Kozlové dohrávku v Sokolově nezvládli a vysoko prohráli

12.12.2022
kont.

HC Baník Sokolov vs SC Marimex Kolín

4:0, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 7. Kofroň (Kverka, Pohl), 13. Kružík (Kverka, Kofroň), 13. Švec (Berka), 16. Švec (Tomek, Jurčík), 34. Švec (Rohan), 43. Zeman (Jurčík, Pohl). Rozhodčí: Wagner, Jaroš – Horažďovský, Štěpánek. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Střely na branku: 33:26 (13:4, 5:10, 15:12). Zblokované střely: 3:4. Vhazování: 26:33. Průběh utkání: 6:0.

Michajlov – Tomek, Novák, Pohl, Rulík, Weinhold, Klejna, Zeman – Kružík, Kverka, Kofroň – Hrabík, Zadražil, Osmík – Berka, Jurčík, Švec – Hajný, Rohan, Kysela.

Soukup (16. Sajdl) – Niko, Aubrecht, Jelínek, Zajíc, Křepelka, Cibák – Král, Morong, Veselý – Polák, Sklenář, Dlouhý – Jenčovský, Matějček, Síla – Lang, Naar, Šedivý.

Kolín v rámci dohrávky 12. kola Chance ligy v Sokolově prohrál 0:6. K jasnému vítězství domácího týmu přispěla hlavně povedená první třetina, ve které Kozlové obdrželi čtyři branky.

Kozlové vstoupili do dohrávky 12. kola opět bez velkého množství marodů, navíc tým opustilo duo René Piegl a Zdeněk Čáp, které zamířilo do Zugu ke čtvrtfinále Ligy mistrů. Premiéru v kolínském dresu si odbyl kapitán juniorského týmu Liberce Mikuláš Jenčovský.

Už start utkání se Kozům nevyvedl, Jakub Soukup musel už po pár vteřinách čelit velké šanci domácích. Jenže ani ponaučení nepřišlo. Sokolov byl od začátku zápasu lepší, svůj první gól pak oslavili v přesilové hře, kdy se trefil David Kofroň. Než se stačili hosté rozkoukat, tak už prohrávali po dvaceti minutách 0:4. Na Kofroně totiž navázali během úvodní dvacetiminutovky ještě Daniel Kružík a dvakrát Marek Švec. Už v 16. minutě tak v brance Kolína došlo ke střídání.

Ani Tomáš Sajdl nakonec neudržel čisté konto a inkasoval. Ve druhé třetině se průběh hry trochu vyrovnal, skóre však bylo k hostům z Kolína velmi nemilosrdné. Ve 34. minutě oslavil, po chybě Kolínských v útočném pásmu z brejku, svůj první hattrick v sezoně Marek Švec, jenž vymíchal Sajdla v úniku. O osudu utkání v tu dobu ale bylo prakticky rozhodnuto. Stav 0:5 byl spíše neřešitelný.

Kozlové se ve třetí třetině snažili vstřelit alespoň čestný gól, o čemž svědčí střelecká převaha. Ale v Sokolově jim zkrátka přáno nebylo. Navíc o definitivní tečku za pondělní dohrávkou udělal svým gólem zadák Denis Zeman, Kozlové před reprezentační přestávkou schytali v Sokolově šest branek.