Autor: Daniel Krátký | Foto: Martin Voltr

Střelecká dominance a dva body. Kozlové skolili Litoměřice

26.10.2022
2:1p

SC Marimex Kolín vs HC Stadion Litoměřice

0:1, 1:0, 0:0 – 1:0

Branky a nahrávky: 25. Veselý (Z. Král, Niko), 63. Dlouhý (Ouřada, Niko) – 13. Chlubna (Kuťák). Rozhodčí: Zubzanda, Jechoutek – Maštalíř, Dědek.. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Střely na branku: 51:27 (10:12, 19:7, 20:7 - 1:0) Zblokované střely: 4:1. Vhazování: 40:30. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Soukup – Čáp, Piegl, Niko, Naar, Rymsha, Aubrecht, Cibák – Z. Král, Koukal, Veselý – Ouřada, Nedvídek, Dlouhý – Lang, Matějček, Jankovský – D. Šedivý, Morong, Síla.

D. Král – Jebavý, Němec, J. Šedivý, Holý, Výtisk, Veber, Hampl – Válek, Jícha, Guman – Procházka, Kracík, Slavíček – Chlubna, Kuťák, Svoboda – Cikhart, Zabloudil, Gajda.

Kolínští se vrací na vítěznou notu, svěřenci Jana Šťastného na domácím ledě pokořili třetí tým tabulky z Litoměřic. Kolín měl po celý zápas střeleckou převahu, ta však převážila pouze v dva body. V prodloužení se o rozhodující trefu postaral Adam Dlouhý.

Do duelu vstoupili Kozlové s několika navrátilci. Do sestavy se po zranění vrátil Petr Koukal, po zkušenostech v extralize zase přijel pomoct k bodům River Rymsha a Adam Dlouhý z Hradce Králové, respektive Liberce. Start utkání patřil o něco lepším hostům, ti se dostali do vedení ve 13. minutě. Filip Kuťák kvalitně napadal a Tomáš Chlubna puk následně napálil do horního růžku –⁠ 0:1. Litoměřice byly celkově o něco lepším týmem, jenže naráželi na výborného Daniela Krále v brance. Zejména šance kolínského Krále, Zdeňka Krále, volala po gólu.

Toho se nakonec domácí dočkali ve druhé třetině, po několika nevyužitých šanci se prosadil Jan Veselý. A to poměrně překvapivě z velké dálky. Na pravé straně dostal kolínský ostrostřelec puk od Zdeňka Krále a následně nachytal brankáře Daniela Krále –⁠ 1:1. Celkově patřila druhá třetina domácímu mužstvu, to vyslalo na brankáře Litoměřic hned devatenáct střel. Avšak zapsalo pouze jeden úspěch.

Ve třetí třetině Kozlové pokračovali v dobrém výkonu a tlačili se dopředu, jenže výborný Daniel Král v brance všechny příležitosti likvidoval. A protože i Jakub Soukup na druhé straně předváděl velmi dobrý výkon, tak se začalo schylovat k prodloužení. O to více, když neuspěl na jedné straně v dobré možnosti Tomáš Guman, který nastřelil tyč. Na druhé se zase po dobrých šancích podruhé v zápase neradoval Jan Veselý.

V prodloužení byli znovu domácí aktivnějším týmem. První útok se svými šancemi ještě neuspěl, Kozlové se radovali až po necelých třech minutách. Velké burácení na zimním stadionu v Kolíně spustil svým gólem Adam Dlouhý –⁠ 2:1. Kolínská sedmadvacítka dostala přihrávku od Kryštofa Ouřady, poté už jen stačilo trefit branku a jít se radovat. Kolín doma uspěl a vítězně se naladil na sobotní duel v Třebíči.

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): Jsme rádi za dva body, podle mě jsou i spravedlivé. O kvalitě soupeře jsme věděli, Litoměřice mají výbornou útočnou fázi. Dobře jsme se na ně připravovali, ale v první třetině soupeř prokázal svou kvalitu. Byl lepší než my a zaslouženě vedl 1:0. Něco jsme si řekli v kabině, potřebovali jsme zvýšit úsilí. Od druhé třetiny jsme převzali otěže, byli jsme jasně lepší, i když si soupeř taky vypracoval nějaké šance. My však zaslouženě vyrovnali. Ve třetí třetině jsme chtěli vítězství strhnout na svou stranu, ale ve finále jsme mohli tři minuty před koncem inkasovat gól. V prodloužení se nám povedlo rozhodnout, dva body bereme. I když před zápasem jsme tajně pomýšleli na body tři. Dva body jsou ale, myslím si, zasloužené.

Radim Skuhrovec (HC Stadion Litoměřice): My v podstatě celý zápas tahali za kratší konec. Nehráli jsme úplně to, co jsme si představovali. Ale díky charakteru a bojovnosti týmu se nám podařilo zápas dotáhnout do prodloužení. Máme bod, který je pro nás cenný. V prodloužení se každá drobná chybička trestá. Šance byly na obou stranách, soupeř ale tu naši potrestal a připsal druhý bod.