Autor: Daniel Krátký | Foto: David Peška / PSG Berani Zlín

Z tripu s bodem. Kozlové ve Zlíně prohráli v prodloužení

04.12.2022
4:3p

PSG Berani Zlín vs SC Marimex Kolín

0:1, 3:1, 0:1 – 1:0

Branky a nahrávky: 21. Gago, 23. Bukač (Hejcman, Köhler), 30. Kubiš (Hejcman, Zbořil), 65. Honejsek (Kubiš, Zbořil) – 3. Půček (Čáp, Morong), 35. Pajer (Matějček), 42. Korkiakoski (Půček, Pajer) Rozhodčí: Petružálek, Rapák – Zídek, Komínek. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Střely na branku: 44:24 (13:4, 14:10, 9:8 - 8:2). Zblokované střely: 17:12. Vhazování: 33:36. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3p. Nejlepší hráči: Darek Hejcman – Lukáš Pajer.

Huf – Suhrada, Kachyňa, Talafa, Bukač, Zbořil, Bartko, Husa – Sedláček, Honejsek, Ondráček – Kubiš, Kindl, Frömel – Gago, Hejcman, Illéš – Köhler, Luža, Mrázek.

Soukup – Piegl, Křepelka, Niko, Čáp, Jelínek, Cibák, Naar – Ouřada, Korkiakoski, Sklenář – Král, Moravec, Morong – Pajer, Matějček, Síla – Lang, Polák, Půček.

Kolínští hokejisté na tripu získali pouze bod, ten dokázali uzmout ze zápasu se zlínskými Berany, když padli 3:4 v prodloužení. Svěřenci Jana Šťastného sice vedli 1:0, jenže pak museli dotahovat náskok soupeře. To se povedlo i díky premiérově trefě Jana Půčka, jenže prodloužení nakonec rozsekl Antonín Honejsek.

Do úvodního zápasu druhé poloviny základní části Chance ligy na ledě Zlína vkročili Kozlové i s dvojicí juniorů Petr Moravec, Lukáš Pajer, která na Moravu přicestovala autem z Hradce Králové. V brance Kolína opět naskočil Jakub Soukup, kterého tak čekal druhý těžký zápas mezi tyčemi během necelých čtyřiadvaceti hodin.

Vstup do zápasu vyšel lépe Beranům, kteří tlačili svého soupeře. Jenže Kolín, stejně jako den předtím, dokázal nebezpečně hrozit z brejků. Po jednom takovém se po přihrávce Matěje Moronga zjevil na hrotu útoku Zdeněk Čáp. Kolínský obránce tváří v tvář na brankáře Daniela Hufa nevyzrál, dorážející Jan Půček už ale otevřel skóre –⁠ 0:1. Vsetínský odchovanec zaznamenal svůj první gól mezi dospělými, navíc proti největšímu rivalovi z mládí. Následně už ale Zlín opět dominoval, jen díky brankáři Soukupovi se vyrovnání nedočkal.

Ke srovnání skóre došlo už v úvodních minutách druhé třetiny, po pravém křídle táhl přečíslení domácích Michal Gago, jehož pokus našel přesně mezírku mezi betony kolínského gólmana – 1:1. Netrvalo to dlouho a Zlín si pro sebe uzmul vedení. Před Danielem Bukačem se otevřel prostor na modré čáře, následná střela zlínského zadáka skončila až v síti – 2:1. A aby toho nebylo pro Kolínské málo, tak po rychlém protiútoku a zakončení Darka Hejcmana dorážel do prázdné branky zlínský kapitán Pavel Kubiš 3:1. Náskok domácích nicméně dokázal ještě před druhé třetiny, ve 35. minutě ztenčit na rozdíl jediné branky Lukáš Pajer, jenž během přesilové hry nastavil hůl do přihrávky Štěpána Matějčka z levého křídla – 3:2.

Do třetí dvacetiminutovky Kozlové šli s jasným cílem. Vydolovat na zimním stadionu Luďka Čajky minimálně bod. K tomu nakročili Středočeši výborně ve 42. minutě, to když před brankou společně doráželo trio Lukáš Pajer, Jan Půček a Markus Korkiakoski, od jehož hole se nakonec kotouč prokutálel až za brankovou čáru – 3:3. I poté měli hosté své určité šance, ale nakonec se ještě v závěru klepali, když Petr Mrázek zavezl kotouč do brankoviště, z nějž ho ale hosté dokázali odpálit do bezpečí. A tak se šlo do prodloužení.

Nastavený čas nabídl hodně opatrný hokej z obou stran, Kozlové možná ve skrytu duše doufali v to, že dovedou zápas ve Zlíně do nájezdů. Jenže to se nakonec nestalo. Po nedorozumění ve středním pásmu se totiž dostali Berani dopředu. Následně za brankou kapitán Pavel Kubiš snad všechny kolínské hráče zmátl svou zpětnou přihrávkou na nedostoupeného Antonína Honejska, který poslal puk do sítě – 4:3. Kolín vyválčil na ledě Zlína bod, z tripu tak nejede s prázdnou.

Juraj Jurík (PSG Berani Zlín): I když jsme první třetinu prohráli, hráli jsme paradoxně dobře. Bohužel vymýšlíme spoustu věcí v koncovce, šancí jsme měli dostatek na to, abychom třetinu vyhráli. Od druhé třetiny se mužstvo zmobilizovalo, přitlačili jsme soupeře a elánem zápas otočili na 3:1. Bohužel na konci přesilovky jsme inkasovali gól z brankoviště. Máme silné beky a dostaneme dva góly z brankoviště, což se nesmí stávat. Ve třetí třetině jsme měli dostatek času, abychom zápas ještě zvrátili. Hráče jsme nabádali, aby byli důrazní, obezřetní v obraně. Bohužel jsme neproměnili na konci třetiny dvě velké šance. Naštěstí v prodloužení přišel rozhodující gól. Kluci si druhý bod zasloužili. Tým šel za bodovým ziskem a náš výkon měl morálku. Škoda jen, že nemáme tři body, ale i dva bereme.

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): V sobotu jsme hráli těžké utkání na Vsetíně, kde jsme ještě pět minut před koncem byli ve hře o tři body. Byli jsme z porážky velmi mrzutí, navíc se nám zranili dva hráči. Nevěděli jsme, v jaké sestavě nastoupíme, pomohli nám ale junioři z Hradce Králové, kteří dorazili autem. Věděli jsme, že Zlín bude extrémně těžký soupeř. Už překonal svou krizi, kterou měl ze začátku soutěže. A vypadalo to tak i na ledě, když na nás soupeř vlétl. Paradoxně jsme ale vedli 1:0. Nabádali jsme kluky, bychom byli ještě více organizovaní v obraně, že soupeř zatlačí. A to se nám vůbec nepovedlo, ze začátku druhé třetiny jsme byli zralí na ručník. Pak jsme se osmělili a stáhli na 2:3. A do třetí třetiny jsme šli s jediným cílem –⁠ urvat tady bod. Věděli jsme, že máme hodně mladé kluky a Zlín naopak o něco zkušenější. Věřili jsme, že když budeme po ledě lítat, tak bod urveme, a to se povedlo. Jsme za něj rádi, i když jsme si samozřejmě mysleli, že bychom mohli přežít prodloužení a dotáhnout až do penalt. Bod bereme a jsme za něj rádi. Domácím k výhře gratulujeme.