Autor: Daniel Krátký | Foto: Patrik Žák / VHK Robe Vsetín

03.12.2022
5:3

VHK ROBE Vsetín vs SC Marimex Kolín

0:2, 2:1, 3:0

Branky a nahrávky: 30. Berger (Přikryl, Sihvonen), 40. Smetana (Hořanský), 54. Klhůfek (Přikryl, Němec), 59. Smetana (Říha, Bláha), 60. Rob (Lichanec) – 4. Morong (Piegl, Král), 16. Ouřada (Korkiakoski, Piegl), 37. Matějček (Síla, Čáp). Rozhodčí: Ondráček, Šudoma – Bezděk, Veselý. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Střely na branku: 45:19 (12:6, 17:11, 14:9). Zblokované střely: 11:7. Vhazování: 32:31. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 5:3.

Sachr – Voženílek, Ondračka, Němec, Jenáček, Smetana, Říha – Jonák, Berzinš, Rob – Sihvonen, Přikryl, Berger – Lichanec, Klhůfek, Jenyš – Hořanský, Štefka, Bláha.

Soukup – Piegl, Křepelka, Čáp, Niko, Cibák, Jelínek, Naar – Sklenář, Korkiakoski, Ouřada – Půček, Morong, Král – Síla, Matějček, Lang – Polák.

I v oslabené sestavě dlouho pomýšlel Kolín na ledě favorizovaného Vsetína na body. Po prakticky drtivou část zápasu svěřenci Jana Šťastného vedli, nakonec však vítězným gólem Vsetína v 59. minutě na Valašsku padli. Šanci spravit si chuť budou mít Kozlové o den později ve Zlíně.

Do úvodního duelu víkendového tripu do zlínského kraje naskočili Kozlové i s dvěma nováčky v kádru – juniory Mladé Boleslavi Janem Půčkem a Vojtěchem Polákem. A oba pojil k zápasu zajímavý příběh. První jmenovaný na Vsetíně hokejově vyrostl, a tak svůj první zápas v Chance lize odehrál proti svým. Vojtěch Polák zase prošel kolínskou mládeží, odkud posléze přes Liberec zamířil do Mladé Boleslavi. Nyní oblékl trikot kolínského áčka.

Samotný zápas zahájili lépe Vsetínští, kteří byli aktivnější a ve velkém se tlačili do šancí. Jenže znovu výtečný výkon podával v brance Kolína Jakub Soukup. A tak udeřili hosté. V nabídnuté přesilové hře nahození Reného Piegla před brankou tečoval Matěj Morong – 0:1. Vsetín chtěl pochopitelně rychle odpovědět, ale nedařilo se mu to. Naopak občas nechával otevřená svá zadní vrátka. A do těch po přihrávce Markuse Korkiakoskiho vletěl Kryštof Ouřada, jenž střelou o tyč zvýšil – 0:2.

I v prostřední dvacetiminutovce pokračoval vytrvalý tlak domácích. Jenže Valaši nevyužívali své šance. A tak mohli udeřit Kozlové, jenže Matěj Morong po přihrávce Zdeňka Krále kotouč za Davida Sachra v brance nedostal. A tak Vsetín trestal. Střelu z dálky dorazil do odkryté branky poměrně snadně Jan Berger – 1:2. Na rozdíl dvou branek ale zvýšil přesnou tečí před brankou krátce po vypršení přesilovky Štěpán Matějček, kolínský útočník nastavil svou hůl do cesty stříleného pasu Vojtěcha Síly – 1:3. Pouhých sedm sekund před koncem druhé třetiny snížil nahozením od modré zadák Ondřej Smetana.

Gól do šatny byl pro Valachy obrovskou vzpruhou, ve třetí třetině totiž domácí celek vytrvával ve svém tlaku a nakonec na brankáře Jakuba Soukupa vyslal 44 střel. Vyrovnání se nakonec slušně zaplněný Lapač dočkal v 54. minutě, kdy Pavel Klhůfek parádně během přesilové hry tečoval střílenou přihrávku mimo dosah brankáře Kolína. Nakonec vítězný gól poté obstaral svým druhým zásahem Ondřej Smetana, jehož nahození v čase 58:13 skončila až za Jakubem Soukupem. Kolínští ještě zkoušeli hru bez brankáře, během které mohlo dojít po nahození od modré i ke srovnání, ale to se nakonec nekonalo. Do prázdné branky totiž zpečetil výhru Vsetína Luboš Rob – 5:3. Kozlové tak po srdnatém boji padli na ledě favorizovaného Vsetína, již v neděli je ale čeká další náročný zápas v rámci tripu na ledě nedalekého Zlína.

Jiří Weintritt (VHK Robe Vsetín): V dnešním utkání jsme bušili do zavřených vrat, soupeř byl dobře organizovaný v obraně, odjížděl nám do brejků. My střelecké pozice zbytečně přehrávali, hráli komplikovaně. Nabádali jsme hráče, abychom koncovku zjednodušili a pomohli si v přesilovce. Týmu patří pochvala, že jsme druhý zápas v řadě dokázali otočit k tříbodovému zisku.

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): Pochopitelně jsme hrozně zklamaní, protože jsme se tady pětapadesát minut tahali o nějaký ten bodíček. Bohužel ho nemáme. Frustrace je velká. Nedá se ale bohužel nic dělat, takový je hokej. Domácí nás celý zápas tlačili, ale my byli výborně organizovaní. A to i v sestavě, ve které jsme tady byli. V den zápasu jsme se navíc poznali s dvěma juniory z Mladé Boleslavi, kteří nám přijeli pomoct, abychom vůbec postavili tři pětky. Což je velice smutné. Favorita jsme výrazně potrápili, domácí sice byli více na kotouči, byli aktivnější, ale my věděli, na co máme a dvě třetiny to plnili. Myslím si, že o zápasu rozhodl vstřelený gól domácích sedm sekund před koncem druhé třetiny. Kdyby nepadl, měli by domácí dva góly ztrátu a my sahali po bodech. Závěr bohužel dopadl, jak dopadl. Teď jsme hrozně zklamaní, slušně řečeno. Musíme zvednout hlavy, zítra nás čeká zápas ve Zlíně, kde se pokusíme urvat nějaký bod. Jsme na spodku tabulky, musíme se každý zápas rvát – každý zápas je pro nás sedmý zápas play-off. Musíme se v každém zápase pokusit bodovat. Domácím k vítězství gratulujeme.