Autor: Daniel Krátký | Foto: Sabina Prokešová / SK Horácká Slavia Třebíč

5:6sn

SK Horácká Slavia Třebíč vs SC Marimex Kolín

1:2, 2:1, 2:2 – 0:0 – 0:1

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 7. Svoboda (Novák), 34. Ferda (Forman, Holec), 36. Dočekal (Bittner), 58. Bittner (Bořuta, Dočekal), 60. Ferda (Michálek, Holec) – 17. Sklenář (Matějček, Ouřada), 18. Čáp (Král), 38. Ouřada (Matějček), 45. Ouřada (Síla, Matějček), 52. Král (Sklenář), rozh. náj. Ouřada. Rozhodčí: Zubzanda, Čáp – Zídek, Maňák. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Střely na branku: 40:23 (9:6, 13:9, 14:7 - 4:0). Zblokované střely: 10:5. Vhazování: 32:28. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:5, 5:5, 5:6sn.

Sestavy

Jekel (52. Mičán) – Tureček, Bořuta, Furch, Forman, Vodička, Poizl, Fajmon – Psota, Bittner, Dočekal – Ferda, Michálek, Holec – Sedláček, Malý, Pšenička – Novák, Šilhavý, Svoboda.

Soukup – Piegl, Čáp, Aubrecht, Naar, Cibák, Zajíc, Jelínek – Sklenář, Morong, Z. Král (A) – D. Šedivý, Korkiakoski, Kadlec – Síla, Matějček, Ouřada – Hora, Lang.

Ještě devět sekund před koncem Kozlové na ledě Třebíče vedli 5:4, jenže pak domácí celek srovnal a potvrdil svou sílu na domácím ledě. Kozly to však nezlomilo a nakonec o dvoubodovém vítězství rozhodli v nájezdech, autorem vítězného nájezdu se stal Kryštof Ouřada, který se mimo to trefil také dvakrát během zápasu.

Do duelu na ledě Třebíče vstoupili Kozlové takřka beze změny v sestavě, jediným novým členem na soupisce Kozlů byl Kryštof Lang, který několikrát naskočil za extraligový Hradec Králové. Nyní se vrátil zpátky do Kolína.

Úvod utkání patřil hostujícímu celku, který se tlačil dopředu a před gólmanem Pavlem Jekelem si svým pohybem vytvářel šance. Lídr tabulky z Třebíče se nicméně z první vážnější akce dostal do vedení. Poté, co se Matěj Novák natlačil před Soukupa se volný kotouč ocitl před Matyášem Svobodou, ex-kolínský útočník si následně věděl rady a otevřel střelecký účet zápasu – 1:0. Kolín kontroval brankou Jakuba Sklenáře, který po pohledné kombinaci s Kryštofem Ouřadou a Štěpánem Matějčkem zakončoval z levé strany do odkryté brány – 1:1. A to nebylo všechno, během necelé minuty se Kozlové dostali do vedení, nahození Zdeňka Čápa od modré čáry totiž skončilo až v bráně – 1:2.

I vstup do druhé dvacetiminutovky patřil hostům, Kolínští se drželi na kotouči a tvořili v útočném pásmu. Postupně se ale Horácká Slavia dostávala stále více a více do utkání, několikrát nebezpečně zahrozila a nakonec srovnala. Trochu šťastně, nutno říct. Do úniku se za obranu hostů dostal Radim Ferda, jenž sice v souboji jeden na jednoho na Jakuba Soukupa nevyzrál, ale následně domácí asistent kapitána vrátil puk před branku, kde si ho hostující bek srazil za čáru – 2:2. A to nebylo vše, ve 36. minutě projel středem obrany nejproduktivnější hráč ligy Martin Dočekal, jenž neomylně zakončil a získal domácím vedení – 3:2. Formu ze zápasu s Litoměřicemi ale potvrdil Kryštof Ouřada, jenž dokázal rychle odpovědět, když si našel volný puk ve skrumáži před brankou – 3:3.

