Autor: Daniel Krátký | Foto: Samuel Rychecký / HC Frýdek Místek

Jediný gól na body nestačil. Kozlové po pauze padli ve Frýdku

14.11.2022
2:1

HC Frýdek - Místek vs SC Marimex Kolín

0:0, 2:0, 0:1

Branky a nahrávky: 31. Teper (Hotěk, Havránek), 34. Havránek (Vrdlovec, Lyszczarczyk) – 47. Korkiakoski (Dlouhý). Rozhodčí: Jechoutek, Rapák – Kráľ, Roupec. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Střely na branku: 30:29 (12:7, 11:8, 7:14). Zblokované střely: 0:4. Vhazování: 37:38. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Kacetl – Havránek, Teper, Kowalczyk, Zeleňák, Adámek, Žůrek, Homola – Dostálek, Vrdlovec, Svačina – Hotěk, Zeman, Lyszczarczyk – Ramik, Matěj, Bednář – Macháček, Jobánek, Geidl.

Soukup – Cibák, Čáp, Hladík, Niko, Táborský, Naar – Dlouhý, Koukal, Veselý – Sklenář, Korkiakoski, Král – Síla, Morong, Ouřada – Šedivý, Matějček, Lang.

Po reprezentační pauze se Kolín vrátil do boje v prvoligových vodách. A i přesto, že někteří hráči šli do zápasu s Frýdkem-Místkem přes bolest, vzdorovali Kozlové svému soupeři velmi srdnatě. Svěřenci Jana Šťastného prohrávali s Rysy 0:2, po snížení Markuse Korkiakoskiho dokonce sahali po vyrovnání. Ale na něj již nezbyl čas.

Do zápasu vstoupili Kozlové s dvěma juniorskými zadáky, navíc i další obránci naskočili do zápasu se zdravotními obtížemi. V úvodní třetině bylo znát, že obě mužstva během reprezentační přestávky vypadla z tempa. Diváci ve Frýdku-Místku neviděli příliš šancí, v brankovišti v první třetině také předváděli své kvality Jakub Soukup a také Ondřej Kacetl, host z Třince v barvách Rysů. A když Daniel Vrdlovec spolu s Vlastimilem Dostálkem nezužitkovali svou zajímavou příležitost, tak se do kabin šlo po dvaceti minutách za stavu 0:0.

Po návratu ze šaten převzali pomyslné otěže utkání, Jakub Soukup v brance se musel sakra ohánět. Nakonec však inkasoval krátce po polovině utkání, kdy se po střele Štěpána Havránka dostal kotouč před branku k Jakubu Teperovi, který poprvé v utkání rozvlnil síť –⁠ 1:0. Následně mohli Rysi zvýšit, ale Soukup fantastickým zákrokem vychytal brejk soupeře ve vlastním oslabení. O zvýšení náskoku se nicméně o chvilku později postaral Štěpán Havránek, jenž se jako obránce vyskytl na hrotu útoku a bekhendem překonal brankáře Kozlů podruhé –⁠ 2:0. Závěr prostředního dějství patřil hostům, ale ke snížení ještě nedošlo.

I po přestávce Kozlové do obrany svého soupeře bušili. Jenže v brance Frýdku-Místku podával jistý výkon dvojnásobný extraligový šampion Ondřej Kacetl. Brankář Rysů inkasoval až v 47. minutě, kdy si Markus Korkiakoski vyměnil puk s Adamem Dlouhým a následně vymetl horní víko –⁠ 2:1. Finský šikula oslavil svou první trefu v kozlím trikotu. I nadále se Kolín tlačil dopředu a mocně toužil po vyrovnání. K němu však nedošlo, hosté totiž své možnosti nevyužili. Třeba přečíslení Koukala s Veselým vypadalo přinejmenším nadějně. Kolín tak po pauze prohrál. Možnost vykoupit se budou mít svěřenci Jana Šťastného ve velmi důležitém souboji s béčkem Pardubic.

Martin Janeček (HC Frýdek-Místek): Samozřejmě si vítězství nesmírně vážíme, věděli jsme totiž, že to nebude jednoduché utkání. Škoda, že jsme nedokázali více vytěžit z naší převahy v první třetině, kdy hosté byli ještě v autobuse a na ledě spali. Málo jsme toho využili, vůbec jsme nestříleli na branku a přehrávali situace, ačkoliv jsme byli neustále na puku, tak jsme nechodili do brány a bylo tam víc rotací, než střel a ohrožení branky. A to byla první chyba, že jsme nedokázali využít tohoto momentu. Potom soupeř hru srovnal a my se ne že začali třepat o výsledek, ale i Kolín začal mít nějaké šance. Naštěstí jsme měli gólmana, který to dnes zavřel a myslím si, že to bylo důležité hlavně pro závěr, kdy jsme dost zmatkovali. Po repre přestávce byla vidět trochu nervozita a také nevyhranost. Musíme do toho vklouznout, čekají nás teď dvě utkání venku.

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): I přes porážku si myslím, že jsme tu předvedli velmi dobrý výkon a podle mě jsme si bod měli zasloužit, ale na jeden gól se nevyhrává. Jsme zklamaní, měli jsme se určitě více pouštět do střeleckých pokusů, hodně jsme situace přehrávali, chtěli jsme dávat krásné góly do prázdné branky a za to jsme pak byli potrestáni tím, že si domů nevezeme ani bod. Před klukama musím ale smeknout, minimálně od půlky zápasu jsme tvrdě pracovali a šli si pro nějaký ten bod. Bohužel jsme ve druhé třetině udělali dvě fatální chyby, které zápas rozhodly. Jak ale říkám, já přesto musím před klukama smeknout, protože ve třetí třetině jsme domácí zavřeli a do ničeho je pak nepustili. Bohužel to nestačilo, dali jsme jen jednu branku a jedeme domů.