Autor: Daniel Krátký | Foto: Jan Jack Kobzáň / SC Marimex Kolín

Třetí třetina rozhodla o páté kolínské porážce v řadě

3:5

SC Marimex Kolín vs DRACI PARS ŠUMPERK

1:1, 2:0, 0:4

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 16. Matějček (Kolmann), 32. Z. Král (Čáp, Nedvídek), 37. Matějček (Jankovský, Hladík) – 13. Průžek (Kunst), 41. Bartoš (Dudycha, Drtil), 51. Drtil (Dudycha, Šuhaj), 53. Šuhaj (Vachutka), 60. Jelínek (Šuhaj, Vachutka). Rozhodčí: Bejček, Hucl – Bohuněk, Štěpánek.. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 38:24 (12:4, 12:5, 14:15). Zblokované střely: 7:7. Vhazování: 39:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 3:1, 3:5.

Sestavy

Soukup – Kolmann, Čáp, Niko, Cibák, Hladík, Aubrecht, Pelda – Král, Koukal, Dlouhý – Ouřada, Nedvídek, Sklenář – Síla, Matějček, Jankovský – Matěj Beneš, Michal Beneš, Šedivý.

Lackovič – Drtil, Dudycha, Kadeřávek, Eliáš, Hrachovský, Kunst – Průžek, Bartoš, Žálčík – Svoboda, Šuhaj, Jelínek – Bernat, Motloch, Vachutka – Horký, Čermák, Křemen – Jouza.

Pátá prohra v řadě. Kolínu se nedaří, svěřencům Jana Šťastného nevyšel ani další říjnový zápas. Kozlové na svém ledě padli 3:5, a to zejména kvůli nepovedené třetí dvacetiminutovce, ve které soupeř nastřílel čtyři branky.

Kozlové do duelu proti Šumperku vstoupili i s novou slovenskou posilou Jakubem Cibákem. S cejchem čtyř proher v řadě navíc měli svěřenci Jana Šťastného obrovskou motivaci ukončit svou nelichotivou sérii. Do duelu vstoupili Kozlové tlakem, jenže ten postupem otupil. A tak se dostali do útoku také hosté. Skóre otevřel po nenápadné akci Jiří Průžek, jehož střela byla před bránou perfektně zacloněna. O odpověď se postaral v oslabení Štěpán Matějček – Petr Kolmann pro něj vybojoval puk a v přečíslení si mladý útočník počínal jako zkušený mazák a z blízkosti vymetl horní růžek brány – 1:1.

Ve druhé třetině se stále více a více dostávali na koně hokejisté Kolína. Vše vlastně dokumentoval obrovský hit Zdeňka Čápa na Filipa Eliáše, který se jen těžko sbíral z ledu. Díky přesilové hře a přesnému švihu nejproduktivnějšího Kozla Zdeňka Krále do horního růžku se Kolín dostal do vedení – 2:1. O chvíli později to vypadalo v Kolíně ještě veseleji. Jakub Hladík vyrazil po pravém křídle dopředu a jeho kombinaci s Václavem Jankovským se k dorážce do prázdné branky dostal Štěpán Matějček, který svým druhým gólem v zápase zvýšil – 3:1.

Do třetí třetiny šli domácí s dvoubrankovým náskokem, jenže ten se už po osmnácti sekundách zúžil na rozdíl jednoho gólu David Bartoš přesnou tečí. Přesně o deset minut později bylo srovnáno, nahození Tomáše Drtila totiž skončilo až v síti. A aby toho nebylo málo, tak Vojtěch Šuhaj po perfektní nahrávce projel středem až k Soukupovi a blafákem ho vymíchal. Definitivní tečku za pátou kolínskou porážkou v řadě dal gól Šimona Jelínka do prázdné branky. Po nepovedené třetí dvacetiminutovce Kozlové prohráli duel s posledním Šumperkem 3:5.

Ohlasy trenérů

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): Utkání se hodnotí úplně strašlivě, myslím si, že jsme dvě třetiny předváděli velmi dobrý výkon. Utkání jsme měli pod kontrolou. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že chceme být zodpovědní, důslední a pracovití. Upozorňovali jsme hráče, že soupeř to určitě nezabalí. Jenže hned po osmnácti sekundách jsme dostali branku a mužstvo se podělalo. Najednou jsme měli strach a soupeř začal dominovat. Nepřikládal bych to únavě, ale hráčům přestala fungovat hlava – najednou každý jezdil tam, kde neměl. Nedrželi jsme systém a soupeř nás potrestal. Musíme se nad tím nyní zamyslet, včetně nás trenérů, a začít tvrdě pracovat. Věříme, že se to otočí co nejdříve.

David Švagrovský (Draci Pars Šumperk): Zápas bych rozdělil na dvě fáze. Ta první: Měli jsme těžký začátek, myslím si ale, že jsme nebyli horší, jenže soupeř nám odskočil. My jsme své šance neproměnili. Ve druhé fázi se potom ukázal charakter kabiny, ve třetí třetině kluci ukázali, že na to mají. Když hrají tak, jak mají, tak to přináší ovoce a body. Jsem rád, že jsme potvrdili předešlé vítězství. Ale pracujeme dál, musíme se nachystat na sobotu – na Porubu.