Autor: Daniel Krátký | Foto: Jan Jack Kobzáň / SC Marimex Kolín

Konec nepříjemné šňůry, Kozlové zdolali ambiciózní Vsetín 3:1

19.10.2022
3:1

SC Marimex Kolín vs VHK ROBE Vsetín

1:1, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 14. Pajer (Král, Čáp), 24. Ouřada (Koukal, Král), 44. Cibák (Král, Ouřada) – 5. Voženílek (Berger, Klhůfek). Rozhodčí: Zavřel, Čáp – Baxa, Dědek.. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. Diváci: 668. Střely na branku: 31:20 (14:5, 9:5, 8:10). Zblokované střely: 7:10. Vhazování: 37:23. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Soukup – Čáp, Piegl, Naar, Niko, Kolmann, Aubrecht, Cibák – Z. Král, Koukal, Ouřada – Pajer, Nedvídek, Dlouhý – Moravec, Matějček, Jankovský – Lang, Morong, Síla.

Žukov – Ondračka, Smetana, Němec, Kajínek, Jenáček, Říha, Voženílek – Jenyš, Lichanec, Rob – Berger, Klhůfek, Klímek – Jonák, Přikryl, Sihvonen – Bláha, Berzinš, Vítek.

Každá série jednou končí! To už Kozlové moc dobře vědí. Na domácím ledě totiž po bojovném výkonu zvítězili 3:1 nad Vsetínem. Hráči tak fanouškům předali tu nejlepší možnou pozvánku na sobotu.

Do zápasu vstoupili Kozlové hned s dvěma hráči, kteří den předtím přispěli k výhře partnerského Mountfieldu HK nad Spartou 3:2 – Lukášem Pajerem a René Pieglem. Jenže start Kozlům zase až tolik nevyšel. Už po pár sekundách zvonilo za brankářem Kolína břevno, první branka přišla jen o chvilku poté. Dorážku v předbrankovém prostoru zužitkoval exkolínský obránce Marek Voženílek – 0:1. Za domácí odpověděl v přesilovce Lukáš Pajer, který dostal od Zdeňka Krále krásný křižný pas a následně vypálil, Maxim Žukov se přesunout nestačil – 1:1. I následně byli Kolínští lepší, jenže branky se nedočkali.

Obrat přišel až ve třetině druhé. Střelu kapitána Petra Koukala, jež se příhodně odrazila před bránu, poslal jednoduchým způsobem do sítě Kryštof Ouřada, jenž oslavil nástup do elitního útoku gólem – 2:1. Po vstřelené brance ale postupně zabírali hosté, kteří se tlačili za vyrovnáním. Jejich tlak nicméně nevycházel, proti byl brankář Jakub Soukup, který podával velmi dobrý výkon. Paradoxně na oko možná byli lepší Valaši, jenže ti během druhé třetiny vyslali na bránu jen pět střel. A srovnat nedokázali.

Ve třetí třetině byl pro Kolín úkol jasný. Nezopakovat to, co se stalo v posledním duelu se Šumperkem. A to se nestalo. Obrana Kozlů zůstávala pevná jako skála, hosté ze Vsetína se těžko dostávali do šancí. A i když se jim to podařilo, zastavil je vynikající Jakub Soukup v brance. Vedení Kolína navíc svým prvním gólem za Kolín zvýšil Jakub Cibák, jehož nahození od modré skončilo až v síti, a to díky práci Lukáše Nedvídka před bránou. Kozlové přežili i závěrečnou pětiminutovou power-play, a tak se mohli radovat z prolomení nepříjemné série. Fanouškům tak svěřenci Jana Šťastného poslali tu nejlepší možnou pozvánku na zápas se Zlínem.

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): Věděli jsme, že nás čeká obrovsky těžký soupeř, ale hlavně jsme potřebovali zastavit špatnou sérii pěti prohraných utkání. Vstoupili jsme do zápasu blbě, protože jsme dostali první gól. Ale na klucích pak byla vidět obrovská touha utkání udělat, myslím si, že zaslouženě jsme dokázali srovnat už v první třetině. Nakonec se nám v každé třetině podařilo vstřelit branku a zápas 3:1 vyhráli, za což jsme nesmírně šťastní. Podařilo se nám dát tým dohromady a už od ranního rozbruslení jsme viděli touhu zápas zvládnout. Realizační tým děkuje všem hráčům, včetně Matěje Pinkase, který s námi byl dnes na rozbruslení a samozřejmě děkujeme i fanouškům, kteří nás k vítězství dohnali. Věříme, že nás výhra nakopne do dalších zápasů a dostaneme se na vítěznou vlnu.

Jan Srdínko (VHK ROBE Vsetín): Chtěli jsme navázat na poslední třetinu ze zápasu se Slavii, která se nám doma povedla. A myslím, že se to podařilo. Nezačali jsme špatně, dali první gól. Ale místo toho, abychom v tom pokračovali, tak jsme se dopouštěli zbytečných vyloučení. A mít tři vyloučení rychle po sobě hned v úvodu zápasu znamenalo to, že jsme zbytečně dostali soupeře na koně. Hra se tím srovnala a soupeř v přesilovce srovnal. V prostřední třetině poté přidal gól na 2:1. A když už jsme se dostávali do hry, vytvářeli si souvislý tlak, měli přesilovku dvě minuty před koncem třetiny, tak jsme zase udělali zbytečný faul v útočném pásmu. Co se týká třetiny, tak k vidění byly šance na obou stranách – bohužel se ale v tuhle chvíli střelecky trápíme. Šance jsme si vypracovali, ale neproměnili je. I když jsme hráli dlouhou dobu, pět minut, bez brankáře, tak tam zakončení chybělo, zápas jsme tak nemohli zdramatizovat. Na jeden gól je venku nesmírně těžké vyhrát nebo bodovat.