Bláznivý duel pro Porubu, Kozlové v Ostravě padli 4:6

19.11.2022
6:4

HC RT TORAX Poruba 2011 vs SC Marimex Kolín

4:2, 2:1, 0:1

Branky a nahrávky: 1. Šlahař, 7. Berisha (Klimíček, Vachovec), 9. Hrníčko (Střondala, Christov), 13. Berisha (Pšurný, Šlahař), 30. Christov (Klimíček, Hrníčko), 35. Šoustal (Vachovec, Lemcke) – 18. Veselý, 19. Dlouhý (Korkiakoski, Cibák), 39. Veselý (Čáp, Král), 44. Čáp Rozhodčí: Koziol, Grygera – Hanzlík, Otáhal. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 42: 35 (16:16, 14:11, 12:8). Zblokované střely: 20:10. Vhazování: 45:31. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 6:2, 6:4.

Bláha – Klimíček, Lemcke, Urbanec, Voráček, Sedlák, Krenželok – Gřeš, Vachovec, Šoustal – Šlahař, Pšurný, Berisha – Vildumetz, Toman, Karafiát – Christov, Střondala, Hrníčko – Häring.

Soukup – Čáp, Jelínek, Cibák, Niko, Zajíc, Křepelka – Sklenář, Matějček, Král – Dlouhý, Korkiakoski, Veselý – Síla, Morong, Ouřada – Šedivý.

Venkovní zápasy jsou pro Kolínské velkým trápením. Kozlové opět nezískali na ledě soupeře ani bod, když padli s lídrem Chance ligy z Poruby, stejně jako v domácím prostředí, 4:6. Šanci na nápravu budou mít svěřenci Jana Šťastného ve středu proti Jihlavě.

Do zápasu vstoupili Kozlové i s trojlístkem nováčků v obraně – druhý duel odehrál Karel Křepelka, poprvé v sezoně se v dresu Kolína představili Tomáš Jelínek a Josef Zajíc. Start zápasu hostům vůbec nevyšel. Po chybné rozehrávce se dostali Porubští snadno do vedení zásluhou Jakuba Šlahaře. Za pět minut bylo ještě hůře. Střelu Klimíčka totiž dorazil za záda gólmana Aaron Berisha, na jehož branku o chvilku později ještě navázal Dominik Hrníčko a bylo to už 0:3 z pohledu Kolína. Kozlům nepomohlo ani střídání gólmana, Tomáš Sajdl inkasoval poprvé ve 13. minutě, když povedenou kombinaci zakončoval Aaron Berisha. Diváci v první třetině viděli hned šest branek, Jan Veselý se šťastné díky své dlouhé holi postaral o snížení na 1:4, na rozdíl dvou branek za necelou minutu korigoval ještě po dorážce Adam Dlouhý.

Ve druhé třetině Poruba pokračovala v dobrém výkonu. Další branky se tisícovka diváků v Porubě dočkala ve 30. minutě, kdy Vít Christov dostal nabito během přesilové hry, přesná dělovka následně zamířila až do sítě. Další branku lídra tabulky vstřelil Tomáš Šoustal, jenž nejprve neuspěl s lakrosovým trikem za brankou, ale až o pár minut později blafákem před bránou. O snížení na 3:6 z pohledu Kozlů se postaral svým druhým zásahem v utkání v přesilovce Jan Veselý, když tečoval střelu Zdeňka Čápa od modré čáry přímo do růžku.

Třetí dějství patřilo o něco klidnějšímu hokeji. Porubští už si poměrně v klidu dohrávali utkání a snažili se držet Kozly daleko od branky Ondřeje Bláhy. A to se povedlo. Kolín měl šance, jako třeba Markus Korkiakoski, který se snažil najít místo nad ramenem Ondřeje Bláhy, ale ty nevyužil. O snížení se postaral právě porubský brankář, který nezpracoval nepřesnou přihrávku domácích a puk tak zamířil až do prázdné branky. Kuriózní branka byla připsána Zdeňku Čápovi. Na víc už se Kolín v Porubě nezmohl a v Ostravě padl 4:6.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Utkání jsme začali velice dobře, nátlakově a rychle jsme vedli 4:0. Vypadalo to na lehký duel, ale Kolín je silný mančaft. Stejně jako třeba Šumperk nebo pardubické béčko. Ty týmy jsou sice dole, ale jsou nepříjemné a když dostanete gól, těžko se dostáváte zpátky do zápasu, protože dobře brání. Samozřejmě když dáme šest branek, neměli bychom čtyři dostat, ale i taková utkání jsou. Poděkování znovu patří také divákům, kteří přišli v hojném počtu, což se v Porubě dřív nenosilo. Po porážce v Třebíči jsou to pro nás důležité tři body.

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): Předvedli jsme velice špatný výkon a po zásluze prohráli. Nevím, co s námi dvě třetiny bylo. Domácí hráli velmi dobře, ale my v podstatě neexistovali. Neplnili jsme nic, co jsme si před zápasem řekli. Výsledek 6:4 ještě pro nás vypadá slušně, ale všichni víme, jak to bylo. Chvílemi to pro nás vypadalo úplně strašidelně a musím přiznat, že jsem měl strach z velkého debaklu. Těžko se mi utkání hodnotí. Musíme si jej rozebrat, protože jsme nehráli dobře.