Autor: Daniel Krátký | Foto: Jan Jack Kobzáň / SC Marimex Kolín

Hattrick Kryštofa Ouřady rozhodl! Kolín porazil Litoměřice 5:2

28.01.2023
5:2

SC Marimex Kolín vs HC Stadion Litoměřice

1:1, 2:1, 2:0

Branky a nahrávky: 15. Matějček (Síla, Naar), 24. Kadlec (Král, Čáp), 40. Ouřada (Síla, Aubrecht), 46. Ouřada (Jelínek, Piegl), 50. Ouřada (Morong, Piegl) – 6. Jícha (Výtisk, Svoboda), 34. Svoboda (Kuťák). Rozhodčí: Micka, Květoň – Jindra, Hnát.. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Střely na branku: 32:28 (9:11, 13:14, 7:1). Vhazování: 36:22. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2.

Soukup – Piegl, Čáp, Aubrecht, Naar, Cibák, Zajíc, Jelínek – Sklenář, Morong, Z. Král – D. Šedivý, Korkiakoski, Kadlec – Síla, Matějček, Ouřada – Hora.

T. Král – Jebavý, Hampl, J. Šedivý, Výtisk, Holý, Kroupa, Černohorský – Procházka, Jícha, Svoboda – Válek, Kuťák, Koláček – Ton, Vitouch, Slavíček – Jiruš, Pártl, Cikhart.

To byl zápas, panečku. Kozlové po dvou prohrách v řadě zabrali a na svém ledě nakonec porazili Litoměřice, tedy soupeře, se kterým každý dosavadní zápas skončil v prodloužení. Na povedené výhře se gólem podílel debutant Martin Kadlec, hattrick pak nasázel Kryštof Ouřada.

Do zápasu s Litoměřicemi vstoupili Kozlové v sestavě s debutantem Martinem Kadlecem, který se ihned zařadil na soupisku vedle parťáka Markuse Korkiakoskiho. Změny nicméně nastaly hlavně v útocích, obrana zůstala beze změn. V brance naskočil Jakub Soukup.

První dějství nezačalo pro tým trenéra Jana Šťastného úplně šťastně, hned po patnácti sekundách dostal ránu pukem René Piegl, jenž musel zamířit na šití. Později se do zápasu nicméně vrátil. Hodně neurovnanou úvodní dvacetiminutovku odstartovali gólově hosté. Na modré dostal puk kapitán Jan Výtisk, jenž napřáhl, a nakonec jeho střela skončila až za zády Jakuba Soukupa – 0:1. Domácí si následně vypracovali hned několik šancí, hlavně Zdeněk Král byl proti svému jmenovci v bráně Stadionu hodně aktivní. Srovnání nakonec přišlo z hole Štěpána Matějčka, jemuž před poloprázdnou branku připravil gól Vojtěch Síla po parádní bojovnosti u mantinelu – 1:1.

Oproti první třetině nabídla perioda druhá mnohem zajímavější podívanou, které nescházely velké šance a hlavně góly. Do vedení se dostali domácí v přesilové hře, hned svou premiéru proměnil v gól novic Martin Kadlec, jenž nachytal brankáře soupeře u pravé tyče – 2:1. Litoměřice se rvaly o vyrovnání, Kozly však držel brankář Jakub Soukup. Kališníci se přece jenom dočkali srovnání ve 34. minutě, za obranu Kolína se dostal Přemysl Svoboda, který pod vyjíždějícím brankářem poposunul puk až za čáru – 2:2. Jenže to nebylo všechno, třetí lajna domácích se i v závěrečné minutě dostala do tlaku, který zakončil golfákem do horního růžku Kryštof Ouřada, jenž vstřelil svůj třináctý gól v sezoně a prolomil tak bodový půst z posledních pěti duelů.

Ve třetí třetině pokračovala kolínská aktivita, která vyvrcholila nakonec dalšími góly, které rozhodly o třech bodech pro Kozly. Na 4:2 zvýšil po Kryštof Ouřada poté, co si za Krále dorazil svou vlastní střelu. Hattrick završil Kryštof Ouřada v 50. minutě během přesilovky, v podobné pozici jako o pár minut dříve předtím, jej našel Matěj Morong – 5:2. Na led přiletěly i čepice. Kozlové zbytek utkání poměrně v klidu kontrolovali, a nakonec se dočkali zasloužených tří bodů. Nyní je čeká výjezd do Třebíče.

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): Podali jsme velmi dobrý výkon, bereme tři body, za které jsme hrozně vděční, protože se stále držíme v boji o předkole play-off. Chtěl bych poděkovat všem hráčům, protože na ledě nechali všechno. Utkání pro nás nezačalo úplně nejlépe, nebyli jsme koncentrovaní a neměli dobrý pohyb. Kolem desáté minuty jsme začali hrát jinak, zvedli agresivitu bruslení a do zápasu se dostali. Ve druhé třetině jsme ale udělali chybu na modré čáře, čehož soupeř hned využil. Naštěstí v závěru Kryštof Ouřada vymetl pavučinku, kterou nechali ledaři v bráně. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že zápas urveme. Poslední zápasy jsme dobře pracovali, ale nebyli za to dostatečně odměněni. A říkal jsem klukům, že jednou se to otočit musí. Třetí třetinu jsme pak ovládli a zaslouženě brali body.

Radim Skuhrovec (HC Stadion Litoměřice): Bohužel jsme neuhrávali souboje, nebruslili, nedostávali soupeře pod tlak a zaslouženě prohráli.