Autor: Daniel Krátký | Foto: Jan Jack Kobzáň / SC Marimex Kolín

Z 1:3 na 4:3 po prodloužení! Kolín obral Porubu a zapsal třetí výhru v řadě

4:3p

SC Marimex Kolín vs HC RT TORAX Poruba 2011

1:0, 0:2, 2:1 – 1:0

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 13. Piegl (Koukal, Ouřada), 52. Lang (Marcel, Král), 57. Sklenář (Síla, Čáp), 62. Ouřada (Marcel) – 25. Hrníčko (Střondala, Mlčák), 34. Šoustal (Střondala, Hrníčko), 41. Gřeš (Vachovec, Klimíček). Rozhodčí: Čáp, Micka – Roischel, Dědek. Vyloučení: 6:8, navíc Aubrecht (KOL) a Voráček (POR) 5 minut + do konce zápasu za bitku, Král (KOL) a Mlčák (POR) 5 minut za bitku. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 30:28 (6:11, 11:10, 11:7, 2:0). Zblokované střely: 3:1. Vhazování: 35:38. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3p.

Sestavy

Soukup – Piegl, Čáp, Aubrecht, Marcel, Cibák, Zajíc – Ouřada, Koukal, Král – Sklenář, Korkiakoski, Morong – Síla, Matějček, Lang – Šedivý, Naar, Jelínek.

Bláha – Urbanec, Voráček, Krenželok, Lemcke, Klimíček, Sedlák, Doudera – Šlahař, Pšurný, Berisha – Gřeš, Vachovec, Šoustal – Hrníčko, Střondala, Mlčák – Häring, Toman, Brodek.

Bláznivý zápas, který skončil pro kolínské hokejisty parádně! Kozlové na začátku třetí třetiny prohrávali už 1:3, nicméně nesložili zbraně a utkání nakonec dotáhli do prodloužení. V něm rozhodl o třetí kolínské výhře v řadě Kryštof Ouřada, jenž rozburácel domácí stadion.

Do zápasu vstoupili Kozlové s několika změnami, Martina Nováka si stáhl extraligový Hradec Králové, Petr Moravec zase chyběl, protože naskočil za juniorku Mountfieldu, Lukáš Pajer zase ráno přiletěl z MSJ v Halifaxu a Ján Niko odpykával poslední zápas v trestu. I tak do útoku museli naskočit zadáci Jakub Naar nebo Tomáš Jelínek.

V úvodu to ale nebylo znát, Kolínští začali dobře, Jakub Sklenář spálil hned dvě dobré šance. Jenže pak převzali iniciativu hosté z Poruby, kteří svého soupeře přestříleli. Nicméně naráželi na brankáře Jakuba Soukupa, který znovu předváděl velmi dobrý výkon. Domácí se prezentovali dobrým forčekingem a také smrtícími protiútoky – po jednom takovém se ocitli v přečíslení Petr Koukal a René Piegl, přičemž kolínský kapitán našel svého asistenta před odkrytou bránou, stačilo nastavit hůl – 1:0. Srovnat mohl Kanaďan Aaron Berisha, který dostal puk do druhé vlny, ale proti brankáři neuspěl.

Ve druhé třetině se duel mezi Kolínem a Porubou výrazněji zostřil. První bitku přinesl zákrok Davida Aubrechta, po němž byli právě domácí zadák a porubský Tomáš Voráček vyloučeni do konce zápasu. Přesilovku hosté nevyužili, nicméně brzy poté se dočkali srovnání: Po nedorozumění v rozehrávce Kolína přiťukl puk Vojtěch Střondala na Dominika Hrníčka, jenž prostřelil Soukupa v bráně – 1:1. Skóre na svou stranu hosté převážili v přesilové hře po bitce Zdeňka Krále s Janem Mlčákem. U vstřeleného gólu byl znovu Vojtěch Střondala, ten totiž našel ve výborné pozici Tomáše Šoustala, který měl už poměrně jednoduchou práci – 1:2. Kolín měl ještě v závěru krátkou možnost na srovnání v podobě přesilovky pěti proti třem. Jenže ta se nevyvedla.

Ani start třetí dvacetiminutovky nepatřil Kozlům, naopak. V oslabení unikl Tomáš Gřeš, jenž následně vymíchal v souboji jeden na jednoho brankáře Soukupa – 1:3. S Kolínem to už vypadalo špatně, jenže svěřenci Jana Šťastného a Petra Martínka nesložili zbraně. Snížení se dočkali v 52. minutě během přesilové hry. Kryštof Lang si našel místo ke střele a díky cloně překonal Ondřeje Bláhu – 2:3. Kozlové vycítili šanci, a tak se hnali dopředu, navíc s mohutnou podporou domácích tribun neměli jinou možnost. Za své snažení byli odměněni v 57. minutě. Po rychlé akci po ose Zdeněk Čáp – Vojtěch Síla – Jakub Sklenář se třetí jmenovaný ocitl před Bláhou a neomylně srovnal. A tak se nakonec šlo do prodloužení.

V něm se tlačili dopředu asi o něco více domácí, za což byli nakonec odměněni. Nejprve se po pravém křídle dral před bránu bijec Patrik Marcel, následně se ale kotouč ocitl u Kryštofa Ouřady, jenž se individuálně protáhl až před bránu a nadvakrát vystřelil Kolínu dva body a třetí výhru v řadě.

Ohlasy trenérů

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): Za dva body jsme šťastní! Diváci, kteří dnes dorazili na hokej, nemůžou litovat, protože viděli parádní hokej plný šancí, nasazení, šarvátek i bitek. Do utkání jsme vstoupili dobře, první třetina byla velice povedená a po zásluze jsme vedli. Ve druhé třetině jsme udělali dvě zbytečné chyby a hosté otočili. Věděli jsme, že ve třetí třetině musíme zapnout všechny motory, abychom se pokusili něco ze zápasu urvat. Bohužel při naší přesilovce jsme dostali branku a nevypadalo to dobře. Nabádali jsme kluky, že se nic neděje, že je před námi spousta času, že se musíme tlačit před bránu, rvát to tam, a že se nám to podaří srovnat. Když jsme snížili, tak jsme věděli, že to už musíme domlátit. Do prodloužení jsme šli s tím, že druhý bod musí být náš. A nakonec je, jsme opravdu šťastní.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba): Pro nás špatný zápas, protože stav 3:1 by tak zkušený tým a tak zkušení hráči měli udržet. Bohužel jsme měli strašně moc vyloučených a doplatili jsme na to tím, že si odvážíme pouze jeden bod, místo tří. Je potřeba se nad tím zamyslet. Pokud budeme hrát takhle, tak půjdeme tabulkou dolů. Je opravdu třeba se zamyslet. Zítra to rozebereme a pak půjdeme snad zase trošičku nahoru.