Autor: Daniel Krátký | Foto: Jan Jack Kobzáň / SC Marimex Kolín

Vítězný konec roku! Kolín zdolal Frýdek po nájezdech, rozhodla 12. série

29.12.2022
2:1sn

SC Marimex Kolín vs HC Frýdek - Místek

1:1, 0:0, 0:0 – 0:0 – 1:0

Branky a nahrávky: 13. Cibák (Král, Soukup), rozh. náj. Ouřada – 15. Svačina (Zeman, Kareš). Rozhodčí: Kostourek, Bejček – Maštalíř, Bohuněk.. Vyloučení: 2:4 Bez využití. Střely na branku: 47:25 (20:5, 15:8, 9:9, 3:3). Zblokované střely: 5:2. Vhazování: 41:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1sn.

Soukup – Piegl, Čáp, Zajíc, Jelínek, Cibák, Naar – Novák, Koukal, Král – Sklenář, Korkiakoski, Ouřada – Síla, Matějček, Lang – Šedivý, Polák.

Mokry – Žůrek, Teper, Zeleňák, Kareš, Sova, Ročák – Dostálek, Zeman, Svačina – Klimša, Vrdlovec, Ramik – Hotěk, Haas, Doktor – Geidl, Matěj, Macháček – Bednář.

Poslední zápas roku 2022 kolínští hokejisté zvládli, na svém ledě porazili Frýdek-Místek za dva body po samostatných nájezdech 2:1. Až ve 12. sérii nájezdů rozhodl o dělbě bodů Kryštof Ouřada.

Do utkání vstoupili Kozlové oslabeni o Jána Nika, který od disciplinární komise svazu dostal trest na tři zápasy za svůj zákrok z předcházejícího duelu se Slavii. Domácí premiéra v A-týmu Kolína naopak čekala útočníka Vojtěcha Poláka, který ve středočeském celku působil jako mládežník.

Start zápasu se Kolínu vyvedl, na ledě byli domácí hráči výrazně aktivnější a v úvodních minutách si tým kapitána Petra Koukala vypracoval několik zajímavých příležitostí. Nicméně v brance Frýdku-Místku stál jeden z nejlepších gólmanů Chance ligy – Vojtěch Mokry, jenž odrážel jednu šanci za druhou. Nakonec kapituloval z hole Jakuba Cibáka, který ve druhé vlně převzal kotouč za modrou a perfektně vypálil – 1:0. Hosté vytěžili z minima maximum, ze svých pěti střel totiž vstřelili jeden gól. O vyrovnání se zasloužil po rychlé akci a přihrávce Zemana zkušený Vladimír Svačina – 1:1.

Ve druhé třetině hra trochu ztratila ze své šťávy. Ale to bylo dané i tím, že oba celky měly své střídačky daleko. Tedy hlavně pro beky to musel být problém. Kolín byl opět střelecky aktivnější, ale gólu se nedočkal. Naopak nebezpečnější byli hosté v červeném, ti totiž měli dvě velké šance! V jedné z nich neuspěl z přečíslení ostřílený Vladimír Svačina, následně se v přesilovce střelou z voleje neprosadil Oskar Haas, který minul poloodkrytou bránu. A tak se šlo do šaten, po výrazně méně zajímavém průběhu druhé třetiny, za stavu 1:1.

Ve třetí třetině byla na kolínských hokejistech vidět velká nervozita, Kozlové ztráceli puky a chybovali v obraně, a tak bohužel vytvářeli pro soupeře spoustu zajímavých příležitosti. Ty však dokázal perfektně uhasit brankář Jakub Soukup, třeba když kotouč skončil dokonce na horní síťce brány. A tak to začalo v Kolíně vypadat na prodloužení. Rozhodnout mohli nakonec jak domácí, tak také hosté z Frýdku. Jenže ani jeden tým své přesilovky v závěru zápasu nevyužil. A tak se šlo do nastavení.

Prodloužení nabídlo strhující podívanou, ve které kotouč létal z jedné strany na stranu, akce střídala akci a také šance střídala šanci. Více možností měli hosté, ale ti své brejky nevyužili. Vše směřovalo do nájezdů.

Rozstřel nabídl hned dvanáct sérii, ve kterých byli domácí vždycky o něco blíže výhře. Třeba po střele Jakuba Sklenáře už byli Kozlové jednu střelu od radosti, ale hostující Svačina dokázal odpovědět. Na trefu Kryštofa Ouřady z 12. série ale nedokázal Oskar Haas zareagovat, a tak Kolín na svém ledě zdolal Frýdek-Místek 2:1 po nájezdech.

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): Po úterním nezdaru jsme nesmírně rádi za dva body, hodně jsme chtěli napravit dojem. Myslím si, že jsme předvedli velmi dobrý výkon a čtyřicet minut byli lepším týmem. Ve třetí třetině se na nás asi podepsala psychika, kdy jsme mocně toužili po bodech a více se zatáhli, než by bylo zdrávo. Soupeř pak měl převahu. Od začátku jsme šlapali, poměr střel byl výrazně pro nás. Ale bohužel nás trápí koncovka, takže jsme dali jen jeden gól. Jeden dostali a pak už to byla velká bitva. Konec roku, s takhle silným soupeřem se nám nakonec povedl v nájezdech, doufáme, že na to navážeme v dalších utkáních.

Martin Janeček (HC Frýdek-Místek): Věděli jsme, že domácí budou chtít za každou cenu zvítězit, nebyli úplně v dobré pozici. Tabulka je neskutečně našlapaná. Dvě třetiny byli jednoznačně lepším soupeřem, my tahali nohy, nějak se nám nedařilo a přesilovkami jsme si taky nepomohli. Nicméně si myslím, že ve třetí třetině jsme hru srovnali a měli i dost šancí na to, abychom překlopili výsledek na naši stranu. Ale zápas šel do prodloužení a nájezdů, ve kterých byli domácí o jeden nájezd šikovnější.