Autor: Daniel Krátký | Foto: Jan Jack Kobzáň / SC Marimex Kolín

Hattrick Matěje Moronga a šest gólů! Kolín rozstřílel Jihlavu

23.11.2022
6:1

SC Marimex Kolín vs HC Dukla Jihlava

2:0, 1:1, 3:0

Branky a nahrávky: 16. Morong (Čáp, Cibák), 17. Korkiakoski (Ouřada, Křepelka), 23. Morong (Čáp, Zajíc), 42. Ouřada (Král, Veselý), 48. Veselý (Cibák, Král), 57. Morong (Veselý) – 31. Fronk (Dundáček, Jáchym). Rozhodčí: Zubzanda, Valenta – Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 32:32 (12:9, 8:7, 12:16). Zblokované střely: 3:4. Vhazování: 47:35. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1.

Růžička – Cibák, Čáp, Piegl, Křepelka, Zajíc, Jelínek – Veselý, Morong, Král – Sklenář, Korkiakoski, Ouřada – Síla, Matějček, Lang – Šedivý.

Beran – Dundáček, Kočí, Bilčík, Haman, Kolář, Dvořák, Jáchym – Jungwirth, Miškář, Šik – Harkabus, Skořepa, Fronk – Křehlík, Handl, Pořízek – Tecl, Juda, Brož.

To byl zápas, panečku! Kozlové na svém ledě v Kolíně zničili jihlavskou Duklu 6:1, k parádnímu výsledku a hlavně třem bodům pomohla zejména první lajna. Matěj Morong nasázel hattrick a Kolín získal důležité vítězství.

Kozlové do zápasu vstoupili s brankářem Janem Růžičkou z partnerského Mountfieldu HK, což se během hry ukazovalo jako výborný tah. Gólman Kozlů chytal po celý zápas velmi dobře. V úvodu první třetiny se musel natahovat po několika nebezpečných střelách hostů, ale poradil si. Následně se domácí dostávali stále více na puk a do útoku. První gól přišel v 16. minutě, když nahození Jakuba Cibáka tečoval Matěj Morong mimo dosah Adama Berana – 1:0. Netrvalo to ani půl minuty a Kolín vedl o dvě branky. Kryštof Ouřada našel parádně Markuse Korkiakoskiho, který z voleje trefil poloodkrytou klec – 2:0.

Ve druhé třetině vyšel vstup spíše domácím, Kolín se v pohodě bránil, a navíc nakonec udeřil. Matěj Morong po střele Zdeňka Čápa dorazil puk za Berana už potřetí – 3:0. Jenže následně začali Jihlavští hrát velmi dobře. Hokejisté z Vysočiny avšak pálili své šance, hlavně v přesilovkách. Domácí se navíc mohl opřít o výborného Jana Růžičku v brance. Nakonec se paradoxně dočkala Dukla v oslabení. Jiří Fronk unikl po pravém křídle, následně vypálil přesně na zadní tyč. Růžička na puk nedosáhl – 3:1. Závěr druhé třetiny okořenila hromadná bitka u hostující střídačky, po kterých sudí vylučovali na obou stranách, avšak trest navíc dostali hráči Dukly. Kozlové šli tak naknec do třetí třetiny s cejchem přesilovky pět na tři, protože krátce před sirénou ještě fauloval Miškář.

A právě dvojnásobnou přesilovku nakonec Kolín dokázal zužitkovat. Zdeněk Král po obléhání jihlavské brány našel křižnou přihrávkou Kryštofa Ouřadu, který namířil naprosto přesně – 4:1. Tenhle gól byl extrémně důležitý, Jihlava už následně cítila, že to s případným srovnáním bude extrémně těžké. A tak se ujaly dvě akce prvního útoku. Nejprve Jakub Cibák našel před brankou Jana Veselého, který si stáhl puk a uklidil jej za záda Berana – 5:1. A pak se prvního hattricku v dospělé kariéře dočkal Matěj Morong, jenž obdržel parádní přihrávku od Jana Veselého a následně z pravého kruhu přesně zacílil na konečných 6:1. Kolín tak dokázal konečně porazit v první lize Jihlavu, nyní ho v sobotu čeká další extrémně důležitý duel v Šumperku.

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): Jsme moc rádi, že se nám konečně podařilo v novodobých dějinách kolínského hokeje porazit Jihlavu. Ale o to dnes nešlo, my chtěli tři body. Víme o síle soupeře a myslím, že jsme se na něj dobře připravili, i přesto, že jsme neměli dostatečný počet hráčů. Ale myslím si, že všichni kluci předvedli parádní výkon. Za celý realizační tým jim musím poděkovat, myslím, že jsme dneska zaslouženě vyhráli. Utkání pro nás nezačalo úplně nejlépe, soupeř si v úvodních minutách vytvořil velký tlak. Měli jsme až zbytečně přehnaný respekt, ale pak se začali osmělovat. Po krásných brankách jsme se dostali do vedení. V zápase jsme pak diktovali tempo. 6:1 je zasloužené a parádní vítězství.

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): Z naší strany je v dnešním zápase k hodnocení úvodních deset minut, kdy jsme měli nějaké šance. Ale bohužel v našem stavu a rozpoložení nám tam nepadlo vůbec nic. Góly nedáváme už od začátku sezony, ale teď šla do kytek v posledních zápasech i hra. Děláme hrozné chyby, od oslabení v první třetině, někdy v 10. minutě, jsme se úplně sesypali. To už není o hokejovosti, ale o hlavách hráčů. Všichni cítí, že nám to nejde, ale všichni to chtějí strhnout individuální akcí. A ta se nám povedla jedna – Fronkovi v oslabení. Ale jinak jsme úplně ustoupili od toho, co jsme dokázali zahrát předtím. Rychle jsme posouvali puky, blokovali spoustu střel, a to ve hře nyní není. Musíme se z toho dostat.