Autor: Daniel Krátký | Foto: Jan Jack Kobzáň / SC Marimex Kolín

Cenná výhra! Kozlové přetlačili na svém ledě Pardubice 2:1

2:1

SC Marimex Kolín vs HC DYNAMO PARDUBICE

0:0, 1:1, 1:0

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 26. Ouřada (Morong, Niko), 50. Dlouhý (Cibák, Korkiakoski) - 39. Půhoný (Herčík, P. Machač). Rozhodčí: Wagner, Kostourek – Vašíček, Bohuněk.. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Střely na branku: 35:22 (10:8, 10:7, 15:7). Zblokované střely: 8:2. Vhazování: 29:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Sestavy

Soukup – Cibák, Čáp, Naar, Niko, Křepelka – Sklenář, Koukal, Veselý – Dlouhý, Korkiakoski, Král – Morong, Moravec, Ouřada – Síla, Matějček, Lang

Klouček – Chabada, Drtina, Nedbal, Oliva, Kubíček, Sýkora – Kaplan, Kaut, Lichtag – Herčík, P. Machač, Půhoný – Kulhánek, M. Machač, Pochobradský – Turek, Zeman, Rohlík.

Výborně! Kozlové na svém ledě sebrali tři body ve velmi důležitém utkání. V Kolíně totiž porazili Pardubice 2:1, tři body vystřelil ve třetím dějství Adam Dlouhý, svěřenci Jana Šťastného tak soupeři utekli hned na rozdíl šesti bodů.

Do duelu s Pardubicemi vstoupili Kozlové i s Karlem Křepelkou, obráncem extraligové Mladé Boleslavi, který zažil po premiéře v extralize rovněž debut v první lize. V dresu soupeře pak naskočili i odchovanci Daniel Herčík nebo Karel Nedbal. Start zápasu patřil Kolínu, hlavně Markus Korkiakoski větral obranu hostů poměrně často. Jenže ani jedna z jeho šancí neskončila úspěchem. Celkově podávali výborný výkon brankáři – Jakub Soukup i Milan Klouček. Úvodní trefu měl na holi krátce po polovině prvního dějství hostující Tomáš Zeman, jenže ten střílenou přihrávku do takřka prázdné brány neumístil, dorážku pak vychytal famózně brankář Kozlů.

Ve druhé třetině postupně houstla atmosféra na ledě, nechyběly tak první strkanice a souboje. Zápas byl velmi dlouho vyrovnaný. Nakonec se do vedení dostali domácí. Střelu Jána Nika od modré po teči Matěje Moronga procpal za záda Kloučka v bráně Dynama Kryštof Ouřada – 1:0. Hosté se pak ale postupně osmělovali, zahrozili v přesilovce a nakonec srovnali. Jiří Půhoný bekhendem dostal puk přes Soukupa až do brány – 1:1. A před třetí třetinou tak zápas rozhodnutý rozhodně nebyl.

Do závěrečné dvacetiminutovky vstoupili Kozlové mocně motivovaní urvat výhru a prolomit sérii porážek. A to se nakonec povedlo. Kolín byl drtivou část třetí třetiny aktivnější, jenže výborný výkon v brankovišti hostů podával Milan Klouček. Na něj vyzrál nakonec až Adam Dlouhý. Útočník Kozlů dorazil za záda gólmana odraženou střelu Jakuba Cibáka z levého kruhu – 2:1. V samotném závěru odvedli Kozlové skvělou práci do obrany, kdy hostům z východu Čech dělali dobrou minutu problémy v rozehrávce. Následně však stejně Pardubice zahrozily. Střelu kolínského odchovance Daniela Herčíka však v závěru vychytal fantastický Jakub Soukup. Kozlové tak mohli slavit cennou výhru 2:1.

Ohlasy trenérů

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): Jsme nesmírně šťastní, že se nám povedlo vyhrát za tři body. Nejsme úplně v nejlehčí situaci, nedaří se nám zápasy výsledkově. Věděli jsme, že to musíme urvat. Musím všem hráčům nesmírně poděkovat za to, jak k utkání přistoupili, a jak ho odpracovali. Byli jsme odměněni třemi body. Nebylo to vůbec jednoduché. Doufám, že se odrazíme a v dalších zápasech budeme sbírat body.

David Havíř (HC Dynamo Pardubice): Z naší strany to nebylo úplně špatné utkání. Kluci fárali, dohrávali souboje. Byli jsme na kotouči, byli důrazní. Dvě třetiny z naší strany byly hodně dobré. Ve třetí třetině jsme od toho upustili, možná jsme se báli výsledku. Ale nemám, co bych klukům vytknul. Jejich výkon byl na hranici možností. Bohužel jsme zase udělali jednu chybu, která byla potrestaná. Rozhodčí nám na konci dali v přesilovce šanci srovnat, ale početní převahu jsme sehráli špatně. Poslední vyloženou šanci v závěru jsme také nedali. Bohužel jsme nebyli odměněni za práci, kterou kluci odvedli.