27.12.2022
Autor: Daniel Krátký | Foto: Jan Jack Kobzáň / SC Marimex Kolín

Start třetí třetiny rozhodl. Kolín před patnácti stovkami diváků prohrál se Slavii

27.12.2022
1:5

SC Marimex Kolín vs HC Slavia Praha

1:1, 0:1, 0:3

Branky a nahrávky: 17. Novák (Čáp, Král) – 2. Žovinec (Brož, Kern), 24. Kulda, 43. Žejdl, 43. Simon (Žovinec, Kern), 52. Brož (Klikorka, Szathmáry). Rozhodčí: Zavřel, Mejzlík – Thuma, Pěkný. Vyloučení: 6:7, navíc D. Sklenář (SLA) 5 minut za hrubost, Matějček (KOL) 5 minut za hrubost, Niko (KOL) 5 minut a do konce utkání za faul kolenem. Využití: 0:1. Střely na branku: 26:33 (6:15, 11:7, 9:11). Zblokované střely: 4:4. Vhazování: 30:43. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5.

Soukup – Piegl, Čáp, Naar, Niko, Zajíc, Jelínek, Cibák – Novák, Koukal, Král – J. Sklenář, Korkiakoski, Ouřada – Půček, Morong, Síla – Šedivý, Matějček, Lang.

Málek – Klikorka, Hejda, Žovinec, Němeček, Barák, Szathmáry, Duda – Všetečka, Žejdl, Kulda – Simon, Kern, Brož – Havrda, Slavík, D. Sklenář – Pšenička, Labuzík, Strnad.

Kozlové po Vánocích prohráli na domácím ledě před rekordní návštěvou 1:5. Vítězný gól sice Slavia vstřelila během druhé třetiny, definitivní rozhodnutí přinesly slepené góly ve třetím dějství. Spravit chuť si Kolínští budou moci na závěr roku, 29. prosince totiž přivítají Frýdek-Místek.

Do duelu se Slavii vstoupili Kolínští v sestavě s navrátilcem a kapitánem Petrem Koukalem, po nemoci do zápasu naskočil také Ján Niko. Domácí premiéru si zase mohl před zaplněným kolínským stadionem užít Jan Půček, juniorský útočník Mladé Boleslavi.

Start duelu patřil Slavii, která byla výrazně lepší. Už po minutě a šestnácti vteřinách se parta trenéra Tvrzníka dostala do vedení, a to zásluhou obránce Dušana Žovince, jenž uklidil kotouč do sítě – 0:1. Kolínským hokejistům nějakou dobu trvalo, než se pořádně rozkoukali. Nicméně srovnání se nakonec v první třetině dočkali. Puk po zblokované střele Zdeňka Čápa vyplaval volný před Martinem Novákem, jenž následně zamířil pod horní tyč – 1:1.

Druhé dějství nabídlo sakra zajímavou podávanou. Hosté z hlavního města se dočkali vedoucího gólu po akci Edgarse Kuldy, který předskočil domácího zadáka a jednoruč poslal puk mimo dosah brankáře – 1:2. Kolín následně mohutně tlačil, ale vyrovnání se nedočkal – skvělý výkon v brance předváděl brankář Roman Málek, jemuž přálo i trochu štěstí. Třeba když vleže ustál dorážku Markuse Korkiakoskiho. Slavia se dočkala i třetí branky, to když jeden z hostů dokázal poté, co Jakub Soukup držel puk. Vznikla tak potyčka, ve které byli nejaktivnější Dominik Sklenář a Štěpán Matějček.

Třetí perioda nakonec přinesla definitivní rozhodnutí, po chybě Kozlů v defenzívě si hosté z Prahy připsali další dva góly z holí Lukáše Žejdla a Michala Simona – 1:4. Tříbranková ztráta už byla na tým trenéra Jana Šťastného příliš velká. Slavia navíc v přesilovce přidala další branku, po pohledné kombinaci se trefil Jaroslav Brož, jenž upravil skóre na 1:5 z pohledu Kolína. V závěru ještě obdržel trest do konce zápasu za faul kolenem na soupeře Ján Niko, v poslední pětiminutovce se už ale souboj Kolína se Slavii jen dohrával. Kozlové si budou moci spravit chuť v závěrečném souboji v roce 2022 s Frýdkem-Místkem.

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): Gratuluji soupeři k tomu, že si odváží tři body. Chtěl bych také hrozně moc poděkovat divákům, přišlo jich přes patnáct stovek, které vytvořily skvělou atmosféru. Mrzí mě, že jsme zápas absolutně nezvládli. Od první minuty jsme tahali za kratší konec, první třetina skončila jen 1:1, i když z naší strany byla velice špatná. Ve druhé třetině jsme se zvedli, měli jsme nějaké šance v přesilovkách, ale branka padla do naší sítě. Když jsme to chtěli ve třetí třetině zlomit, tak jsme udělali fatální chybu, kterou soupeř potrestal. Během minuty potrestal další. A bylo po zápase. Hrozně nás to štve, soupeři jsme branky hodně darovali. Nevím, co bylo s našimi kluky, vůbec jsme nepodali výkon, jaký jsme chtěli podat. Nezbývá nám nic jiného, než se z toho oklepat. Musíme se připravit na další zápas, kdy nás čeká Frýdek-Místek. Musíme to napravit, tohle je nenapravitelné.

Daniel Tvrzník (HC Slavia Praha): Myslím si, že jsme odehráli velice dobré utkání. Poctivě jsme odpracovali celých šedesát minut, odehráli jsme dobrou první třetinu, byli jsme hokejoví. Bohužel jsme dostali smolný gól na 1:1, ale poctivou hrou jsme si vítězství zasloužili. Rozhodl začátek třetí třetiny, kdy jsme odskočili. Nepochopím ale jednu věc: Za rozhodnutého stavu 5:1, kdy zbývá pět minut do konce, přijde zákrok od hráče domácích s cílem zranit soupeře. Absolutně bez respektu, to mi hlava nebere. Do hokeje to vůbec nepatří.