Autor: Daniel Krátký | Foto: Jan Jack Kobzáň / SC Marimex Kolín

Ve svém debutu vystřelil Martin Novák výhru nad Třebíčí 2:1

19.12.2022
2:1

SC Marimex Kolín vs SK Horácká Slavia Třebíč

1:0, 1:1, 0:0

Branky a nahrávky: 6. Dlouhý (Král, Zajíc), 21. Novák (Morong, Král) – 28. Malý (Forman, Krliš). Rozhodčí: Hucl, Mejzlík – Blažek, Thuma.. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Střely na branku: 20:39 (7:14, 6:13, 7:12). Zblokované střely: 9:10. Vhazování: 19:29. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Soukup – Aubrecht, Čáp, Naar, Cibák, Zajíc, Jelínek – Mar. Novák, Morong, Král – Sklenář, Korkiakoski, Ouřada – Dlouhý, Matějček, Síla – Šedivý, Lang.

Jekel (21. Mičán) – Hunkes, Poizl, Forman, Furch, Tureček – Dočekal, Bittner, Psota – Michálek, Ferda, Vodný – Holec, Malý, Krliš – Meluzín, Šilhavý, Svoboda – Mat. Novák.

Bojovný zápas viděl zimní stadion v Kolíně, a to s vítězným koncem pro Kozly. Ti na svém ledě porazili Třebíč 2:1, přičemž vítěznou branku vstřelil Martin Novák, jenž odehrál svůj první zápas v Kolíně. Ve svém novém působišti se uvedl parádně.

Do zápasu s Třebíčí naskočili vyléčení Kryštof Ouřada a Markus Korkiakoski, prostor v elitním útoku pak po boku Zdeňka Krále a Matěje Moronga dostal po trejdu s Prostějovem příchozí Martin Novák. V brance jako obvykle naskočil Jakub Soukup.

Brankář Kolína se v úvodních minutách rozhodně nenudil, Třebíč mačkala svého soupeře jako houbu v úvodní přesilovce, nicméně kolínská defenziva odolala. A v 6. minutě se pak domácí sestava dokonce dočkala vedoucího gólu. Při signalizovaném vyloučení se dostal k puku Zdeněk Král, který nahodil puk k Jekelovi. Po cestě ale tečoval kotouč Adam Dlouhý, jenž otevřel skóre. A nemuselo zůstat jen u toho, největší šanci ve zbytku první třetiny měl zřejmě Martin Novák, jenže jeho akci vychytal parádně Pavel Jekel.

Jenže hostující gólman ze zápasu po první dvacetiminutovce odstoupil, nahradil jej Jan Mičán. Ten inkasoval hned z úvodní akce Kozlů ve druhé třetině. Po rychlé kombinaci s Matějem Morongem a Zdeňkem Králem se před gólmana dostal Martin Novák, jenž se hned ve svém prvním zápase za Kolín prosadil – 2:0. Třebíč ale během zbytku druhé třetiny zabrala, svého soupeře několikrát zatlačila. Hlavně první útok Dočekal, Bittner, Psota ukazoval svou sílu. O snížení se po rychlém brejku postaral mladík Jakub Malý, jenž dostal puk na pravé křídlo a následně vymíchal brankáře – 1:2. Ve zbytku vyhecované druhé dvacetiminutovky už žádná branka nepadla.

Ve třetí třetině se obraz hry výrazně neměnil, Kozlové se snažili poctivě bránit, hosté naopak bušili do svého soupeře jako diví. Jenže naráželi na výborného Jakuba Soukupa mezi tyčemi Kolína. Například střele Michálka z voleje ale volal po gólu. Nicméně Kolínští bojovným výkonem své vedení udrželi a po pauze doma uhráli veledůležité tři body do tabulky Chance ligy, ve které poskočili na 9. místo.

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): Za tři body jsme nesmírně šťastní. Soupeř hraje kolem třetího místa a má výborně propracovaný systém, hráči v týmu jsou dlouho pospolu a je to znát. Navíc kladou velký důraz na defenzivní činnost. Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého, ale já musím všem hráčům poděkovat. Všichni tam nechali všechno, zápas jsme urvali na vůli. Body jsme získali vehemencí a touhou po třech bodech. Možná jsme byli až moc defenzivní, ale byl to i náš cíl. Hodně jsme se na obranu soustředili.

Kamil Pokorný (SK Horácká Slavia Třebíč): Po naší chybě v první třetině jsme dostali gól, i když si myslím, že jsme byli lepší a měli dost šancí. Ale bohužel jsme žádné neproměnili. Ve druhé třetině jsme opět udělali chybu, domácí čekali na brejky. Jeden zúročili v druhou branku. I když jsme se dostali zpátky do zápasu gólem na 1:2, tak to dnes nestačilo. Domácím výborně zachytal gólman, který v bráně bojoval. Pochytal spoustu našich šancí, ve kterých jsme dnes pohořeli. Nemyslím si, že by nás soupeř nějak výrazně přehrál, spíš si myslím, že jsme to byli my, kdo byl v zápase aktivnější. Ale bohužel, hokej se hraje na góly. Jeden gól nám venku nepřinesl vůbec nic, musíme zlepšit produktivitu. Nepomohli jsme si ani v přesilovkách. Domácím k vítězství gratulujeme.