26.11.2022
3:2sn

DRACI PARS ŠUMPERK vs SC Marimex Kolín

0:0, 0:1, 2:1 – 0:0 – 1:0

Branky a nahrávky: 53. Žálčík (Průžek, Nedvídek), 57. Průžek (Bartoš, Žálčík), rozh. náj. Kadeřávek –⁠ 34. Ouřada (Veselý, Korkiakoski), 60. Ouřada (Korkiakoski, Piegl). Rozhodčí: Zavřel, Svoboda –⁠ Kotlík, Horažďovský. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:2. Střely na branku: 20:51 ( 4:19, 6:10, 7:17 - 3:5). Zblokované střely: 7:7. Vhazování: 29:32. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2sn.

Hamalčík (s.n. Lackovič) – Kadeřávek, Eliáš, Hrachovský, Rutar, Dudycha, Kunst, Michálek – Žálčík, Bartoš, Průžek – Š. Jelínek, Šuhaj, Svoboda – Kohút, Nedvídek, Vachutka – Jouza, Bernat, Křemen.

Soukup – Cibák, Čáp, Piegl, Křepelka, Zajíc, T. Jelínek – Veselý, Morong, Král – Sklenář, Korkiakoski, Ouřada – Síla, Matějček, Lang – Šedivý.

Dlouho to v Šumperku vypadalo, že Kolín zápas vyhraje. Tým Jana Šťastného byl aktivnější herně a střelecky, navíc po gólu Kryštofa Ouřady vedl. Jenže silná pětiminutovka domácích vedla k obratu na 2:1. Alespoň bod zachraňoval Kozlům v závěru svým druhým gólem Kryštof Ouřada, jenže v nájezdech byli šťastnější domácí.

Start zápasu v Šumperku hned ukázal, kterak důležité utkání se bude na Moravě v sobotní podvečer hrát. Oba týmy nechtěly chybovat, jelikož věděly, že každá menší chyba může být smrtící. Po jedné z nich se hnal sám na branku Vojtěch Síla, který však tváří v tvář Petru Hamalčíkovi neuspěl, o chvilku později zase Zdeněk Král hledal znovu Vojtěcha Sílu na levém křídle, bojovný útočník Kozlů avšak nastřelil po blafáku tyč. A tak nakonec skončila první dvacetiminutovka bez branek, i když aktivnější byli rozhodně hosté z Kolína.

Druhé dějství začalo velkou šancí domácích, jenže Matěj Svoboda v brejku dvou proti jednomu na Jakuba Soukupa v brance nevyzrál. Postupně ale Kolín zvyšoval a zvyšoval své tempo, ve velké šanci například neuspěl proti Hamalčíkovi Matěj Morong. Úvodního gólu se zimní stadion v Šumperku dočkal ve 34. minutě. Jan Veselý našel střílenou přihrávkou před brankou Kryštofa Ouřadu, jemuž stačilo jen nastavit hůl – 0:1. A dlouho to vypadalo, že právě branka vlasatého útočníka bude vítězná.

Jenže druhá polovina třetí třetiny ukázala opak. Kozlové se v první části třetí dvacetiminutovky poměrně úspěšně bránili nájezdům soupeře, navíc vyráželi i do nebezpečných protiútoků. Nakonec se však domácí přece dočkali vyrovnání. V přesilovce skončil puk po přihrávce Jiřího Průžka až u levé tyče, kde hlídkoval Lukáš Žálčík, který překonal ležícího brankáře – 1:1. Aby toho nebylo málo, tak prakticky při další přesilovce si Draci vypracovali další gól. Krátce po vypršení trestu se totiž puk odrazil k Jiřímu Průžkovi 2:1. Hosté ale nesložili zbraně, odvolali gólmana a v přesilové hře vyrovnali. Kryštof Ouřada nabral puk sebevědomě před branku a procpal ho až za čáru. A to pouhých sedm sekund před koncem – 2:2.

V nastaveném čase byli aktivnější Kozlové, kteří měli větší počet šancí než Draci. Šumperští ale paradoxně možná měli úplně největší šanci. Přečíslení ale parádním přesunem vychytal Jakub Soukup. A protože před Hamalčíkem neuspěli ani Jakub Cibák a ani Kryštof Ouřada, šlo se na nájezdy. Do nich naskočil překvapivě šumperský brankář Jakub Lackovič. Rozstřel rozhodla až 8. série, během které zakončil přesným blafákem mezi betony zadák Patrik Kadeřávek3:2. Důležitý bod navíc tak uzmul Šumperk.

David Švagrovský (Draci PARS Šumperk): Myslím si, že padesát minut zápasu nebylo z naší strany povedených. Trochu jsme se hledali, nejely nám úplně nohy. Na druhou stranu vyzdvihnu gólmana, který nás v zápase držel. Pomohl nám a dodal nám šanci bojovat. Ve finále nám pomohla i přesilovka a také se opět ukázal charakter kabiny, kdy jsme zápas dokázali otočit. Při hře čtyři na šest se ukázala obrovská kvalita a síla ze soupeřovy strany. Nájezdy už pak byly loterie. Kredit Kubovi Lackovičovi, který tu celý zápas mrznul a poté skočil do nájezdů, je to neuvěřitelné. Podržel nás a nakonec jsme byli tím šťastnějším týmem. Nájezdům se věnujeme, a to že Patrik Kadeřávek se trefil, mě zas tak nepřekvapuje, protože ho máme nakoukaného z tréninku. Nájezd na něj vyšel a zaplať pánbůh za to.

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): Ze Šumperka odjíždíme zklamaní. Dvě třetiny jsme hráli lépe než domácí, takže jsme pomýšleli na tři body. Po dvou třetinách jsme vedli, ale v závěru jsme byli vyloučení a domácí toho využili. Jestli jsme byli vyloučeni po právu, to nám ukáže video. Jsme zklamaní, ale zase na druhou stranu, Šumperk si za třetí třetinu bod zasloužil. Nakonec bere dva a my pouze jeden, nicméně i za ten jeden jsme ve své podstatě rádi. Každý bod z venku je určitě dobrý a domácím gratulujeme.