Autor: Daniel Krátký | Foto: Jan Gebauer / HC Zubr Přerov

Nepovedená první třetina rozhodla. Kolín před svátky prohrál v Přerově

5:1

HC ZUBR Přerov vs SC Marimex Kolín

4:1, 1:0, 0:0

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 4. Indrák (Doležal, Krisl), 6. Goiš (Dvořák, Macuh), 11. Doležal (Hradil, Dvořák), 11. Hanák, 40. Indrák – 10. Naar (Král, Morong). Rozhodčí: Skopal, Vrba – Kleprlík, Bezděk. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 34:32 (13:17, 11:5, 10:10). Zblokované střely: 6:8. Vhazování: 44:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.

Sestavy

Postava – Hrdinka, Chroboček, Černý, Hanák, Ševčík, Krisl – Březina, Pechanec, Adámek – Doležal, Dvořák, Indrák – Goiš, Macuh, Dobša – Tarnoczy, Hradil, Fencl.

Soukup (11. Sajdl) – Aubrecht, Čáp, Cibák, Piegl, Zajíc, Jelínek, Naar – Novák, Morong, Král – Sklenář, Korkiakoski, Ouřada – Síla, Matějček, Lang – Šedivý, Mi. Beneš, Polák.

V úvodu velké šance, potom hodně studená sprcha během zbytku prvního dějství. Čtyři góly domácích následně určily ráz utkání. Kolínští hokejisté tak zapsali další venkovní porážku, tentokrát prohráli v Přerově, a to možná až krutě 1:5.

Na ledě MEO Arény se Kolínští představili v podobném složení jako v předchozím zápase s Třebíčí. Chyběl jen Adam Dlouhý, naopak soupisku Kozlů vyztužili René Piegl a juniorští útočníci Vojtěch Polák a Matěj Beneš.

Start duelu patřil Kozlům, ti si v úvodních třech minutách vypracovali dvě velké šance, ale ani Kryštof Ouřada, ani Kryštof Lang na brankáře Michala Postavu nevyzráli. A jak to tak bývá, tak následně udeřil soupeř. V podstatě z první vážné střely na branku Jakuba Soukupa prostřelil Daniel Indrák – 1:0. O navýšení se postaral v přesilovce pokusem pod horní tyč Jiří Krisl – 2:0. Kozlové sice dokázali odpovědět, když Jakub Naar dostal kotouč na modrou a švihem na přední tyč vstřelil svůj první gól mezi Kozly – 2:1. Jenže domácí zareagovali dvěma slepenými brankami Tomáše Doležala a Tomáše Hanáka. Následně opustil svou branku Jakub Soukup.

Jeho náhradník Tomáš Soukup se následně prezentoval několika výbornými zákroky, svůj tým po vystřídání celkem držel nad vodou. Ve druhém dějství Kozlové výrazně zlepšili svůj výkon v defenzivě a tlačili se minimálně za snížením. Jenže na něj nakonec vůbec nedošlo. Největší šanci měl v přesilové hře Markus Korkiakosi, jenž se vytočil před Postavu, ale kotouč za brankovou čáru nakonec nedostal. A následně v oslabení udeřili domácí, svým druhým kontrem zakončeným přesnou střelou se prezentoval Daniel Indrák. Čímž v podstatě utnul veškeré kolínské naděje definitivně.

Třetí třetina nabídla poměrně vyrovnanou podívanou, ve které měly oba týmy své šance. Ale jak Michal Postava, také Tomáš Sajdl podávali kvalitní výkon, nakonec oba inkasovali jen jednou. Jednu z největších kolínských šancí ve třetí třetině měl Daniel Šedivý, a to po dobré práci celého čtvrtého útoku, který se během utkání přetvořil do složení Kryštof Lang – Michal Beneš – Daniel Šedivý. Kozlové už nicméně recept na gólmana nenašli, v posledním duelu před Vánoci padli v Přerově 1:5, a to hlavně kvůli výsledkově nepovedené první třetině.

Ohlasy trenérů

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Jsem rád, že jsme zápas v aktuální sestavě zvládli. Všichni vědí, že po Porubě jsme ztratili další tři hráče. Tým věřil tomu, že nám to tam z šancí spadne, což se na rozdíl od předchozích utkání povedlo. Byly tam nicméně momenty, kdy měl soupeř vyložené příležitosti. Michal Postava byl zase skvělý a podržel mužstvo v důležitých momentech. Jsme rádi, že fanoušci byli slyšet. Klukům to určitě pomohlo, jsou to dobré tři body.

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): Zápas jsme prohráli v první třetině. Na začátku jsme si vytvořili velké šance, které jsme ale neproměnili. Domácí pak udeřili a za deset minut nás smetli. Ještě tam bylo trestné střílení, které naštěstí nedali. To určilo ráz utkání. Druhá třetina pak byla vyrovnanější, ve třetí části jsme byli možná lepší. Vytvářeli jsme si tam šance, ale soupeř samozřejmě hrál s vědomím luxusního vedení. Zkušeně si ho pohlídal. Musím domácí pochválit, i když mají marodku, jejich hráči předvedli velice kvalitní výkon.