Autor: Daniel Krátký | Foto: Jan Jack Kobzáň / SC Marimex Kolín

Důležité body pro Kolín! Kozlové zdolali Šumperk a zapsali pátou výhru v řadě

11.01.2023
3:2

SC Marimex Kolín vs DRACI PARS ŠUMPERK

2:1, 1:1, 0:0

Branky a nahrávky: 2. Lang (Cibák, Síla), 3. Koukal (Naar, Král), 32. Koukal (Čáp) – 3. Vachutka, 30. Vildumetz (Bartoš, Žálčík). Rozhodčí: Mejzlík, Bejček – Jindra, Štofa. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 23:29 (4:11, 10:12, 9:6). Zblokované střely: 1:3. Vhazování: 32:21. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Soukup – Piegl, Čáp, Aubrecht, Naar, Cibák, Zajíc – Ouřada, Koukal, Král – Sklenář, Korkiakoski, Morong – Síla, Matějček, Lang – Šedivý, T. Jelínek.

Hamalčík – Drtil, Dudycha, Kadeřávek, Eliáš, Hrachovský, Kunst – Průžek, Bartoš, Žálčík – Vildumetz, Šuhaj, Š. Jelínek – Bernat, Nedvídek, Vachutka – Křemen, Svoboda, Jouza.

V novém roce 2023 jsou kolínští hokejisté stále neporažení. Svěřenci Jana Šťastného si poradili i v důležitém souboji 37. kola se Šumperkem, který na svém ledě zdolali 3:2. Dvěma brankami k třem bodům pomohl Petr Koukal.

Kozlové vstoupili s cejchem čtyř výher v řadě do duelu 37. kola proti Šumperku i s vynucenými změnami v sestavě, na marodku totiž přibyl po zápase s Jihlavou zadák Ján Niko. Do brankoviště se pak vrátil Jakub Soukup.

Úvodní minuty souboje Kozlů s Draky nabídly strhující podívanou, ve které byli k vidění hned tři góly. Už v čase 1:59 projel úplně bez povšimnutí šumperskou obranou Kryštof Lang, jenž přesnou ranou na zadní tyč otevřel skóre – 1:0. Už za devatenáct sekund nicméně domácí propadli a sám na branku se hnal Daniel Vachutka, jenž srovnal – 1:1. Už po čtyřiadvaceti vteřinách vrátil vedení domácím kapitán Petr Koukal, jenž tečoval střelu Jakuba Naara od modré – 2:1. Po hříchu to bylo, co se gólů týče, v první třetině vše. Střelecky aktivnější pak byli hosté, kteří svého soupeře přestříleli 11:4.

Start druhé třetiny patřil jednoznačně Drakům, kteří se tlačili dopředu a hnali se za vyrovnáním. Paradoxně největší šanci v první polovině druhé dvacetiminutovky měli domácí – do druhé vlny dostal kotouč Matějček, jenže ten v ideální pozici přestřelil. Šumperk srovnal krok v přesilovce. Po parádní kombinaci Davida Bartoše, Tomáše Drtila a Tomáše Vildumetze se trefil třetí jmenovaný – 2:2. Domácí ale dokázali rychle odpovědět – Zdeněk Král našel mezi kruhy Petra Koukala, jenž střelou na zadní tyč vrátil vedení Kolínu – 3:2. Bojovný duel tak pokračoval i nadále.

Start třetí dvacetiminutovky patřil hostům, kteří si vypracovali několik zajímavých šancí, nicméně naráželi na Jakuba Soukupa. V největší možnosti se objevil střelec první branky Daniel Vachutka, jenž následně narazil do zadního mantinelu a ze zápasu kvůli zranění odstoupil. Velkou šanci poodskočit měli domácí díky úniku Matěje Moronga, jenže domácí útočník blafákem na Hamalčíka nevyzrál. V nervy drásajícím závěru utkání poté Kozlové obětavě ubránili tlak soupeře, Kolín nakonec uspěl a získal tři body. S fanoušky pak po utkání mohl oslavit důležité tři body a pátou výhru v řadě.

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): Jsme nesmírně šťastní, že jsme zápas zvládli. Hrálo se v podstatě o šest bodů. Šumperk předvedl parádní výkon, porážka je pro něj krutá. V určitých pasážích zápasu byl lepším týmem a dělal všechno možné i nemožné, aby si body odvezl. Výsledek ale hovoří pro nás. Tabulka se nesmírně vyrovnává, a to hlavně dole a my musíme brát body, co to jen půjde. Věděli jsme, že tohle bude hrozně důležité utkání. Myslím si, že jsme do něj vstoupili velmi dobře – brzy se ujali vedení. Po chybě jsme dostali na 1:1, ale vzápětí jsme kontrovali na 2:1. Vypadalo to, že bychom měli mít zápas pod kontrolou, ale Šumperk nám pak hodně zatápěl, ve druhé třetině jsme kolikrát nevěděli, kde nám hlava stojí. Ale i tak jsme dokázali dát gól, což si myslím, že bylo pro vývoj velmi důležité. Ve třetí třetině to už byl boj o to, abychom to udrželi. Šumperk se tlačil, ale zkušeností jsme ten zápas zvládli a výsledek udrželi.

Lukáš Majer (Draci PARS Šumperk): Spousta neproměněných šancí na naší straně, ve druhé třetině jsme měli situace na to, abychom domácím i třeba odskočili. Ve třetí třetině jsme byli v situaci dva na nikoho, kterou jsme neproměnili...Soupeř byl bohužel zkušenější a vyzrálejší v zakončení a proto vyhrál. My měli úsilí, píli, tým pracoval, ale máme teď sérii porážek a neodráží se to k nám tak, jak bychom chtěli a potřebovali. Vůle a hladovost nechyběla, ale rozhodlo to, že jsme vždycky po vstřeleném gólu strašně rychle inkasovali. To bylo takové momentum. Soupeř byl vždycky o kro napřed – po gólu na 1:1 jsme ihned inkasovali, po gólu na 2:2 jsme do tří čtyř minut také hned inkasovali. Takové nevyzrálé věci se v boji o záchranu nedělají, dneska nás stály tři body.