedosáhl na volný puk před bránou. V samotném závěru pak neuspěl po přihrávce Zdeňka Krále před Danielem Králem ze slotu Štěpán Matějček. Ale stříbrný medailista z MS v Halifaxu chytal bezchybně.

Závěrečná dvacetiminutovka nabídla zřejmě nejzajímavější podívanou, Kozlové se tlačili dopředu a bylo to znát. Jenže v brance Přerova stál vynikající Daniel Král. Ten si poradil třeba s šancí Martina Nováka z bezprostřední blízkosti. A když po teči Zdeňka Okála zvýšili už na 3:0 a s Kozly to vypadalo zle. Jenže domácí celek nesložil své zbraně. Nejprve nahození Josefa Zajíce skončila trochu překvapivě za zády brankáře Krále – 1:3. A poté při závaru na brankoviště trefil odkrytou branku a napnul síť podruhé za přerovským gólmanem Zdeněk Čáp, jenže sudí gól neuznali. A byla z toho nakonec velká mela, protože dohady na ledě ukončil střelou golfákem na Jakuba Soukupa hostující Krisl. I následně se Kozlové cpali dopředu, ale Daniel Král se svou obranou už všem šancím zabránili a Kolín porazili i počtvrté v sezoně.

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): Chtěli jsme body, nemáme žádné. Jsme zklamaní. Nebyli jsme dobří v první třetině, kdy jsme soupeři darovali dvě totálně laciné branky. S hráči jsme v kabině promluvili a od druhé třetiny jsme hráli celkem dobře. Ale asi jsme v první třetině urazila pána Boha a nic nám tam nespadlo. Ve třetí třetině jsme byli jasně lepší, náš výkon gradoval. Bohužel stihli jsme dát jen jednu branku, možná dvě. Musíme se z toho oklepat a v sobotu podat na Slavii parádní výkon a přivézt body.

Robert Svoboda (HC Zubr Přerov): Velice hektický závěr. Měli jsme velmi dobrý vstup do utkání, stav 2:0 znamenal velmi dobře rozehraný zápas. Domácí měli dobré kontry, vynikající výkon ale podal v bráně Dan Král, který nás hodně podržel. Už to vypadalo, že zápas je za stavu 3:0 rozhodnutý, ale kontaktní gól domácí tým nastartoval, vsadil všechno na ofenzívu. Ale v závěru to bylo drama se šťastným koncem pro nás.