Autor: Daniel Krátký | Foto: Jan Jack Kobzáň / SC Marimex Kolín

Bojovný výkon nestačil. Oslabení Kozlové padli se Zlínem 1:3

21.01.2023
1:3

SC Marimex Kolín vs PSG Berani Zlín

0:0, 1:0, 0:3

Branky a nahrávky: 35. Šedivý (Sklenář, Naar) – 41. Kindl (Suhrada), 49. Gago (Kindl, Suhrada), 51. Kindl (Kratochvíl). Rozhodčí: Zubzanda, Valenta – Štofa, Polák.. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:1. Střely na branku: 21:35 (7:15, 10:13, 4:7). Vhazování: 32:24. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

Soukup – Piegl, Čáp, Aubrecht, Naar, Cibák, Zajíc – Ouřada, Matějček, Král – Sklenář, Korkiakoski, Šedivý – Síla, Hora, Jelínek.

Huf – Husa, Gazda, Suhrada, Zbořil, Novotný, Talafa, Riedl – Kratochvíl, Kindl, Sedlák – Kubiš, Honejsek, Mrázek – Heš, Gago, Sedláček – Luža, Hejcman, Pospíšil.

Už před zápasem všichni v Kolíně věděli, že Kozly čeká velice náročný duel se Zlínem. O to větší starosti nastaly poté, co bylo jasné, že svěřenci Jana Šťastného budou muset jít do bitvy v oslabené sestavě. I se třemi útoky a debutantem Tomášem Horou však kolínští hokejisté bojovali, co to šlo. Nakonec to ale nestačilo, zkušený soupeř skóre otočil ve třetí třetině. A nakonec bral zasloužené tři body. Proti Kolínu poprvé v sezoně.

Kozlové vstoupili do utkání 40. kola se Zlínem v oslabené sestavě. Partnerský Mountfield HK si stáhl pro extraligová utkání Martina Nováka, Matěje Moronga nebo Kryštofa Langa. Lukáš Pajer a Petr Moravec zase byli k dispozici pro juniorku Hradce Králové. A kapitán Petr Koukal k tomu všemu přibyl na marodku. A tak se své premiéry v Chance lize dočkal teprve sedmnáctiletý kolínský odchovanec Tomáš Hora.

Oslabený celek se od začátku zápasu srdnatě bránil, v bráně se navíc mohli opřít o Jakuba Soukupa, který podával znovu velmi dobrý výkon. Zlín přijela do Kolína podpořit velká skupina fanoušků, která viděla největší šanci svých Beranů ve 13. minutě, na hrotu útoku zakončoval brejk moravského celku Jiří Suhrada, jenže jeho vychytal Jakub Soukup. Nebezpečí na ledě znamenala hlavně elitní letka Kratochvíl-Kindl-Sedlák, i když velmi nebezpeční byli rovněž domácí Ouřada-Matějček-Král. Největší šanci Kozlů neproměnil Matějček, kterého vychytal z bezprostřední blízkosti Daniel Huf.

Druhá dvacetiminutovka nabídla velké šance zlínských Beranů, kteří nejprve pořádně vystrčili růžky v oslabení. Ale postupně nakonec v nebezpečných kontrech neuspěli Pavel Sedláček, Michal Gago a Daniel Gazda. Zlín znovu táhla první formace, která se vytvářela tlak v útočném pásmu. V největší příležitosti neuspěli hosté poté, co Zdeněk Sedlák našel před prázdnou brankou Petra Kratochvíla, hostující útočník ale nezacílil přesně. A tak udeřili Kolínští z brejku. Přečíslení dvou na jednoho zakončil střelou z levého křídla Jakub Sklenář, brankář Huf kotouč vyrazil přímo před dojíždějícího Daniela Šedivého, který vstřelil svůj druhý gól v sezoně – 1:0. Jenže parta trenérů Šťastného a Martínka věděla, že ji ještě čeká tuze těžká šichta ve třetím dějství.

V závěrečné dvacetiminutovce Berani přece jenom dokázali otočit skóre. Už v čase 40:45 vletěl do kolínské obrany Denis Kindl, který střelou na přední tyč srovnal skóre – 1:1. Poté se hra trochu srovnala, nicméně stále byli aktivnější spíše hosté. Ti se nakonec ve 49. minutě dočkali vítězného gólu v přesilové hře. Nabito dostal Michal Gago, který bombou z voleje prorval kotouč do sítě – 1:2. Kozlové vrhly všechno do útoku, ale sil už zkrátka více nezbylo. Hosté ze Zlína navíc definitivně utnuli kolínské naděje v 51. minutě, kdy zmatky v defenzívě využil po úniku Kratochvíla druhým gólem v zápase Denis Kindl. Dlouholetý účastník nejvyšší soutěže tak poprvé v sezoně dokázal porazit Kolín za tři body, Kozlové doma padli po bojovném výkonu 1:3.

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): Po zápase jsme smutní, v sestavě, ve které jsme byli, jsme předvedli velmi dobrý výkon plný bojovnosti. Měli jsme na to, abychom udělali nějaké body. V závěru jsme už ale bohužel trochu nestíhali, soupeř pak dal góly a nakonec vyhrál. Musím všem hráčům poděkovat za heroický výkon. Od první do poslední minuty, od gólmana do posledního hráče. Včetně Tomáše Hory, kterého jsme si vytáhli z juniorky. Mrzí nás, že nemáme ani bod. Soupeř byl v plné sestavě, a tak bral tři body.

Miloš Říha (PSG Berani Zlín): Byl to strašně těžký zápas. Myslím si, že to bylo vyrovnané, v prvních dvou třetinách byly šance na obou stranách. V době, kdy jsme získávali ještě větší herní převahu, jsme nevyužili možnosti prakticky do prázdné brány. Pak jsme dostali zbytečný gól, což nás trochu srazilo, domácím to naopak pomohlo. Ve třetí třetině jsme to ale zaslouženě otočili, myslím si, že i celkově v zápase jsme byli hokejovějším týmem. Ve třetí třetině se to projevilo. Závěr jsme se snažili pohlídat tak, aby byl bez nějakých větších starostí, což se povedlo. Klukům musím za zápas poděkovat – parádní tři body.