Vítězná série skončila, bodová nikoliv. Kozlové padli v Sokolově po prodloužení

14.01.2023
3:2p

HC Baník Sokolov vs SC Marimex Kolín

0:0, 0:1, 2:1 – 1:0

Branky a nahrávky: 44. T. Rohan (Kysela), 45. Csamangó (Zadražil, Osmík), 64. Osmík – 22. T. Jelínek (Matějček, Aubrecht), 55. Matějček (Cibák, Naar). Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek – Belko, Baxa. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Střely na branku: 22:17 (7:8, 13:12, 8:8 – 1:2) . Zblokované střely: 2:2. Vhazování: 25:27. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2p.

Michajlov – Novák, Mikyska, Pohl, M. Rohan, Weinhold, Klejna – Osmík, Kverka, Vrhel – Berka, Zadražil, Csamangó – Kysela, T. Rohan, Prošek – Rulík, Vodička.

Sajdl – Piegl, Čáp, Aubrecht, Naar, Cibák, Zajíc – Ouřada, Koukal, Král – Sklenář, Korkiakoski, Šedivý – Síla, Matějček, Jelínek – Půček.

Po pěti výhrách v řadě Kozlové prohráli. Ve venkovním souboji se Sokolovem nejprve vedli, nicméně domácí ve třetí třetině dvěma slepenými brankami otočili skóre. A Kozlové nakonec museli být rádi alespoň za bod. Nakonec v prodloužení rozhodl domácí Martin Osmík, jenž přisoudil bod navíc Sokolovu. Kolín ale bodoval i v pátém zápase roku 2023.

Do duelu 38. kola Chance ligy na ledě Sokolova vstoupili Kozlové s brankářem Tomášem Sajdlem, a také s trochu okleštěným útokem. Matěj Morong přibyl na marodku, Kryštofa Langa si pak zase stáhl Hradec Králové. Ofenzivě tak dorazil vypomoct Jan Půček z Mladé Boleslavi. Oslabení však do zápasu vstoupili i domácí, jenž rovněž naskočili v nekompletním složení ofenzívy.

Úvodních dvacet minut souboje Kozlů s Baníkem moc zajímavého hokeje nenabídl, nicméně jednu větší šanci si vypracovali domácí. Po nepřesnostech v rozehrávce Kolína prostrčili domácí hráči kotouč na Petra Vodičku, jenže domácí obránce, který v tomto duelu naskočil v útoku, z výborné pozice minul klec střeženou Tomášem Sajdlem. I Kolín se postupně zlepšoval, a nakonec se v první dvacetiminutovce hrálo poměrně vyrovnaně. Dvěma zajímavými střelami se během kolínské početní převahy prezentoval David Aubrecht, jehož ale v obou případech vychytal brankář Martin Michajlov. A tak se šlo do kabin za stavu 0:0.

Druhé dějství bylo výrazně zajímavější. Kozlové začali tlakem prvního útoku, následně chtěli stejnou mincí odpovědět domácí. Ale ti propadli a po pravém křídle se tak do pásma vehnal Štěpán Matějček, jenž předložil puk před branku na Tomáše Jelínka – 1:0. Kolínský odchovanec a univerzál zaznamenal svůj první gól v kolínském áčku. Sokolov ale postupně zvyšoval otáčky a začal hostující defenzívě pořádně zavářet. Hlavě v přesilovkách. Když už to následně vypadalo, že čtyřicet minut zakončí Kolínští s jednogólovým vedením, tak se v samotném závěru vehnal na Tomáše Sajdla osamocený Tomáš Rohan. Brankáře Kozlů překonal, ale na brankové čáře zasáhl výborně Jakub Cibák, jenž zachránil svůj tým od inkasovaného gólu.

Ve třetí třetině kolínští hokejisté očekávali velký tlak soupeře. A ten skutečně přišel, stejně jako vyrovnání. Už ve 44. minutě se o něj parádní střelou do horního růžku kapitán Sokolova Tomáš Rohan – 1:1. O necelou minutu později bylo s Kozly ještě hůře, volného kotouče ve slotu se zmocnil Štěpán Csamangó, jenž po kličce neomylně zavěsil – 2:1. Kolínu tak nezbývalo nic jiného než v závěru vrhnout všechny síly do útoku. To se nakonec ukázalo jako správný krok. O srovnání se totiž postaral šťastně Štěpán Matějček, jenž zaznamenal svůj druhý bod v utkání – 2:2. A tak duel nakonec směřoval do prodloužení.

V něm měli hosté z Kolína hned dvě velké šance na úvod. Jenže ani Jakub Sklenář, stejně jako Zdeněk Král v únicích na gólmana Martina Michajlova nevyzráli. A tak se nakonec radovali domácí. Parádní akcí přes celé hřiště se prezentoval Martin Osmík, jenže kličkou obalamutili i Tomáše Sajdla a spustil domácí radost – 3:2. Kolín tak šestou výhru nepřidal, nicméně ale alespoň pošesté v řadě bodoval. Nyní čeká svěřence Jana Šťastného a Petra Martínka domácí souboj se Vsetínem a posléze Zlínem.

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): Za mě asi dobrý bod. Mohli jsme mít ale klidně i tři, nakonec máme jeden. Ale určitě bod bereme, vzhledem k tomu, v jaké sestavě jsme v Sokolově byli. Všichni hráči podali výborný výkon, včetně gólmana, ale bohužel to na vítězství nestačilo.