Autor: Daniel Krátký | Foto: HC Slavia Praha

Mohutně povzbuzovaní Kozlové padli v Edenu těsně 1:2

05.11.2022
2:1

HC Slavia Praha vs SC Marimex Kolín

1:1, 1:0, 0:0

Branky a nahrávky: 18. Pšenička (Houška), 38. Simon (Žejdl, Matyáš) – 6. Ouřada (Veselý, Matějček).. Rozhodčí: Čáp, Hucl – Baxa, Belko. Vyloučení: 7:9, navíc Všetečka (SLA) a Naar (KOL) oba 5 minut za bitku. Využití: 0:1. Střely na branku: 33:34 (15:9, 14:14, 4:11). Zblokované střely: 12:13. Vhazování: 52:26. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Málek – Klikorka, Matyáš, Žovinec, Roth, Hejda, Szathmáry, Němeček – Mrňa, Žejdl, Simon – Všetečka, Knotek, Brož – Havrda, Kern, Strnad – Pšenička, Poletín, Houška.

Soukup – Rymsha, Čáp, Naar, Niko, Cibák, Táborský – Veselý, Koukal, Král – Sklenář, Korkiakoski, Ouřada – Jankovský, Matějček, Pajer – Síla, Morong, Lang.

Poslední duel před reprezentační přestávkou v Praze se Kozlům nevyvedl podle představ. Svěřenci Jana Šťastného sice na ledě pražské Slavie vedli, domácí však v závěru první třetiny srovnali, aby v závěru druhé třetiny uštědřili Kolínu smrtící úder. Kolín nedokázal i přes několik zajímavých šanci srovnat, a tak jej právě Slavia v tabulce přeskočila.

Start utkání v Praze byl velmi divoký, na menším kluzišti v Edenu se to však přímo nabízelo. Častěji na kotouči byli hosté z Kolína, kteří ale nebyli tolik nebezpeční jako domácí. Slavia hrozila zejména z brejků, a to dělalo Kozlům menší problémy. Hosté z Kolína se však dostali do vedení jako první. A to v přesilové hře. Nahození od modré Málek neudržel a Kryštof Ouřada byl před brankou tam, kde být měl a rozradostnil poměrně početný kotel výjezdníků z Kolína – 0:1. Domácí se dostali ke srovnání v závěru úvodní dvacetiminutovky. Chybu v kolínské defenzivě zužitkoval Tomáš Pšenička – 1:1.

Prostřední třetina nabídla hodně vyrovnaný hokej, ve kterém měly oba celky své šance. Nebezpečnější nicméně byla opět domácí Slavia, jejíž brejky dělaly kolínským bekům nemalé problémy. Kozly však držel výborný Jakub Soukup, který odváděl v brance výbornou práci. Nicméně nestačil na únik Michala Simona, který dostal ideální přihrávku a blafákem nedal kolínskému brankáři nárok – 2:1. Závěr prostřední dvacetiminutovky okořenila ještě poměrně tvrdá bitka Jakuba Naara s Robinem Všetečkou. V té byl kolínský mladík aktivnější, zápasnickým chvatem jej však útočník Slavie dostal k zemi.

Třetí perioda patřila hlavně postrkovačkám a soubojům. To sedělo lépe Slavii, která dokázala poměrně snadno rozházet soupeře z rytmu. Kozlové i tak měli určité šance, jenže v té největší vychytal fantastickým zákrokem Markuse Korkiakoskiho brankář Roman Málek. A když Kozlům nevyšla ani hra bez brankáře, bylo jasné, že z Prahy před reprezentační přestávkou pojedou Kolínští bez bodu. Další zápas čeká tým kapitána Petra Koukala po pauze proti Frýdku-Místku. Mezitím budou mít příznivci Kozlů možnost si užít exhibiční zápas k 90. výročí kolínského hokeje.

Daniel Tvrzník (HC Slavia Praha): První dvě třetiny jsme hráli dobrý hokej, ale bylo vidět, kde nás momentálně asi nejvíc tlačí bota. Šancí tam byla spousta, ale bohužel jsme je neproměnili. Třetí třetina byla z naší strany už jen boj o život, protože jsme pro nás strašně důležitý zápas nutně potřebovali urvat. Z naší strany už tam tedy tolik hokeje nebylo, ale jsem rád, že jsme to ubojovali. Udělali jsme i některé infarktové chyby, ale znovu nás podržel Roman Málek, stejně jako v posledních zápasech. Jsme rádi, že jsme před pauzou urvali tři body. Pro sebevědomí je to pro nás ohromně důležité vítězství, které povzbudí do další práce.

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): Prohráli jsme, takže se mi zápas nehodnotí lehce. Ale musím vyzdvihnout náš výkon, neměli jsme optimální sestavu. Ale myslím si, že tady kluci nechali všechno. Bohužel jsme vstřelili jen jednu branku a na tu se venku vyhrává těžce. Musím soupeři pogratulovat. Hrozně nás to mrzí, byli jsme Slavii víc než důstojným soupeřem. A možná jsme si nějaký bod i zasloužili. Ale nemáme ho, nedá se nic dělat. Máme před sebou reprezentační přestávku, během které musíme potrénovat a doufat, že se nám dá nějak kádr dohromady a my mohli pracovat tak, abychom v další části soutěže body získávali. Dnes se to bohužel nepovedlo.