Pět gólů a nula pro Tomáše Sajdla! Kozlové zapsali čtvrtou výhru v řadě

09.01.2023
0:5

HC Dukla Jihlava vs SC Marimex Kolín

0:1, 0:3, 0:1

Branky a nahrávky: 7. Morong (Síla), 25. Piegl (Šedivý, Čáp), 27. Ouřada (Koukal, Král), 40. Piegl (Matějček), 56. Král (Šedivý, Cibák). Rozhodčí: Jechoutek, Grygera – Beneš, Vašíček. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Střely na branku: 28:25 (10:9, 10:10, 11:6). Zblokované střely: 5:6. Vhazování: 33:35. Průběh utkání: 0:5.

Beran (41. Wolf) – Bilčík, Chvátal, Kolář, Kočí, Dundáček, Vala, Haman – Jungwirth, Miškář, Pořízek – Harkabus, Skořepa, Handl – Cachnín, Juda, Brož – Křehlík, Kuchta, Tecl.

Sajdl – Piegl, Čáp, Aubrecht, Niko, Cibák, Zajíc, Naar – Ouřada, Koukal, Král – Sklenář, Korkiakoski, Lang – Síla, Morong, Polák – Šedivý, Matějček, Jelínek.

V novém roce 2023 kolínští hokejisté válí, ještě v něm neprohráli. Postupně to odnesly týmy Pardubic, Poruby a nyní také Jihlavy. A protože v závěrečném zápase roku předchozího Kozlové zdolali Frýdek-Místek, tak už hájí svou čtyřzápasovou sérii bez porážky. V Pelhřimově proti jihlavské Dukle přispěl k výhře 5:0 parádním výkonem i navrátilec mezi tyče.

Kozlové naskočili do zápasu proti Dukle Jihlava na ledě Pelhřimova s několika změnami: Tou nejvýraznější byla ta v brankovišti, kde naskočil Tomáš Sajdl. Defenzívu zase posílil Ján Niko, jenž se vrátil na soupisku po odpykání třízápasového trestu za faul proti Slavii.

V úvodu zápasu se tlačili dopředu Jihlavští, hned v první minutě se před Tomášem Sajdlem zjevil exkolínský Patrik Miškář, ale na gólmana Kozlů si produktivní útočník Jihlavy nepřišel. Během následné přesilovky zase nebezpečně pálil nejlepší střelec domácích Tomáš Harkabus, ale i s jeho pokusem si Tomáš Sajdl poradil. Postupně se zápas vyrovnával, Kolínští se nakonec dostali do vedení poté, co si po souboji Vojtěcha Síly se soupeřem převzal puk Matěj Morong, jehož střelu nejprve zblokoval domácí obránce, jenže následně kolínský útočník vymíchal Berana v brance – 0:1. Navýšit skóre mohl Vojtěch Polák, jenže jeho v dobré pozici vychytal brankář Adam Beran.

Ve druhé třetině se spustil kolínský koncert: Už ve 25. minutě zvýšil na 2:0 pro Kozly René Piegl, jehož nahození na Berana perfektně zaclonil Daniel Šedivý před bránou. Následně se zjevil v obrovské šanci před Adamem Beranem zadák David Aubrecht, ale jeho jihlavský gólman ještě vychytal. Neuběhlo však ani devadesát sekund od druhého kolínského gólu a Kozlové se radovali potřetí. Parádní kombinaci prvního útoku na pár doteků po ose Ouřada, Koukal, Král, Koukal zakončil do prázdné brány Kryštof Ouřada 0:3. Jihlavští trenéři reagovali oddechovým časem, který trochu utlumil kolínský tlak. Nicméně do přestávky se Středočeši dočkali ještě čtvrté branky: Po úspěšném vhazování Štěpána Matějčka vyslal kotouč směrem k brance René Piegl, a protože brankář Dukly zřejmě moc dobře neviděl, tak kolínský zadák mohl radovat z druhého gólu v zápase – 0:4.

Ve třetí třetině se Jihlavští mohutně snažili změnit nelichotivé číslo nula v kolonce gólů, k tomu měl pomoci i impuls v podobě změny brankáře, kdy Adama Berana nahradil Adam Wolf. Jenže vstřelit gól se Dukle vůbec nedařilo. Ani při poměrně dlouhé přesilovce pěti proti třem hokejisté z Vysočiny nevstřelili branku, parádní semafor předvedl proti střele Patrika Miškáře brankář Kozlů Tomáš Sajdl, jemuž aplaudovala i vlastní střídačka. Tím, jak se zápas blížil ke svému konci, tak už duel ztrácel na atraktivitě, přesto se několik kolínských výjezdníků dočkalo i páté branky v síti domácích. Po vypršení jihlavské přesilovky ujeli Zdeněk Král a Daniel Šedivý do přečíslení, které druhý jmenovaný zakončil střelou do brankáře Wolfa. Volný puk však za záda gólmana poslal svým osmým gólem v sezoně Zdeněk Král 0:5. Kolínští tak v Pelhřimově zvítězili 5:0 a zapsali již čtvrtou výhru v řadě. První čisté konto v sezoně rovněž vychytal hned osmadvaceti zákroky Tomáš Sajdl. Lepší pozvánku na středeční duel s Šumperkem Kozlové svým příznivcům připravit nemohli.

Viktor Ujčík (HC Dukla Jihlava): Výsledek zápasu hovoří za vše. Odešla nám úplně hokejovost. Nemůžu klukům vyčíst, že by se nesnažili nebo nemakali, ale dostáváme laciné góly a hrozně se nadřeme na každou šanci. A když už se do ní dostaneme, tak ji nedokážeme proměnit. Navíc nám přibyli tři zranění během zápasu, dohrávali jsme to v kombinované sestavě. Musíme zápas hodit za hlavu, jsme v období, kdy se nám herně nedaří. Ale na to se nikdo ptát nebude. Musíme si to zanalyzovat a najít cestu z této svízelné situace. Povede k tomu tvrdá práce a víra v sebe sama.

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): Samozřejmě se mi utkání hodnotí velmi dobře. Tým tu předvedl parádní výkon a zaslouženě si odváží tři body. Věděli jsme, že nás nebude čekat nic lehkého, jsme si vědomi naší situace a toho, jak se spodek tabulky vyrovnává. Řekli jsme si, že musíme urvat nějaký bod. Od začátku zápasu jsme šlapali, ubránili oslabení, což nás nakoplo. Zlomili jsme to ve druhé třetině, tam jsme utekli na čtyři branky. To už jsme věřili, že to dotáhneme do vítězného konce. Podržel nás i výborný Tomáš Sajdl v brance, který dostal po delší době šanci a zápas se mu povedl. Nebudu ale hodnotit jenom gólmana, celé mužstvo zaslouží velkou pochvalu. Tři body z Dukly jsou nádherné a jsme za ně hodně rádi.