Autor: Daniel Krátký | Foto: Sabina Prokešová / SK Horácká Slavia Třebíč

Smolný gól v poslední minutě. Kozlové po boji padli v Třebíči

29.10.2022
3:2

SK Horácká Slavia Třebíč vs SC Marimex Kolín

1:0, 1:2, 1:0

Branky a nahrávky: 6. Tureček (Bořuta), 38. Tureček (Dočekal, Ferda), 60. Psota (Bořuta, Dočekal) – 21. Veselý (Koukal, Čáp), 23. Veselý (Král, Koukal). Rozhodčí: Skopal, Petružálek – Polák, Roischel. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Střely na branku: 42:23 (15:2, 13:14, 14:7). Zblokované střely: 9:8. Vhazování: 38:31. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

Jekel – Bořuta, Furch, Tureček, Forman, Poizl, Hunkes – Dočekal, Bittner, Psota – Holec, Michálek, Vodný – Novák, Šilhavý, Malý – Svoboda, Ferda, Meluzín – Mácha.

Soukup – Piegl, Čáp, Naar, Niko, Cibák, Kolmann, Rymsha – Veselý, Koukal, Král – Jankovský, Matějček, Nedvídek – Síla, Morong, Ouřada – Šedivý, Lang.

Na ledě Třebíče Kolín dlouho bojoval o body, díky dvěma brankám Jana Veselého dokonce vedl. Jenže nakonec zbyly Kozlům oči pro pláč. Necelou půlminutu před koncem totiž domácí zužitkovali přesilovku a uhájili svou domácí neporazitelnost. Svěřenci Jana Šťastného budou mít šanci vše napravit ve středu proti Přerovu.

Hokejisté Třebíče na svém ledě doposud neprohráli, a tak čekal Kozly extrémně těžký úkol. Kterak obrat o body silou Horáckou Slavii na jejím ledě. Jenže start duelu se svěřencům Jana Šťastného příliš nepovedl. Hosté vyrobili čtyři fauly, a drtivou většinu první dvacetiminutovku se museli bránit tlaku domácích. Jakub Soukup v brance držel čisté konto do 6. minuty. To totiž David Tureček obdržel z levého křídla výbornou přihrávku do jízdy před branku, třebíčský obránce následně našel mezírku ve výstroji brankáře – 1:0. I zbytek třetiny patřil domácím, jenže gólman Kolína svůj tým držel.

Do druhé třetiny vstoupil úplně jiný Kolín. Už po osmnácti vteřinách se Petr Koukal trochu se štěstím po pravém křídle protlačil do pásma, následně adresoval dobrou přihrávku před branku na Jana Veselého, jenž po blafáku srovnal – 1:1. Netrvalo to dlouho a Kozlové vedli. A byl to znovu Jan Veselý, který si zpracoval bruslí Králův pas a následně svou přízemní střelo možná trochu překvapil brankáře – 1:2. Jenže vedení hosté z Kolína do konce třetiny neudrželi. Ve 38. minutě se totiž stejně jako Veselý podruhé v zápase prosadil David Tureček, obránce Třebíče si na pravém křídle nabruslil do lepší pozice a srovnal – 2:2.

Třetí dějství nabídlo vyrovnanou podívanou, oba týmy měly své šance. Možná o něco aktivnější a nebezpečnější byl Kolín, jenže hosté ve svých šancích naráželi na Pavla Jekela v brance týmu z Vysočiny. A když Jan Veselý v úniku neuspěl tváří v tvář proti brankáři, začínalo to pomalu vypadat na prodloužení. Jenže to se nekonalo. Hosté totiž krátce před koncem v ofenzivě zbytečně faulovali a domácí trestali. Pětadvacet sekund před koncem se Třebíč dočkala vítězné branky, nahození Matěje Psoty nešťastně hosté ztečovali do vlastní sítě. Domácí tak s velkou dávky uhájili svou neporazitelnost, Kozlům se nakonec i přes bojovný výkon nepodařilo uzmout Horácké Slavii ani bod.

Kamil Pokorný (SK Horácká Slavia Třebíč): Dobře jsme začali, byli aktivnější, dali gól a v první třetině navíc měli spoustu přesilovek, včetně té pět na tři. Tam jsme si zápas jednoznačně zkomplikovali, protože všechno bylo strašně signalizované, přesilovky se nám nevedly jako doposud. Přesilovkami jsme si nepomohli, ale i přesto jsme šli do vedení 1:0. Koncentrace při nástupu do druhé třetiny ale byla špatná a soupeř běhen dvou minut skóre otočil rychlou brankou a využil přesilovku čtyři na tři, čímž se dostal do výhody. Cením si druhé desetiminutovky druhé třetiny, kde si myslím, že jsme byli aktivnější a gól doslova visel na vlásku. Našli jsme střelce, David Tureček dal gól už ve Frýdku a dnes další dva krásné góly. Pomohl nám srovnáním na 2:2. Za tohoto stavu se šlo do třetí třetiny, která byla kdo s koho. Soupeř měl v posledních pěti minutách dvě tutovky, tam nás neskutečně podržel Pavel Jekel a v závěru nakonec přišel faul hostí. Tak, jak jsme v průběhu zápasu přesilovky kazili, tak jsme si v přesilovce pomohli a dokráčeli jsme si k nesmírně cennému, ale musím říct, že šťastnému vítězství.

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): Jeli jsme do Třebíče s tím, že chceme bodovat, ale neměli jsme dobrý vstup do utkání. První třetinu jsme domácím, dá se říct, darovali svou nedisciplinovaností, když jsme měli čtyři vyloučené hráče. Oslabení jsme ustáli, včetně oslabení tří proti pěti. Domácí jednu branku vstřelili po naší chybě. V kabině jsme udělali trošku bouřku, abychom se probrali. Hned vstup do druhé třetiny a první polovina druhé třetiny byly z naší strany výborné a dostali jsme se do vedení. Škoda, že jsme neudrželi vedení až do konce druhé třetiny, mohla to pro nás být větší výhoda. Každopádně bylo srovnáno a do třetí třetiny jsme šli s tím, že odsud body odvezeme, ať už by to byl jeden, dva nebo tři. Ve druhé desetiminutovce třetí třetiny jsme si vytvořili tři šance, které jsme nedali. O osudu utkání pak rozhodla naše nedisciplinovanost, kdy jsme v útočném pásmu udělali hloupý faul, který soupeř potrestal. Teď jsme, když to slušně řeknu, naštvaní, ale bohužel to byla naše blbost. Vlastně jsme si to prohráli sami. Domácím gratulujeme k vítězství, i když nás štve, že si nevezeme ani bod, když jsme byli kousek minimálně od prodloužení.