Autor: Daniel Krátký | Foto: Markéta Křížová / LHK Jestřábi Prostějov

Start druhé třetiny rozhodl. Kozlové prohráli v Prostějově

25.01.2023
3:1

LHK Jestřábi Prostějov vs SC Marimex Kolín

0:0, 3:0, 0:1

Branky a nahrávky: 22. Jansa (Venkrbec, Poledna), 23. Bartko (Vlach, Illéš), 31. Illéš (Vlach, Bartko) – 57. Šedivý (Moravec, Cibák). Rozhodčí: Zavřel, Jechoutek – Otáhal, Kučera. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Střely na branku: 25:33 (10:9, 8:10, 7:14). Zblokované střely: 4:4. Vhazování: 30:22. Průběh utkání: 3:1.

Pavelka – Valenta, Bartko, Poledna, Malák, Pěnčík, Staněk – Veselý, Jáchym, Jiránek – Hašek, Ostřížek, Burian – Jansa, Venkrbec, Slanina – Illéš, Vlach, Jandus.

Sajdl – Čáp, Piegl, Naar, Aubrecht, Zajíc, Cibák – Král, Morong, Ouřada – Moravec, Korkiakoski, Sklenář – Jelínek, Matějček, Síla – Šedivý, Půček.

Po poměrně vyrovnané první třetině přišel ospalý start druhého dějství. Než se stačili Kozlové rozkoukat, už po pauze prohrávali 0:2. Následně přidali domácí ještě třetí branku. A ačkoliv se Kolínští ještě snažili něco se zápasem udělat, tak už se svěřenci Jana Šťastného dočkali jen snížení z hole Daniela Šedivého, který se prosadili už ve druhém zápase v řadě.

Kozlové vstoupili do souboje s Prostějove v brance s Tomášem Sajdlem, po delší době oblékl dres Kolína taktéž juniorský útočník Petr Moravec. Po dvou startech v Hradci Králové se mezi Kozly vrátil i Matěj Morong.

První třetina nabídla celkem vyrovnaný hokej, který nabízel poměrně atraktivní podívanou. Kotouč létal z jedné strany na stranu, týmy se nicméně jen těžko dokázaly udržet v nějakém větším tlaku. Aktivnější byl v tomhle ohledu domácí Prostějov, který si nakonec vypracoval i několik zajímavých příležitostí. Ale na Tomáše Sajdla střelou z pravé strany nevyzrál ani ex-kolínský Jan Veselý. V úvodním dějství ale nakonec i počet střelu ukazoval, že se jedná o vyrovnané utkání, jelikož Kozlové vypálili na Jaroslava Pavelku devět střel, domácí Jestřábi na Tomáše Sajdla jen o jednu více.

Jenže start druhé třetiny týmu trenéra Jana Šťastného nevyšel. Po jednoduché akci se ve 22. minutě dostal Prostějov do brejku dvou na jednoho, který vyřešil parádní střelou mladík Filip Jansa – 1:0. Do té doby velmi dobře bránící Kolín byl rozhozený, necelou minutu po prvním gólu přišla druhá rána. Jan Bartko z mezikruží vypálil mimo Sajdlův dosah – 2:0. Kozlové se ještě snažili rychle snížit, ale to se nepodařilo. Naopak. Krátce po polovině zápasu po zřejmě tečovaném nahození od modré přidal třetí gól domácího celku Jakub Illéš – 3:0. Snížit mohl v závěru prostřední dvacetiminutovky ex-prostějovský Josef Zajíc, ale Jaroslav Pavelka v bráně svůj tým držel.

Ve třetí třetině Kolín přikládal pod kotel, snažil se se zápasem ještě něco udělat, ale dlouho to bylo jen dobývání brány Jaroslava Pavelky. Velkou možnost vrátit nakopnout svůj tým měl v úniku Zdeněk Král, ale i jeho vychytal brankář Prostějova. Gólman Jestřábů nakonec kapituloval až v 57. minutě, kdy si prostor za modrou udělal Petr Moravec, jenž nahodil puk na Pavelku, volný kotouč v předbrankovém prostoru poté dorazil za záda bezmocného gólmana Daniel Šedivý, jenž skóroval ve druhém utkání v řadě – 3:1. Na víc už se ale hosté nezmohli a nakonec zapsali druhou porážku v řadě.

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): Do Prostějova jsme přijeli s cílem bodovat a myslím si, že jsme odehráli celkem solidní první třetinu. Nevím, co se stalo ve druhé třetině, ve které jsme udělali fatální chyby a domácím darovali tříbrankové vedení. Měli jsme tam i nějaké šance, které jsme ale bohužel neproměnili. Ve třetí třetině už jsme to zkusili tak trochu vabank a myslím si, že jsme si vytvořili i tlak. Ale naše střelecká nemohoucnost a výborný Jaroslav Pavelka v bráně Prostějova rozhodly o tom, že domácí berou tři body. Nezbývá nic jiného, než jim pogratulovat a my musíme zvednout hlavy a pokusit se bodovat v dalším zápase.