I ve třetí třetině svou formu připomněl nejlepší kolínský střelec Kryštof Ouřada, ten totiž Kozly poslal podruhé v zápase do vedení ve 45. minutě svým sedmnáctým gólem v sezoně. Z voleje sice puk netrefil ideálně, ale následně to zkusil švihem, a tak překonal brankáře – 3:4. Domácí vrhli všechny síly do útoku, hlavně kapitán Ladislav Bittner hrozil před Jakubem Soukupem hned několikrát. Jenže Kolín mohl hrozit z brejků, po jednom takovém vybojoval kotouč Jakub Sklenář, jenž nahrál do parádní pozice Zdeňku Královi, jenž švihem zvýšil a vyhnal Jekela z branky – 3:5. V závěru to ještě domácí během přesilovky zkusili bez gólmana a vyplatilo se, po střele od modré tečoval puk před brankou Ladislav Bittner a zadělal na pořádné drama – 4:5. A v závěru došlo i na srovnání, v čase 59:51 na levém křídle byl volný Radim Ferda, jenž neomylně zakončil – 5:5.

I v prodloužení drama pokračovalo, aktivnější byla domácí Třebíč, která se tlačila před brankáře Jakuba Soukupa a snažila se rozhodnout. I Kolín mohl rozhodnout, jenže brejk Zdeňka Krále s Martinem Kadlecem. Největší možnost rozhodnout měli ale rozhodně domácí, kteří pokusem Bittnera nastřelili tyč.

V samostatných nájezdech byli jen dva úspěšní střelci – Kryštof Ouřada a Markus Korkiakoski, kteří svými kličkami mezi betony Jana Mičána přisoudili bod navíc Kolínu, který tak jako teprve třetí tým v sezoně porazil Horáckou Slavii na jejím ledě.

Ohlasy trenérů

Kamil Pokorný (SK Horácká Slavia Třebíč): Byli jsme špatně nastavení. Se soupeřem hrajete počtvrté, sledujete ho, máte videa, víte, v čem je silný. Že nemá problém vstřelit branku, hraje rychle dopředu. Hráčům jsme to ukazovali, ale bohužel soupeř měl lepší pohyb v první třetině. O půlce druhé třetiny se nemusíme bavit, mohli jsme prohrávat daleko víc. Pak přišel moment, kdy to vypadalo, že jsme zpátky v zápase – dva rychlé góly a otočka ve skóre. Poté jsme ale po zbytečné chybě inkasovali na 3:3. Ve třetí třetině už to z naší strany nebylo tak pomalé, ale soupeř šel do dvoubrankového vedení, umí své situace proměnit, což se dnes potvrdilo. Z naší strany touha ale byla touha se zápasem ještě něco udělat, přišla přesilovka, power-play a jeden gól, poté druhý, což se moc často nestává. Nám se to povedlo. V prodloužení jsme měli dvě šance, přesilovku, Láďa Bittner trefil tyčku. Ale to už bychom asi chtěli moc. Nájezdy se nám nepovedly, soupeř má kvalitu a zkušené kluky. Bod bereme, když v 58. minutě prohráváte 3:5, tak se musíte spokojit s bodem. Náš výkon dnes nebyl ideální, ale přinutil nás k němu soupeř, který výborně bruslil, byl hrozně rychlý a nedal nám metr ledu. My pod tlakem dělali chyby, soupeř si dva body zasloužil a já mu gratuluju.

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): Věděli jsme, že jdeme na lídra tabulky, ale dobře jsme se připravili. S Třebíčí jsme hráli už tři zápasy, ve kterých jsme dvakrát vyhráli a jednou prohráli v závěru. S Třebíčí si dá hrát, i když doma je skoro neporazitelná. Odehráli jsme výborné utkání, jenže jsme v něm měli dvě hluché pasáže. Někdy v patnácté minutě druhé třetiny, kdy jsme inkasovali dva góly. A pak taky v závěru, kdy domácí vrhli všechny síly do útoku, přihrála jim v tom navíc i přesilovka. Jsme zklamaní, že jsme ztratili bod, ale jsme šťastní, že máme dva. Klukům ale musíme za výkon poděkovat, kdyby nám to někdo řekl před zápasem, byli bychom za dva body rádi.