Autor: Daniel Krátký | Foto: Jan Jack Kobzáň / SC Marimex Kolín

22.10.2022
4:3

SC Marimex Kolín vs PSG Berani Zlín

0:1, 3:1, 1:1

Branky a nahrávky: 24. Piegl (Ouřada, Matějček), 28. Král (Veselý, Čáp), 28. Ouřada (Nedvídek, Král), 55. Ouřada (Morong, Síla) – 9. Kubiš (Illéš, Husa), 37. Kubiš (Sedláček, Illéš), 50. Husa (Honejsek. Gazda) . Rozhodčí: Jaroš, Květoň – Juránek, Roupec. Vyloučení: 6:6, navíc Čáp, Niko (Kolín) a Kubiš, Sedláček (Zlín) všichni 5 minut za bitku. Využití: 1:2. Střely na branku: 27:35 (7:15, 13:14, 7:6). Zblokované střely: 4:15. Vhazování: 40:39. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3.

Soukup – Piegl, Čáp, Naar, Niko, Aubrecht, Kolmann, Cibák – Veselý, Koukal, Král – Jankovský, Matějček, Urban – Nedvídek, Ouřada – Síla, Morong, Lang.

Kašík – Husa, Gazda, Talafa, Bukač, Novotný, Zbořil, Suhrada – Kubiš, Sedláček, Mrázek – Claireaux, Honejsek, Ondráček – Köhler, Hejcman, Illéš – Pospíšil, Frömel, Gago.

To byl zápas! Kozlové podruhé v sezoně porazili Berany ze Zlína, tentokrát však na svém ledě. O výsledku rozhodla zejména skvělá desetiminutovka v prostřední třetině, kdy Kolín nasázel tři góly. Hosté ještě dokázali srovnat, poslední a čtvrtý direkt však Ševcům dal rozhodující brankou Kryštof Ouřada, jenž zapsal dva góly a jednu nahrávku.

Kozlové naskočili do zápasu pouze s jedenácti útočníky, protože dopoledne před utkáním byl do Liberce narychlo povolán Adam Dlouhý. V dresu Kolína se nicméně poprvé v sezoně představil Patrik Urban z Vrchlabí. Do utkání vstoupili lépe Berani ze Zlín, ti v 9. minutě otevřeli gólový účet zásluhou Pavla Kubiše, který se na brankovišti ocitl ve správný čas na správném místě – 0:1. Domácí následně chtěli srovnat, ale dopřáno jim v první třetině nebylo.

Do druhého dějství vstoupili Kolínští bez ostychu k soupeři a bylo to znát. Na vyrovnání si domácí celek musel počkat do 24. minuty, kdy v přečíslení našel Kryštof Ouřada krásnou přihrávkou zadáka Reného Piegla, který poprvé překonal Kašíka – 1:1. Následovala rychlá dvougólová smršť Kozlů, v přesilovce narýsoval Jan Veselý vynikající přihrávku na Zdeňka Krále 2:1. Netrvalo to ani minutu a rozdíl byl dvougólový, Kryštof Ouřada po buly hned vypálil, překvapený Kašík kapituloval potřetí – 3:1. Hosté se dostali na dostřel v 37. minutě, Pavel Kubiš opět zaúřadoval na brankovišti a svým druhým gólem v zápase snížil – 3:2.

Zlínští ve třetí dvacetiminutovce tlačili, o vyrovnání se postaral exkolínský zadák Jakub Husa, který objel branku a možná trochu zaskočil Jakuba Soukupa v brance. Domácí se po chvilce oklepali a začali hrozit z brejků. Po jednom z nich byl faulován Jan Veselý, nařízené trestné střílení nicméně Petr Koukal nevyužil. Kozlové nakonec odšpuntovali čtvrtý otřes stadionu v 55. minutě, Matěj Morong našel v přečíslení perfektní přihrávkou Kryštofa Ouřadu, který rozhodl. Vlasatý štírek zapsal hned tři body za dva góly a jednu nahrávku. Závěr ještě okořenily potyčky, strkanice a bitky. To ale nic neměnilo na tom, že Kolín uspěl a podruhé v sezoně zdolal Zlín. Tentokráte 4:3.

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): Zápas se hodnotí fantasticky. Věděli jsme, že jsme Zlín jednou porazili, tak jsme si říkali, že to zkusíme znovu. A to, co předvedli kluci? Patří jim veškerý dík. Do utkání jsme ale nevstoupili úplně nejlépe, měli jsme přílišný respekt, byli jsme bojácní. V kabině jsme pak klukům říkali, že musí zapomenout na to, že hrají proti spoustě extraligových hráčů. A myslím si, že deset minut ve druhé třetině rozhodlo o výsledku utkání. Pak jsme jen litovali toho, že jsme inkasovali a výsledek byl po dvou třetinách jen o gól. Soupeř ve třetí třetině srovnal, ale pak kluci dokázali využít šance a rozhodnout. Myslím si, že se zápas musel všem líbit. Mrzí nás, že máme ze zápasu nějaké zraněné hráče, ale věříme, že budou brzy v pořádku.

Rostislav Vlach (PSG Berani Zlín): Zápas se hodnotí těžce. I za nepříznivého stavu 1:3 jsme dokázali stáhnout na 3:3. Potom jsme si chybou pět minut před koncem zápas zkazili. I když jsme hráli power-play, tak už jsme se k vyrovnání nedostali.