A-tým - reportáž
24.03.2023
Autor: Daniel Krátký | Foto: Jan Jack Kobzáň / SC Marimex Kolín

Parádní domácí rozlučka! Kolín před 2708 diváky porazil Kladno

clanek-1
23.03.2023
5:2

SC Marimex Kolín vs Rytíři Kladno

1:1, 1:0, 3:1


Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 16. Pajer (Sklenář, Moravec), 33. Pajer (Naar, Niko), 44. Moravec, 59. Pajer, 60. Morong – 10. Bláha (Kehar), 56. Pytlík (Slováček). Rozhodčí: I. Procházka, Bernat – Hnilička, Tasch. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 2708 . Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2.


Sestavy

Soukup – Gaspar, Čáp, Piegl, Kukla, Naar, Niko, Hampl, Jelínek – Novák, Koukal, Král – Sklenář, Moravec, Pajer – Šedivý, Morong, Lang – Síla, Matějček, Gajda.

Brízgala – Babka, Kehar, Ticháček, Sotnieks, Veber, Slováček – Kubík, Plekanec, Jágr – Brodecki, Beran, Indrák – M. Procházka, Zikmund, Filip – Michnáč, Pytlík, Bláha.


To byl závěr sezony v Kolíně jako hrom! Kozlové v domácím prostředí před nejvyšší návštěvou v sezoně zničili na baráž připravující se Kladno i s Jaromírem Jágrem nebo Tomášem Plekancem 5:2. Prakticky po roce se tak parta kapitána Petra Koukala rozloučila se svými fanoušky se sezonou na výbornou.

Kozlové vstoupili do závěrečného domácího utkání v hojně obměněné sestavě, v defenzívě Kolína se představil odchovanec Jan Hampl, který dorazil zpátky do mateřského celku na zkoušku. V útoku zase naskočil junior Petr Gajda, který doplnil soupisku tak, aby měli domácí čtyři útoky. Oba hráči patřili v končící sezoně do týmu Litoměřic. V týmu soupeře pak nechyběl ani legendární Jaromír Jágr.

Start zápasu patřil Kladnu, které prokazovalo extraligové kvality. Bylo rychlejší, přesnější a nebezpečnější. Kolín díky obrovské bojovnosti a výborným zákrokům Jakuba Soukupa ale dlouho odolával. Až po nahození od modré, které tečoval Ondřej Bláha byl brankář Kolína bez šance – 0:1. Jenže domácí celek se nevzdával. Pohybově stačil Kladenským především díky útoku Sklenář-Moravec-Pajer, který se nakonec dokonce postaral po parádní kombinaci o vyrovnání. Petr Moravec s Jakubem Sklenářem si v pravém rohu útočného pásma vyměnili puk a našli ve výborné pozici Lukáše Pajera, který švihem vymetl horní růžek – 1:1.

Ve druhé třetině se hrál podobně laděný hokej. Kladno bylo hokejovější a tlačilo se do šancí, ale Kolínští odolávali zásluhou výborného výkonu brankáře. Famózní přesun předvedl Jakub Soukup zejména proti střele Adama Kubíka, který dostal křižnou přihrávku před prakticky prázdnou branku, ale brankář Kozlů se od tyče přesunul a volné místo pokryl. V oslabení předvedl perfektní akci Petr Koukal, který i díky efektní otočce prošel přes tři hráče, a nakonec v úniku blafákem jen těsně minul. Vybojoval však faul, při následné hře čtyři na čtyři se pak ve volném prostoru zjevil zadák Jakub Naar, který svou střelou nadělal problémy brankáři Brízgalovi, aby Lukáš Pajer na brankovišti nějak dostal puk za čáru. Kolínští tak měli dvougólového střelce a před zaplněným stadionem vedl – 2:1.

Už ve druhé třetině se Kolínští v určitých pasážích svému soupeři vyrovnávali. Ve třetí tomu nebylo jinak. Kozlové hrozili hlavně z nebezpečných brejků. Po jednom takovém se z ničeho nic dostal na levém křídle k puku další z hradeckých nadějí – Petr Moravec. Šikovný centr svou střelou z levé strany na zadní tyč možná trochu nachytal brankáře Brízgalu. Kladno vrhalo všechny síly do útoku, na střídačce se jejich hráči hecovali. A dočkali se srovnání! Mezi kolínskou obranou se protáhl Jaromír Pytlík, prospekt New Jersey prak v úniku blafákem se štěstím snížil na rozdíl jediné branky – 3:2. Při hře bez brankáře pak Rytíři sahali i s Jaromírem Jágrem po vyrovnání, ale toho se nedočkali. Naopak, nepřesnou nahrávku vystihl Lukáše Pajer, který po bruslařském souboji s jedním z beků nakonec dotlačil kotouč do sítě – 4:2. A aby toho nebylo málo, tak se trefil do prázdné brány přes celé kluziště ještě Matěj Morong, který stanovil konečný stav zápasu na 5:2. Kolín tak v domácí rozlučce se sezonou nadělil Kladnu pověstného a možná i velmi překvapivého bůra.

Ohlasy trenérů

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): Pro nás to je to vítězné loučení s domácím stadionem, takže určitě panuje spokojenost. Kladno čeká na baráž a má dlouhou zápasovou pauzu. Nedostali jsme se do předkola a chtěli se doma s našimi fanoušky rozloučit Kladno k tomu byl výborný partner. Věděli jsme o síle Kladna, ale vloni se nám je podařilo porazit, takže jsme se o to chtěli pokusit i letos, chtěli jsme taky pobavit diváky. To se nám povedlo, takže jsme nesmírně rádi. A to hlavně kvůli fanouškům, kteří nás celou sezonu perfektně podporovali a chodili na stadion. Spousta fanoušků za námi jezdila i na venkovní zápasy, za což jim obrovsky děkujeme. Nabádali jsme kluky, abychom fanouškům udělali radost, že je jedno, jestli prohrajeme nebo vyhrajeme. Lidí přišlo na stadion úplný nesmysl, za což děkujeme. Myslím si, že se i pobavili a odcházeli domů s dobrým pocitem.