A-tým - reportáž
28.03.2023
Autor: Daniel Krátký | Foto: Roman Mareš / Rytíři Kladno

Loučení se ctí. Kozlové na Kladně dvakrát vedli, přesto padli

clanek-1
28.03.2023
4:3

Rytíři Kladno vs SC Marimex Kolín

2:2, 1:1, 1:0


Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 2. Klepiš (Indrák), 19. Jágr (Kubík), 35. Kubík (Ticháček), 50. Plekanec – 8. Chalupa (Štohanzl), 9. Síla (Pinkas, Niko), 33. Pajer (Moravec).. Rozhodčí: Řešátko st., Řešátko ml., Koželský. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 462. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.


Sestavy

Brízgala – Kehar, Babka, Cibulskis, Ticháček, Veber, Sotnieks – Jágr, Plekanec, Kubík – Indrák, Klepiš, Brodecki – Zikmund, Filip, Beran – Bláha, Pytlík, Michnáč.

Sajdl – Gaspar, Čáp, Piegl, Marcel, Pinkas, Niko, Naar, Kukla – Sklenář, Koukal, J. Klíma – Král, Štohanzl, Chalupa – Síla, Moravec, Pajer – Šedivý, Morong, Lang.


Hokejisté Kolína zakončili sezonu 2022/23 porážkou na ledě kladenských Rytířů. Kozlové v mohutně pozměněné sestavě se členy širšího kádru Mountfieldu HK extraligovému soupeři vzdorovali opět a znovu velmi silně, dokonce i dvakrát vedli. Nakonec ale rozhodla chyba v přesilovce a gól Tomáše Plekance v oslabení.

Kozlové do závěrečného zápasu vstoupili v úplně odlišné sestavě než v prvním vzájemném měření sil. V brance naskočil Tomáš Sajdl, v obraně ohlásil velký comeback Matěj Pinkas. Z partnerského Hradce Králové dorazili získat první zkušenosti s hokejem dorostenci Lukáš Král a Jiří Klíma. A nabrat řádnou herní praxi zase přijelo trio Patrik Marcel, Martin Štohanzl a Matěj Chalupa.

První třetina nabídla hned čtyři góly. Podobně jako v předchozím zápase se aktivity ujali hokejisté Kladna, kteří opět ukazovali extraligové kvality. Po návratu po zranění se v sestavě Rytířů objevil Jakub Klepiš, jenž se hned uvedl gólem. Přečíslení dvou na jednoho totiž vyřešil parádní stahovačkou a střelou kolem brankáře – 1:0. Jenže Kozlové dokázali rychle odpovědět. Martin Štohanzl na pravém křídle útočného pásma obešel dva hráče a nahrál Matěji Chalupovi, který ve svém prvním zápase za Kozly skóroval – 1:1. A následně se dokonce dostali Kolínští do vedení, a to zásluhou dorážky Vojtěcha Síly, jenž dorazil domácími hráči zblokovanou střelu Matěje Pinkase – 1:2. Kladenští dokázali srovnat díky přesné střele Jaromíra Jágra.

Za zmínku stojí také fair-play gesto Martina Štohanzla, který odvolal vyloučení Jaromíra Jágra, když rozhodčím sdělil, že faulován legendárním útočníkem nebyl. V prostřední třetině sledovalo několik stovek diváků dvě branky, a to po jedné na obou stranách. Nejprve se dostali Kozlové do vedení. Tomáš Sajdl předvedl fantastický zákrok, přičemž následně se hosté dostali do protiakce. Tu po parádním sólu, během které prošel jako nůž máslem i kladenskou obranou vyřešil Lukáš Pajer – 2:3. Kladenští se ale opět dočkali vyrovnání, o to se postaral člen prvního útoku s Jaromírem Jágrem a Tomášem Plekancem Adam Kubík – 3:3.

I ve třetím dějství byli domácí Rytíři lepším týmem, ale dopláceli na svou nepřesnou koncovku a kvalitní výkon brankáře Tomáše Sajdla. Kozlové si mohli vzít vedení zpět v přesilové hře, jenže Petra Moravce ve výborné pozici na pravém kruhu vychytal Adam Brízgala, velkou šanci měl také Matěj Chalupa. Jenže v oslabení se nakonec do vedení dostali Rytíři, přesný únik nicméně zakončil Tomáš Plekanec gólem, který byl nakonec rozdílový – 4:3. Závěrečná hra bez brankáře totiž patřila Adamu Brízgalovi, který přežil tutovku Martina Štohanzla nebo pokus Matěje Chalupy.

Ohlasy trenérů

Jan Šťastný (SC Marimex Kolín): Přijeli jsme s mladou sestavou. Spousta kluků ještě čeká na šanci v Hradci Králové, a už to máme nastavené v hlavách jinak. Ale předvedli jsme slušný výkon. Ze začátku bylo znát, že jsme den nebyli na ledě, protože v Kolíně už se led rozpustil. Mladší kluci ale zaveleli k útoku a odehráli jsme dobré utkání. Věřím, že zápas splnil, co obě strany chtěly – pro Kladno zápasovou praxi, pro naše kluky to byla zajímavá příprava, kdyby mohli zasáhnout do extraligového semifinále.