Autor: Daniel Krátký | Foto: Jan Jack Kobzáň / SC Marimex Kolín

04.01.2023
3:5

HC DYNAMO PARDUBICE vs SC Marimex Kolín

0:3, 1:1, 2:1

Branky a nahrávky: 34. Svoboda (Hruška, Bukač), 42. Urban (Svoboda, Hruška), 45. Matýs (Hanousek, Rákos) – 6. Šedivý (Zajíc, Marcel), 13. Sklenář (Korkiakoski, Ouřada), 17. Král (Koukal), 25. Koukal (Novák, Piegl), 60. Síla (Sklenář). Rozhodčí: Hucl, Šudoma – Baxa, Pěkný. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. Střely na branku: 31:40 (10:17, 16:15, 6:8) Zblokované střely: 10:12. Vhazování: 40:31. Průběh utkání: 0:4, 3:4, 3:5.

Klouček – Zdráhal, Bukač, Chabada, Hanousek, Nedbal, Kaštánek, Kubíček – Kadlec, Rákos, Matýs – Svoboda, Hruška, Urban – Lichtag, Kaut, Půhoný – Zeman, P. Machač, Kaplan.

Soukup – Cibák, Čáp, Aubrecht, Piegl, Zajíc, Marcel, Naar – Novák, Koukal, Z. Král – Sklenář, Korkiakoski, Ouřada – Síla, Morong, Lang – Šedivý, Matějček, Jelínek.

Nový rok, noví Kozlové na venkovních kluzištích. Svěřenci Jana Šťastného konečně zvítězili za tři body na ledě soupeře, a to v Chrudimi, kde zdolali B-tým pardubického Dynama 5:3. A to zejména díky povedené první třetině, kterou Kolínští vyhráli hned o tři góly.

Kozlové vstoupili do zápasu v Chrudimi proti B-týmu Pardubic s jedním nováčkem – a to se zadákem Patrikem Marcelem z Mountfieldu HK. Ofenzivně laděný Tomáš Jelínek zase naskočil na křídle čtvrté formace, v útoku se kolínský odchovanec představil i v minulosti, například v dresu Vrchlabí, kde před časem působil.

Start utkání byl poměrně vyrovnaný, a to zhruba do 6. minuty. Po několika soubojích a následné zblokované střele domácích se do úniku dostal Daniel Šedivý, jenž nadvakrát procpal puk za gólmana, a tak vstřelil svůj první gól v Chance lize. První branka dodala hostům z Kolína sebevědomí. V čase 12:53 totiž přidali druhý gól. Přesilovkovou kombinaci zakončil po přihrávce Markuse Korkiakoskiho znovu nadvakrát Jakub Sklenář – 0:2. V 17. minutě přidali Kozlové třetí gól: Po vítězném buly kapitána Petra Koukala zamířil přesně Zdeněk Král – 0:3. A vše vypadalo vesele!

Jenže Dynamo se ve druhé třetině zvedlo, vypracovalo si mnoho šancí. Kolínští mohli děkovat hlavně brankáři Soukupovi, který vychytal hned několik příležitostí. Kozlové se dostali do vedení 4:0 ve 25. minutě, před bránou totiž zaúřadoval zkušený Petr Koukal. Domácí se nakonec snížení přece jenom ve druhé třetině dočkali. Povedenou kombinaci noviců v dresu Pardubic po ose Daniel Bukač – Jan Hruška – Tomáš Svoboda zakončoval třetí jmenovaný prakticky do prázdné brány – 1:4. A domácí mohli přidat i další góly, jenže v zakončení neuspěli, jako třeba Robin Kaplan, jehož parádně vychytal kolínský gólman.

Zlepšený výkon Pardubic pokračoval. Domácí se totiž dočkali snížení na rozdíl dvou branek hned z kraje třetí dvacetiminutovky. O to se opět postaral druhý útok s posilami ze Znojma. Kombinaci Jana Hrušky a Tomáše Svobody zakončil za Soukupa mladík Tomáš Urban – 2:4. Rychle se domácí dostali také na dostřel, Ondřej Matýs zamířil se svou střelou krátce po přesilovce naprosto přesně – 3:4. Následně si kolínští trenéři vzali oddechový čas, který zřejmě zafungoval. Pardubice už se k dalšímu gólu nedostaly, naopak při hře bez gólmana definitivní tečku za zápasem napsal Vojtěch Síla – 3:5.

Jan Starý (HC Dynamo Pardubice): Těžké hodnocení. Jsme v situaci, kdy potřebujeme vyhrávat každý zápas, nejen s týmy okolo. Ale teď jsme měli zápas s týmem, který jsme potřebovali stoprocentně vyhrát za tři body. Nemůžeme začínat zápasy tak, jak začínáme. Už je to třetí zápas, kdy začneme hrát až za stavu 0:4, to je hrozně moc. Všichni si musíme uvědomit, že takto to prostě nejde, začátky zápasů odehrát tak, jak jsme ho odehráli dnes. Bohužel se to stalo už potřetí. Každý hráč musí začít u svého hodnocení a k tomu také přistoupit v každém tréninku, v zápase se o tom ani nemusíme bavit. Máme ještě osmnáct kol, kdy není kam uhnout a my neuhýbáme. Je to těžké, čeká nás dvojzápas v Ostravě s Frýdkem a Porubou a potřebujeme si přivést šest bodů. Já doufám, že si to všichni uvědomí a pojedeme tam napravit toto obrovské zaváhání.

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): Jsme všichni hrozně šťastní, že se nám v Chrudimi podařilo vyhrát, čímž jsme zase o něco odskočili. Myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli. Předvedli jsme velmi dobrý výkon, v první třetině bych řekl, že dokonce parádní a zaslouženě jsme vedli. Za stavu 4:0 jsme trošku polevili a soupeř korigoval. Šli jsme do třetí třetiny s tím, že zápas zvládneme, ale bohužel jsme hned na začátku dostali gól, pak přišla přesilovka soupeře, po které jsme hned dostali na 3:4. A poté už to byl jen boj o přežití. Ten jsme nakonec zvládli. Klukům musíme hrozně poděkovat, stejně tak fanouškům, kteří v Chrudimi vytvořili neskutečnou atmosféru. Jsme rádi, že za za námi fanoušci přijeli a takhle nás hnali za vítězstvím, které je do vývoje tabulky nesmírně důležité.